chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
mecho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 22. Sep, 2008, 09:09

chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa mecho »

zdravim

na Q6600 2,4Ghz mam chladic Xigmatek HDT-S1283 (http://www.tichepc.sk/produkt/Xigmatek- ... -2059.html" onclick="window.open(this.href);return false;) a teploty mam 38 stupnov v idle a 50 stupnov v burn (20 min. Everest). pasta je pouzita ta, ktora bola dodavana s chladicom. pocitac je cerstvo poskladany, tak mozno casom este klesnu... len sa chcem spytat, ci su to pri tomto chladici normalne tepoty. nemali by byt nizsie?

vdaka
CPU: Intel Q6600 2,4Ghz+XigmatekHDT-S 1283, MB: ASUS P5Q Pro, RAM: 4GB A-DATA Vitesta extreme edition 800MHz, VGA: Gainward ATI HD4850, HDD: Samsung Spinpoint F1 640 GB, Case: Coolermaster Dominator 690, Zdroj: Corsair VX450
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Preco, ake teploty ocakavas ? 38-45 stupnov v idle je uplne bezna prevadzkova teplota u lepsich chladicov, u boxu aj viac.
mecho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 22. Sep, 2008, 09:09

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa mecho »

ja len ak som spravne pochopil tento test (http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha ... ew-10.html" onclick="window.open(this.href);return false;) tak tam dosiahli s tymto chladicom o dost nizsie teploty. tak ci to je vymysel alebo som cosi prehliadol. dik
CPU: Intel Q6600 2,4Ghz+XigmatekHDT-S 1283, MB: ASUS P5Q Pro, RAM: 4GB A-DATA Vitesta extreme edition 800MHz, VGA: Gainward ATI HD4850, HDD: Samsung Spinpoint F1 640 GB, Case: Coolermaster Dominator 690, Zdroj: Corsair VX450
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa faugusztin »

A ty ako fakt veris, ze ti akykolvek vzuchovy chladic v izbe, ktora ma 20 stupnov uchladit procesor na 23-24 stupnov ? Ten test je vtip, parodia, hovadina, blbost. Test, kde v idle nameraju pri pouziti vzduchoveho chladica idle teplotu, ktora sa nelisi aspon o 8-10 stupnov od teploty okolneho vzduchu je blbost, vtip, parodia, hovadina :D .
mecho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 22. Sep, 2008, 09:09

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa mecho »

vsak sa mi to v porovnaniach s inymi teplotami uvadzanymi aj tu na fore zdalo nejako malo... ale aspon som sa uistil, ze som chladic nainstaloval spravne :)
CPU: Intel Q6600 2,4Ghz+XigmatekHDT-S 1283, MB: ASUS P5Q Pro, RAM: 4GB A-DATA Vitesta extreme edition 800MHz, VGA: Gainward ATI HD4850, HDD: Samsung Spinpoint F1 640 GB, Case: Coolermaster Dominator 690, Zdroj: Corsair VX450
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa kajfun »

ja mam doma q6600 g0 reviziu, clockovanu na 3400Mhz pri 1.4V bios, realne napatie vyzera byt 1.34V idle, 1.31V [!!!] maxload a teploty su s Akasa ak965 chladicom a MX-2 pastou okolo 35 stupnov idle ked nabootujem windows rano v chladnej izbe, pri zatazi OCCTckom [co je asi vacsia zataz ako everest, neviem - chalani hovoria ze dve hodiny OCCT su priblizne ako osem hodin prime/tie ostatne] mam okolo 65 stupnov.

