problem s ATI HD3870 512DDR4

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

problem s ATI HD3870 512DDR4

Príspevok od používateľa lionlion »

nazdar, mam problem s touto grafikou skusal som uz tri hry. NFS PRO STREET sa zdalo ok aj ked som to hral len zopar minut, potom KOBRA 11 NITRO mi seka nech dam rozlisenie male alebo velke alebo detaily zmenu v tom nevidim a tretia GTR 2, ktoru som skusal trochu dlhsie asi 10 min. mi zacala sekat az po chvili ale nebolo to sekanie ako zvicajne ked nato VGA nestaci, ale vsetko v pohode ide bez trhania potom SEK zase to ide par sekund dobre a SEK ... a takto to robi stale a cim su detaily vyssie a aj rozlisenie tym je to castejsie a dlhsie seky. A neviem co s tym, mne sa zda ze je to teplotov VGA, robi to asi pri 60 stupnoch. alebo to moze byt slabim zdrojom (XILENCE 550w) alebo zlou maticnou (GIGABYTE EP43-DS3) alebo treba stiahnut nove ovladace alebo je zly windows XP alebo je to zla grafika a treba ju reklamovat alebo cim to moze byt poradte mi prosim lebo uz ma to dost stve a aj trapi. Mam te PC iba 3 dni taze vela som toho nepostihal vyskusat. Poradte mi PLS
Naposledy upravil/-a lionlion v Pi 10. Okt, 2008, 18:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: problem s ATI HD3870 512DDR4

Príspevok od používateľa lacika »

najprv by som pridal otacky na ventilatore.. ale 60°C nieje vela (moze byt ze si to aj zle odmeral, po prepnuti do winu a pozretie na cidlo je teplota odost nizsia ako v burne pri hre v momentalnej chvili... ak si ma nepochopil, tak sorry, presnu teplotu zistis v historii v rivatuner [samozrejme ak ho mas])...
ak nepomoze sosni nove ovladace
chybu zdroja, maticnej a xp (pokial je to cista instalacia kvoli novej grafike) vylucujem...
ak si nemil grafiku z nV na ATI, tak by to mohol byt win..
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: problem s ATI HD3870 512DDR4

Príspevok od používateľa lionlion »

meral som to tak ako hovoris ze som stlacil CTRL+ALT+DEL a pozrel sa a grafiku som nemenil lebo pred 4 dnami som ho kupil po suciastkach vsetko uplne nove cely PC a poskladal ho doma a zatial som na nom toho vela neotestoval. a moze to byt aj tym ze niektore hry sa nemaju radi s ATI grafikami?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: problem s ATI HD3870 512DDR4

Príspevok od používateľa lacika »

lionlion napísal:a moze to byt aj tym ze niektore hry sa nemaju radi s ATI grafikami?
tym to nebude... a ked si to testoval ctrl+alt+del, tak teplota mohka klesnu aj o 10-15°C nizsie...
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: problem s ATI HD3870 512DDR4

Príspevok od používateľa cool_point »

Najprv by som skúsil nové ovládače pokiaľ nemáš a potom by som riešil ostatné. 60C si odkiaľ zobral.
Nainštaluj ATI Tool a daj scan artefakts, to ti zaťaží grafiku na 100% + sleduj teplotu v GPU-Z.
60C je pekná teplota, ale môj odhad keďže zrejme tú istú grafiku mám tak 78-80C v záťaži, čo by nemalo mať vplyv na sekanie...
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64

Návrat na "Grafické karty"