Odišiel mi HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Fatal_1ty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:03
Bydlisko: Horovce (PU)

Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fatal_1ty »

Zdravím vás chcel by som sa spýtať k jednej veci odišiel mi HDD vôbec som s toho neni nadšený a či neviete ako sa dajú obnovit dáta kolko to stojí alebo podobne
MB: Asus P8H61-M CPU: Intel Core i3-2100 GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5 RAM: Kingstom 4GB 1333MHz DDR3 HD: WD2500AAKS SSD OCZ 60 GB Power: Corsair 450W Case: Thermaltake Soprano Display :Samsung SyncMaster 206BW. Sound Card: Creative SB X-Fi Xtreme AudioSounds box: Genius SW-5.1 Home Theater Keyboard: Logitech Mouse: Razer Diamondback 1600dpi Mousepad: Cyber Snipa Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset
PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FZ18 EG-K + HAMA Star 61, 3-cestný stativ
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fester182 »

a kde ti odisiel ?

nejde vobec alebo ako ? popis tvoj problem :)
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Fatal_1ty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:03
Bydlisko: Horovce (PU)

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fatal_1ty »

neodišiel mi nikde ale proste ho nenajde vôbec v biose nikde je to bootovaci disk a neviem čo sa stalo neviem ako ti to mam presnejšie rozobrať proste mi nejde aj som ho skúšal u kamaráta a nič normalne ked sa napojí ten disk na nejakú vetvu zo zdroja zdroj sa ani nezopne proste nejde spustit
MB: Asus P8H61-M CPU: Intel Core i3-2100 GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5 RAM: Kingstom 4GB 1333MHz DDR3 HD: WD2500AAKS SSD OCZ 60 GB Power: Corsair 450W Case: Thermaltake Soprano Display :Samsung SyncMaster 206BW. Sound Card: Creative SB X-Fi Xtreme AudioSounds box: Genius SW-5.1 Home Theater Keyboard: Logitech Mouse: Razer Diamondback 1600dpi Mousepad: Cyber Snipa Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset
PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FZ18 EG-K + HAMA Star 61, 3-cestný stativ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Snake »

smola no, stava sa, aspon si uvedomis ze "nac kurnik robit zalohy?"...

je to drahe, velmi drahe (ano este drahsie nez ta teraz napadlo, pridaj si jednu, dve nuly)...





.
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Bdurex »

Snake napísal:smola no, stava sa, aspon si uvedomis ze "nac kurnik robit zalohy?"...

je to drahe, velmi drahe (ano este drahsie nez ta teraz napadlo, pridaj si jednu, dve nuly)...
Toto sa mi fakt pacilo :hysterical: presne tak zalohovat treba :-) ak si das data na DVD a uschovas tak HDD ti moze odyst ty to mas na DVD :-)
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Fatal_1ty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:03
Bydlisko: Horovce (PU)

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fatal_1ty »

a kde by som to mohol v ktorej firme alebo tak a kolko to priblizne stojí viem že zálohovať treba čo už stalo sa teraz to nevratim podme do reality
MB: Asus P8H61-M CPU: Intel Core i3-2100 GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5 RAM: Kingstom 4GB 1333MHz DDR3 HD: WD2500AAKS SSD OCZ 60 GB Power: Corsair 450W Case: Thermaltake Soprano Display :Samsung SyncMaster 206BW. Sound Card: Creative SB X-Fi Xtreme AudioSounds box: Genius SW-5.1 Home Theater Keyboard: Logitech Mouse: Razer Diamondback 1600dpi Mousepad: Cyber Snipa Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset
PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FZ18 EG-K + HAMA Star 61, 3-cestný stativ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Snake »

1) naučíme sa googliť, poradím, "obnova dát", ale hovorím, taký prievan v peňaženke si ešte nemal...
2) urobiť si to manuálne = veľmi pracné, napríklad menenie elektroniky po načítaní boot kódu HDD, menenie platní a podobne...
3) začni uvažovať o RAIDe (1,5,6 a iné)





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa shiro »

by som povedal ze este horsie:

menenie platni a saskovanie s elektronikou - doma na to zabudni. elektronika by sa este dala, ale potrebujes ju vziat so disku stejneho typu, kapacity, vyrobnej serie a bohvie coho este, inac ti nenabehne. vymenu platni doma ani neskusaj, raz ten disk otvoris a si v prdeli, musi sa to robit vo vysokocistom prostredi. staci ze sa zrnko prachu dostane medzi hlavicku a platnu a mas po oboch.

