PC nezdiela NET cez LAN do notasa

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

PC nezdiela NET cez LAN do notasa

Príspevok od používateľa MarkAurel »

Je to takto:

PC prijima WIFI net pomocou PCI wifi karty a pomocou sietoveho kabla je PC prepojene s notasom, nastavena je siet ze PC ma priamy pristup k netu a ostatne PC v sieti sa pripajaju pomocou neho, na WIFI karte je vo vlastnostiach zaskrtnute ze internet sa zdiela,ale bud nejde vobec na notebooku ale ked pripojim notebook na sietovy kabel tak uz nejde ani na PC, siet funguje, aj sa daju zdielat subory atd. aj ping ide na oboch,ale ten NET blbne. Viete poradit?? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: PC nezdiela NET cez LAN do notasa

Príspevok od používateľa matopd »

No ano, tusim ze pouzivas XP. Ja som sa s tymto kedysi pohral a chovalo sa to dost podobe. Dokonca mi to aj raz fungovalo!!!! Asi 10 min. :D.

riesenim by mohol byt nejaky sw proxy server. Takze v PC mas wifi kartu, ktora sa pripaja k isp a pomocou lan pripaja nbk. Takze, ja by som si stiahol proxy server (napr. proxy+, je plateny, ale do 3 pc je zadara) a nainstaloval. Co sa tyka zdielania netu, je tam vyborny manual. Co sa tyka LAN, musis nastavit pevne local IP, cize ziadny dhcp, ale napevno. Potom uz len v prehliadaci v nbk nastavis proxy aj s portom ako je pisane v manuale (ak by si pouzil ten proxy+ a nevedel si s tym rady, napis).

Len sa ho nezlakni, ma strasne vela funcii, ale na net potrebujes len tu, ktora je uz nastavena...

M

Návrat na "Siete"