Ako na FORMAT HDD

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
MarekT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Trstená

Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa MarekT »

caute, mam taky problem s formatovanim hdd, teda neviem ako na to, aby to bolo co "najucinejsie, najlepsie". Fyzicky mam 1 hdd 160GB zozdeleny zhruba na 100 a 60 GB, na C-cku (100GB) je OS, na Dcku je zaloha, ale kedze som tam uz mal taky bordel ze az rozdodol som sa to trosku poupratovat a vyslo to asi na 13GB tak som to napalil na DVDcka.

A teraz k tomu formatovaniu - poradte nejaky dobry soft, alebo nejkau inu cestu na uplne sformatovanie...

dik za rady...

PS: V pripade nejasnosti doplnim pozadovane info...
Intel i5-6600K, Noctua NH-D14, MSI Z170 TOMAHAWK, MSI GTX 1060 6GB, 2x8GB, Crucial MX300 275GB, Seagate 2TB, EVGA 750 GQ, Fractal Design Define R5, 30" HP LP3065, E-MU 0204 + Yamaha HS80M + Jamo SUB 210
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa M1ch4l »

tento pocitac- pravy klik- spravovat(manage) - spravca diskov(disk management) - tam vidis svoje disky - D - pravy klik- format
Používateľov profilový obrázok
MarekT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Trstená

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa MarekT »

a keby som to formatoval nejakym specializovanym programom nebolo by to lepsie? (teda ani neviem v com :D )

EDIT este jedna vec - co je "Allocation unit size" od coho zavisi nastavena hodnota?
Intel i5-6600K, Noctua NH-D14, MSI Z170 TOMAHAWK, MSI GTX 1060 6GB, 2x8GB, Crucial MX300 275GB, Seagate 2TB, EVGA 750 GQ, Fractal Design Define R5, 30" HP LP3065, E-MU 0204 + Yamaha HS80M + Jamo SUB 210
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Najlepsie? Nič, je to úplne jedno čím to naformátuješ, Cluster size (All. unit size) nastav na 4KB (4096bytov), je to najvhodnejsie riesenie...





.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa scarinko »

nabootuj z instal CD operacneho systemu a odstran particiu, nasledne ju znova vytvor a sformatuj tym dlhsim sposobom a je to
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa Toman »

- formatovanie v pravom zmisle slovava (kde na HDD definuju odznova stopy) uz davno neexistuje (skoncilo v roku 1994)
- dnesne "pseudoformatovacie" programi len vymazu alokacnu tabulku..... nic viac, nic menej.... (niektore pod pojmom "FULL" vedia aj dokonca vymazat data z disku.....)

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa scarinko »

prave preto najradsej odstranujem particiu pod dosom
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Toman napísal:- formatovanie v pravom zmisle slovava (kde na HDD definuju odznova stopy) uz davno neexistuje (skoncilo v roku 1994)
- dnesne "pseudoformatovacie" programi len vymazu alokacnu tabulku..... nic viac, nic menej.... (niektore pod pojmom "FULL" vedia aj dokonca vymazat data z disku.....)

T.
Mýliš si pojem Low Level Format (to je ten čo sa už nepoužíva, dnes sa mu už nadáva Zero-Fill) a klasické formátovanie.





.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Ako na FORMAT HDD

Príspevok od používateľa matopd »

Ale ale, ked ti "lahne" HDD ano zero fill ti nepomoze, jedinu vec, ktoru mozes skusit je lowlevel. Niekedy pomoze a niekedy nie. Ale isto by som to nepouzil na format a uz vobec nie na fomat particie z pochopitelnych dovodov. A tak isto ani zero, aspon som nepocul, ze by sa nulovanie dalo pouzit len na particiu.

M

Návrat na "Programy a problémy s nimi"