ATI 4870 Problem

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
M4D4

ATI 4870 Problem

Príspevok od používateľa M4D4 »

Zdravim,

Nedavno sa mi postastilo a dostal sa ku mne novy pocitac . . . Vcera som si ho pekne poskladal, aj ked najprv boli nejake mensie problemy s grafikou (nezastrcene oba PCI-E kable) ale potom sa mi krasne podarilo nainstalovat windows a vsetko islo ako po masle . . . vcera vecer som bol uz dost unaveny, tak som nenainstaloval drivery ani na dosku ani na grafiku, len som comp jedoducho vypol . . . dnes rano ho idem znova zapnut a ten isty problem co vcera, proste vsetko (CPU, RAM, Doska) ocividne funguje, monitor je zapojeny, obe PCI-E kable do grafiky zapojene a nic . . . nenabootne mi a nemozem sa ani do BIOS-u dostat . . . Ventilator na grafike ide tak, ze huci najprv na 100% a potom na sekundu zastane . . . a potom zase na 100% a zas zastane (akoby) . . . a este mi tam blikaju 3 LED-ky zo 4och . . . presnejsie d1602 d1601 d1603 . . . na AMD Game forach som nasiel aj co znamenaju:
LEDS on HD4870 cards
D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601 - Red LED On, shows critical Core power fault
Vacsina to vraj vyriesila tak, ze vybrala kartu, vybrala kable, strcila naspat kable a islo . . . lenze ja to uz robim dobre 2 hodiny a stale nic . . . Na inom fore som zas nasiel, ze to je len nejaky vlastny "Fan Self-Test", ze to mam nechat bezat tak a pusti sa to samo . . . nechal som to bezat asi hodinu a stale mi to nenabehlo . . . nejake napady co s tym mam urobit?

Comp mam:
MB - MSI K9A2 Platinum
CPU - AMD Phenom 9950 4x
RAM - 2x2GB Corsair TWIN
GPU - ATI R4870 1GB
PSU - 650W Corsair
Case - NZXT Lexa Edition
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: ATI 4870 Problem

Príspevok od používateľa pepo30 »

Skúsil by som asi ako vždy reset cmos a ešte jedna vec ma napadla, skus ju dať aj do iného PCIe slotu na skúšku? Niečo podobné sa stalo aj mne minulý týžden ked som si doniesol komp z predajne kde som si ho skladal /je to moj kamoš takže to mam dovolené/. Po zložení som si už len nhaodil winXP a nič viac, kdeže už bolo dávno po otváracej dobe. Doniesol som teda komp domov a ten mi robil presne to isté ako ty popisuješ - všetko bežalo a nič nešlo a grafa sa tiež dokola spúšťala. Mne teda stačilo ln ten reset cmos a už išla. Nerozumiem tomu, prečo to nešlo.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: ATI 4870 Problem

Príspevok od používateľa scpeter1 »

M4D4 napísal:Zdravim,

Nedavno sa mi postastilo a dostal sa ku mne novy pocitac . . . Vcera som si ho pekne poskladal, aj ked najprv boli nejake mensie problemy s grafikou (nezastrcene oba PCI-E kable) ale potom sa mi krasne podarilo nainstalovat windows a vsetko islo ako po masle . . . vcera vecer som bol uz dost unaveny, tak som nenainstaloval drivery ani na dosku ani na grafiku, len som comp jedoducho vypol . . . dnes rano ho idem znova zapnut a ten isty problem co vcera, proste vsetko (CPU, RAM, Doska) ocividne funguje, monitor je zapojeny, obe PCI-E kable do grafiky zapojene a nic . . . nenabootne mi a nemozem sa ani do BIOS-u dostat . . . Ventilator na grafike ide tak, ze huci najprv na 100% a potom na sekundu zastane . . . a potom zase na 100% a zas zastane (akoby) . . . a este mi tam blikaju 3 LED-ky zo 4och . . . presnejsie d1602 d1601 d1603 . . . na AMD Game forach som nasiel aj co znamenaju:
LEDS on HD4870 cards
D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601 - Red LED On, shows critical Core power fault
Vacsina to vraj vyriesila tak, ze vybrala kartu, vybrala kable, strcila naspat kable a islo . . . lenze ja to uz robim dobre 2 hodiny a stale nic . . . Na inom fore som zas nasiel, ze to je len nejaky vlastny "Fan Self-Test", ze to mam nechat bezat tak a pusti sa to samo . . . nechal som to bezat asi hodinu a stale mi to nenabehlo . . . nejake napady co s tym mam urobit?

Comp mam:
MB - MSI K9A2 Platinum
CPU - AMD Phenom 9950 4x
RAM - 2x2GB Corsair TWIN
GPU - ATI R4870 1GB
PSU - 650W Corsair
Case - NZXT Lexa Edition
no mozem ti povedat,ze ja som to vyriesil RMA karty....Nic ine mi nepomohlo. ;)
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10

Návrat na "Grafické karty"