vecer ked je vsetko vyhriate a masina ma za sebou celodenny rendering videi, ten isty test burn dosahuje az okolo 70 stupnov namiesto 65. Teploty co pisem su:

a) uplne v pohode, maximalna pripustna teplota je niekde okolo 100 stupnov
b) merane realtemp 2.7 a coretemp 0.99.3 [coretemp ukazuje priblizne o pat stupnov viac na kazdom jadre pri akejkolvek teplote]
c) vzdy po zhruba 15min OCCT testu, skusenost je taka ze uz potom sa to prilis nelisi
d) dve jadra maju vzdy o pat stupnov vyssiu teplotu ako tie ostatne dve. NEviem ci som pototo instalaciu chladica, odskereny nevyzera byt ani nahodou.
e) podstatne viac zavisle na napati ako na frekvencii. Priklad : 3400MHz/1.4V BIOS ma MENSIU teplotu ako 3000MHz/1.45V BIOS. Dalsia tabulecka:

2400MHz / 1.25V default / teploty 51/51/46/46 burn
2400MHz / 1.35V bios / teploty 61/61/56/56 burn = ta ista frekvencia, 0.1V navyse. Skok jak howado
3000MHz / 1.425V bios / teploty 69/69/65/65 burn
3400MHz / 1.40V bios / teploty 66/66/61/61 burn


executive summary : pokial mas teploty mensie ako 70 stupnov co by si s xigmatekom urcite mal mat, si absolutne safe. Ked sa ten procesor aj uvari cojaviem o rok, tak si za dvetisic kupis nejake ine 3.2GHz styrjadro a pretaktujes na 4.5GHz :)

nezabudni chladit ostatne komponenty, pamate si zasluzia, chipsety [obidva cipy, severny aj juzny] si zasluzia, nedajboh napatove regulatory... kedze mam otvorenu bednu, planujem vyrezat v tom plechu kde je upevnena doska dieru v okoli socketu a nejakym 8cm ventilatorom budem chladit zadnu stranu dosky. Nejaki fesaci hovoria ze to vraj znizilo teplotu CPU samotneho cez pat stupnov, v kazdom pripade ta zadna cast je tiez intenzivne tepla tak jej doprajem trochu komfortu :)



edit : nedalo mi to a rychlo som si natiahol Orthosa. Poznatky:
a) orthos zatazi len dve jadra zo styroch, musel som si ho pustit dvakrat a rozdelit affinity aby som nalozil vsetkym styrom jadram
b) orthos v testoch "small ffts - stress CPU" dosiahol priblizne o tri stupne mensiu teplotu ako occt, reportovane tymi istymi programami

dalsi edit:
tvoj xigmatek 1283 je priblizne o sedem stupnov lepsi chladic ako moja akasa 965. Tvojich 50 stupnov na default voltazi a frekvencii sa mi zda primeranych i ked by som mozno dufal v 45 stupnov... samozrejme v zatazi. V kazdom pripade 50 stupnov burn je absolutne pohodova teplota a procesor prezije tvoje vnucata.
mecho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 22. Sep, 2008, 09:09

Re: chladic xigmatek+Q6600 teplota?

Príspevok od používateľa mecho »

no, uz sa citim lepsie :)
doska ma heatpipe na chipsete, takze to sa tvari v pohode a telotu ukazuje okolo 33 stupnov (Everest). no a v skrinke mam tri 120mm fany, jeden v predu, jeden vzadu a jeden hore, boli dodavane priamo s nou. a na bedni je vzadu v mieste procaku tiez miesto na ventilator, tak ho tam casom doinstalujem. pri napeti 1.0V a zapnutom setriacom softwari dodaneho k doske od ASUS-u teplota 35 stupnov. po riadnom zabehnuti pocitaca tiez planujem trosku zdvihnut takt procesora, tak som zvedavy, ake teploty to vyhodi potom.
velka vdaka za odpoved
CPU: Intel Q6600 2,4Ghz+XigmatekHDT-S 1283, MB: ASUS P5Q Pro, RAM: 4GB A-DATA Vitesta extreme edition 800MHz, VGA: Gainward ATI HD4850, HDD: Samsung Spinpoint F1 640 GB, Case: Coolermaster Dominator 690, Zdroj: Corsair VX450

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"