Velka diera do plexi + help

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Velka diera do plexi + help

Príspevok od používateľa LittleMan »

v prvom rade: kde mam kupit obicajne biele 3 - 4 mm plexi ???
A potom ako donho vyvrtam dieru (lepsie ze s cim) na 8 cm fan grid (to je ta mriezka s 5 kolieskami pochromovana) aby bola presna ??

Da sa zohnat aj plexi v rozmere okolo 36 - 27 cm ??? proste nieco mensie
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Velka diera do plexi + help

Príspevok od používateľa kOsTi »

LittleMan napísal:v prvom rade: kde mam kupit obicajne biele 3 - 4 mm plexi ???
A potom ako donho vyvrtam dieru (lepsie ze s cim) na 8 cm fan grid (to je ta mriezka s 5 kolieskami pochromovana) aby bola presna ??

Da sa zohnat aj plexi v rozmere okolo 36 - 27 cm ??? proste nieco mensie
mno v prvom rade snad prihladne a nie bile nie? :)
mno napr v baumaxe, obi a neviem co este je...
a dieru napr priamociarou pilkou...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

Jasne, priehladne
A k tej diere - ja ju potrebujem uplne presne - to priamociarou pilkou nespravim ...
A este - ked budem rezat z tej bocnice s priamociarou pilkou, neolupe sa mi farba za nej ??? Alebo ked to prelepim paskou tak by to nemalo ??
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Neolupe, a aj tak si to prelep krepovou paskou.

Ked to chces mat presne tak lupienovou pilkou ale aj tak to musis potom zabrusit tak ci tak.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

Ja to nepotrebujem mat na milimeter presne ... (len rozmyslam ako spravim obluky v rohoch :? )
Krepova paska je ta obycajna papierova, co sa da roztrhnut velmi lahko rukou ??
A brusit to mam potom pilnikom na zelezo ?
OK, tak o par dni idem na to ... (musim este vsetko kupit)
vysledok sem urcite postnem (teda ak sa to podari)

Upresnenie: dieru do bocnice nepotrebujem uplne presne ale dieru do plexiskla ano. A uz aj viem ako - vyrezem to zhruba priamociarou a potom to dopasujem pilnikom.
A odporucte ake hrube plexi mam brat 3, 4 alebo 5mm
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

K tomu rezaniu do bocnice: Urob obrys ostrym predmetom (velkou ihlou) cez farbu az po plech. KeD budes rezat a nasledne dobrusovat, farba ti ostane presne po ten obrys. Takto som to dokonca robil karbinou az takmer po ten obrys, takze som sa pilnikom moc nenarobil.
Obluky v rohoch urobis brusnym kamenom urcenym do vrtacky, az tam vobec tie obluky budu nutne.
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Inak som si spomenul, ze ak je ta diera presne okruhla tak sa to da spravit vykruznikom. To je taky nastroj ktory ma na ramene noz a upina sa to do vrtacky. Jednoducho uroby ti to presny kruh.

Len neviem kde to kupit, opytaj sa v nejakom obchode s nastrojmi. Ja to mam len vyrobene.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

iwhy napísal:Inak som si spomenul, ze ak je ta diera presne okruhla tak sa to da spravit vykruznikom. To je taky nastroj ktory ma na ramene noz a upina sa to do vrtacky. Jednoducho uroby ti to presny kruh.

Len neviem kde to kupit, opytaj sa v nejakom obchode s nastrojmi. Ja to mam len vyrobene.
skvely napad, hned ako budem mat cas pojdem obehat zeleziarstva a podobne predajne s naradim
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Ale s tym pocutaj iba ak mas stojan na vrtacku alebo stlpovu vrtacku. V ruke to neudrzis.
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Príspevok od používateľa Riddick »

Inac v sklenarstve by to nevedeli spravit?
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Neviem, preco vsetci chodite na plexi do Baumaxu, ja som tam bol a mali ho tam take doskriabane..... Potom som sa stavil u sklenara a ten ho mal vo fólii z oboch stran, este mi ho aj narezal na potrebny rozmer. Baumaxu sa radsej vyhnite.
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Ved v Baumaxe maju aj neposkriabane a tiez je vo folii z oboch stran, ked je pozkriabane tak ho predsa nekupim.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

niekto je asi lenivy pozriet aj druhu alebo tretiu tabulu...

BTW: niekedy sa moze zdat ze je poskriabane, ale poskriabanaa je len ta fólia...treba sa poriadne prizriet ake su tie ryhy hlboke... :beee:
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
LorD_SnaP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 26. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava > Ruzinov > Travniki

Príspevok od používateľa LorD_SnaP »

1.Ja som kupoval v Baumaxe na prvy pohlad uplne do skrkane a aj to co vyzeralo ze je hlbsie nebolo...
2. som si plexi upravil na svoju velkost to mozes tym nozom neviem ako sa to vola ale viem ze som si tym raz odsekol skoro prst :lol:
3.navrtal som styri dieri aby plexi drzalo o skrinku
4. nakreslil som si presne dieri z Fanu
a uz len vrtal neviem kde mas problem normalnou vrtackou...

PS:najprv navrtaj malu dieru malym vrtakom, potom vadsim vadsim a este jednym vadsim. Aby sa ty plexi sklo nenalomilo :)

robota asi na pol hodinu kedze som musel navrtat asi 50 dier pre prudenie vzduchu :roll:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Aj ked to nieje presne ono tu je navoj na vyrobu diery do plechu, mozno ti k niecomu pomoze.

"TU!!!

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"