2x1GB alebo 1x2GB?

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
booss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 09. Okt, 2008, 21:22
Bydlisko: POPRAD

2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa booss »

co je lepsie a preco!!!
2 krat nejake ramky napr 2x1GB alebo hned jedna s velkou kapacitou napr 2GB
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: 2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

2x 2GB najlepsia kupa, ak menej, tak 2x 1GB. 1x 2GB neprichadza do uvahy.
preco? pretoze pri pouziti 2 modulov a ich spravnom zapojeni sa dosahuje dvojnasobna prenosova rychlost ako s jednym
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa faugusztin »

M1ch4l napísal:preco? pretoze pri pouziti 2 modulov a ich spravnom zapojeni sa dosahuje dvojnasobna prenosova rychlost ako s jednym
Toto myslis vazne ? Nabuduce taketo dezinformacie nepis. To, co pises je totiz teoria. Prax je taka, ze ak ti da 5% navyse tak mozes byt rad. Vyznamnejsi vplyv to ma az v pripade vyuzitia integrovanych grafik - tam je vplyv 25%. Ale pravdupovediac, kto z nas pouziva integrovanu grafiku na 3D aplikacie ?
booss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 09. Okt, 2008, 21:22
Bydlisko: POPRAD

Re: 2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa booss »

faugusztin napísal:
M1ch4l napísal:preco? pretoze pri pouziti 2 modulov a ich spravnom zapojeni sa dosahuje dvojnasobna prenosova rychlost ako s jednym
Toto myslis vazne ? Nabuduce taketo dezinformacie nepis. To, co pises je totiz teoria. Prax je taka, ze ak ti da 5% navyse tak mozes byt rad. Vyznamnejsi vplyv to ma az v pripade vyuzitia integrovanych grafik - tam je vplyv 25%. Ale pravdupovediac, kto z nas pouziva integrovanu grafiku na 3D aplikacie ?

cize ked to zhrneme tak je lepsie 2x1gb napriklad ????a este co je dual chanell?(viem si to prelozit ale aky to ma vyznam v praxi)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie je "najlepsie riesenie". Z hladiska realneho vykonu je uplne jedno ci kupis 2ks 1GB modulov alebo 1ks 2GB modulu. Ovela vacsi vplyv na tvoje rozhodovanie by mal mat dalsi upgrade. Ja by som uz napr. 1GB moduly nikdy nekupil, nakolko neskor ich budes vyhadzovat kvoli plnym slotom pre RAM-ky.
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: 2x1GB alebo 1x2GB?

Príspevok od používateľa Sapo »

1x 2gb je lepsie po case si mozes dokupit este jednu 2gb ram a mas vybavene na rok a pol :D

Návrat na "Pamäte RAM"