Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Takze mam zasa nejaky problem s pc,konkretne DVD napalovacka,na googli som nic nenasiel ,tak pisem.
Ked si chcem normalne napalit DVD tak mi ho robi aj 30-45min DVD medium je 16x a napalovacka by mala bit az 20x
Donedavna mi to vsetko islo,jedno cele DVD napalene za cca 5min,ale teraz sa to takto spomalilo.Neviem v com moze byt chyba.
Rozobral som PC a skontroloval,vsetko je ok,kable tam kde maju byt.Firmware mam v mechanike najnovsi.
Som späť...
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa Patko19 »

prepni si mechaniku do modu UDMA. urcite ju mas v mode PIO a to strasne spomaluje kopirovanie a aj zapisovanie.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Priamy_pr% ... am%C3%A4te" onclick="window.open(this.href);return false;
zapnes to v spravcovi zariadeni alebo si nainstaluj alcohol 120% a ten hned zisti ze mas PIO a pri dalsom restarte compu sa to napravy
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Lenze ja alcohol 120% mam a ten mi nic nevyhodil.A ani to v nom nemozem najst
Som späť...
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa Patko19 »

tak potom manualne v systeme. najdes si radic (primary, secondary), das vlastnosti a tam si nastavis UDMA alebo DMA
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Super diky,nasiel som to,a hned som sa sem siel kuknut,a akurat si mi to aj napisal,bola prehodena do rezimu PIO tak som ju prepol do DMA
Teraz som napaloval CD a rychlost bola 9,6x a mala by ist az 40x,idem skusit dalsie...
Dik ;)

No neviem som z toho zmeteny,nieco som prepol do DMA ale stale mi tam ukazuje PIO
Tu je screen http://i33.tinypic.com/o7letd.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit:odinstaloval som ovladac IDE restartoval PC a uz je to ok :good:
Som späť...
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Caute zasa sem pisem,lebo som zistil ze mam mechaniku v mode UDMA mode 4
A v device manageri ked si pzriem ten druhy primary IDE channel mam UDMA mode 6
Napalovacka ide rychlejsie,no nie stale tak ako sla predtym.
Ako by som ju prepol do UDMA mode 6?
Som späť...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa _Mato_ »

oldshaterhand napísal:Ako by som ju prepol do UDMA mode 6?
Neprepnes. Mechanika taky rezim nepodporuje. To co pozeras ty (UDMA6), je s najvacsou pravdepodobnostou nejaky disk pripojeny na radici.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Aha,no aj tak sa mi zda ze necita/nezapisuje tak ako by mala.Asi to necham tak.
Vdaka :)
Som späť...
max307

Re: Pomale napalovanie s LG GSA-H55N

Príspevok od používateľa max307 »

Riesenie Problemu s nizkou rychlostou citania a zapisovania dvd mechaniky LG GSA-H55N.

problem sa vyskytoval uz niekolko krat za dlhsie obdobie. vo vlastnostiach systemu a v spravcovi zariadeni nas zaujmaju vlastnosti PRIMARY IDE channel popripade secondarni ak mame dvd mechaniku zapojenu na druhom ide ako hdd. v ukazke obrazku mame zobrazene ako by malo vyzerat nastavenie. je hlavne aby bolo nastavenie prepnute na ultra DMA alebo DMA a lebo UDMA. ak to prepneme v obidvoch device t.j. 0 a 1 a potvrdime OK. znovu otvorime toto okno malo by nam zostat v Current Transfer Mode jedna z moznosti t.j. ultra DMA, DMA, UDMA. Podstatne je aby tam nebolo PIO alebo PIO ONLY toto je totiz pomaly mod ktory zapricinuje pomale citanie a zapisovanie na dvd nosic. ak sa nam aj po prepnuty na mod DMA a potvrdeny okna a znova otvorenie prepne naspat do PIO MODU tak je potrebny driver na ide channel. zatial neviem ako sa tento driver instaluje ale ak nainstalujeme nero staci aj 5 verzia bez licencneho kluca iba demo veziu tak sa tento mod ultrA DMA mode 4 objavi vo vlastnostiach IDE channel. zostane tam aj po odinstalovani nera verzia 5. samozrejme nero sa neda pouzit kedze nemame licencni kluc ale pravdepodobne obsahuje nejaky driver na ide alebo na dvd mechaniku.dporucam pouzivat ashampoo burning studio 6 je to Free verzia. p.s myslim si ze prepalenie firmwaru sa neodstrani problem s rychlostou ja pouzivam 1.03 ale su aj vyssie ako napr. 1.06 ale ten som neskusal som spokojny s verziou 1.03

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"