Obnovu dat robi napr. fa Macrofer v blave. pokial si dobre pamatam, tak diagnostika je cca 500sk a cena za data sa pohybuje asi od 2-4 tisic vyssie podla poruchy disku a ich mnozstva.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 719
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa dodiken »

možno to bude márne, ale skús vymeniť dátový kábel z toho vadného HDD.
ale za taký o ktorom na 100% vieš, že je dobrý.
mne tiež sem tam nenabootoval, sem tam mrznutia, od výmeny kábla je zatiaľ všetko v poriadku.
aspoň vyskúšaj
Naposledy upravil/-a dodiken v Ne 16. Nov, 2008, 13:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa shiro »

LOL, ze datovy kabel :D

zvycajne byva odfajcena elektronika disku, da sa to zistit premeranim. vacsinou to tam je v skrate a zdroj sa preto ani nezapne, lebo ochranny obvod ho zablokuje aby sa neodpalil. a tudiz nebezi cele pc.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Fatal_1ty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:03
Bydlisko: Horovce (PU)

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fatal_1ty »

dátové káble som menil a tým to určite nebude skôr to bude tou elektronikou pretože sa zdroj ani nezopne este uvidím ako to poriešim viem že zachrana je dosť draha preto si budem v budúcnosti davat pozor na pravidelnú zálohu inač dík za rady
MB: Asus P8H61-M CPU: Intel Core i3-2100 GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5 RAM: Kingstom 4GB 1333MHz DDR3 HD: WD2500AAKS SSD OCZ 60 GB Power: Corsair 450W Case: Thermaltake Soprano Display :Samsung SyncMaster 206BW. Sound Card: Creative SB X-Fi Xtreme AudioSounds box: Genius SW-5.1 Home Theater Keyboard: Logitech Mouse: Razer Diamondback 1600dpi Mousepad: Cyber Snipa Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset
PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FZ18 EG-K + HAMA Star 61, 3-cestný stativ
Fatal_1ty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:03
Bydlisko: Horovce (PU)

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Fatal_1ty »

Snake inak čo mi pomôze uvažovať o RAIDe ked to nema s tým nič spoločné a robit manuálne nooo tak ak by si to zvládol dobrý borec :good:..............
počkám do vianoc viac penazí možno to dám zachránit mam tam svoje dokumenty takze tak a nevie niekto ako to je napríklad ked tam mam dva priečinky a chcem profíkom oznámit čo chcem zachrániť konkrétne či to sa tak nerobí nemam s tým žiadne skúsenosti moc som sa o tom nedozvedel tak keby niekto niečo vedel bol by som velmi rad yahooo
MB: Asus P8H61-M CPU: Intel Core i3-2100 GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5 RAM: Kingstom 4GB 1333MHz DDR3 HD: WD2500AAKS SSD OCZ 60 GB Power: Corsair 450W Case: Thermaltake Soprano Display :Samsung SyncMaster 206BW. Sound Card: Creative SB X-Fi Xtreme AudioSounds box: Genius SW-5.1 Home Theater Keyboard: Logitech Mouse: Razer Diamondback 1600dpi Mousepad: Cyber Snipa Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset
PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FZ18 EG-K + HAMA Star 61, 3-cestný stativ
Používateľov profilový obrázok
Wyktor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 13. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Kremnica

Re: Odišiel mi HDD

Príspevok od používateľa Wyktor »

Fatal_1ty napísal:Snake inak čo mi pomôze uvažovať o RAIDe ked to nema s tým nič spoločné a robit manuálne nooo tak ak by si to zvládol dobrý borec :good:..............
počkám do vianoc viac penazí možno to dám zachránit mam tam svoje dokumenty takze tak a nevie niekto ako to je napríklad ked tam mam dva priečinky a chcem profíkom oznámit čo chcem zachrániť konkrétne či to sa tak nerobí nemam s tým žiadne skúsenosti moc som sa o tom nedozvedel tak keby niekto niečo vedel bol by som velmi rad yahooo
pri RAIDe (neviem kolkatka to je...) je moznost mat zapojene dva disky ako jeden, napriklad 250 gb + 250 gb (pri klasickom RAIDe by si mal 1 x 500gb) ale tu vyuzivas z toho len 250 gb pretoze ten druhy disk sluzi ako zalozny

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"