Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Príspevok od používateľa zoom »

Dobry vecir, chcel by som si v grafickej karte flashnut novsi BIOS, ale mam iste pochybnosti o kompatibilite, tak som sa radsej prisiel opytat.

Na stranke Sapphire je k dispozicii pomerne novy BIOS (musite vybrat VGA > HD 4800 Series > 4870 512MB GDDR5). Stranka je venovana karte SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 PCI-E a BIOS je urceny iba pre nasledovne oznacenia:

P/N: 188-01E85-001SA
SKU#: 11133-00-XXR

Chcel by som si tento BIOS naflashovat, kedze rad sachujem s vecami, ktore funguju, ale problem je, ze sa mi nezhoduju tieto cisla, aj ked mam Sapphire HD4870 512MB GDDR5. Moje cisla su nasledovne, hoci mam podla nazvu rovnaku kartu:

P/N: 102-B50701-10-AT
SKU#: 21133-00-20R

Prikladam obrazok, vlavo je ten novy BIOS otvoreny v RBE, vpravo je zase BIOS z mojej karty:
Obrázok

Ako vidiet, su dost zhodne, lisia sa par drobnostami (napr. Vendor u mna nie je Sapphire, hoci krabica je). Cital som si aj topic o 4850/4870 kartach, kde sa preberalo flashovanie, ale nikto tam jasne nenapisal, ci tento BIOS skusal flashovat do "inej" karty. Takze... ma to niekto uz za sebou a prezila karta v pohode?
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Neviem sice ci Ti to pomoze, ja som ten bios flashoval do svojej karty - sice vyrobca Gigabyte, ale karta bola ako BBA (Build by Ati), takze v podstate referencna. Zmenil som si hodnotu vendor zo Sapphire na ATI a Hardware Specs String na Wekiva RV770 B50701 Board - proste rovnako ako to mal povodny/stary bios (nemusel som preinstalovat ovladace). Inak vsetko od vtedy funguje bez problemov (klop klop klop :D).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Príspevok od používateľa zoom »

Tak, spravil som, ako si povedal. Zobral som novy BIOS, Vendora zmenil na ATI a naflashoval cez ATIWinFlash. Vsetko prebehlo v poriadku a karta funguje, takze kto ma zaujem, moze ten BIOS pokojne flashovat aj do tych prvotnych Sapphire kariet (s cervenym PCB este).
Používateľov profilový obrázok
Scath
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Príspevok od používateľa Scath »

Ja som mal tu lepsiu(tu prvu) moznost a ta taktiez funguje.....
vyriesilo to môj problem ktory bol v hrach ako F3, GTA4, a aj Mass Effect

dost toho bolo popisane o tom probleme tu
Naposledy upravil/-a Scath v St 24. Dec, 2008, 02:32, upravené celkom 1 krát.
Ownage Is A Matter Of Opinion
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flashovanie oktobroveho BIOSu pre Sapphire HD4870

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

zmenil som vendor aj ..string a islo to flashnut..len som zabudol ze mam takty na 100/200 :D
obrazovkami zcernala..obcas sa objavil kurzor..a potom BSOD :D

ale po restarte to ide :rolleyes: ako zistim ze som to flashol..teraz ked to urobim znovu atiwinflash zahlasi ze VBIOS image not found

Návrat na "Ovládače a BIOSy"