Pomoc- restartuje sa mi pc

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Kostej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 00:50
Bydlisko: Zohor (okres Malacky)

Pomoc- restartuje sa mi pc

Príspevok od používateľa Kostej »

No ako som napisal v nadpise....mam problem so samovolnym restartovanim mojho pccka, najpr sa to stavalo z casu na cas pri spusteni nejakej aplikacie ale najcastasie hry, kedze to bol len zriedkavy jav kaslal som nato.......3 dni dozadu sa mi zacal restartovat lubovolne kedy sa mu zachcelo......kedze som nadobudol dojem ze sa to zacalo stavat az po mojej letnej vymene ramiek.....pripisoval som to im.......ale vcera po prichode domov a naslednom zapnuti pc sa mi sam od seba restartoval asi 7x(a to sa ani nezacal nacitavat windows proste to vzdy po 2-3 sekundach restartol) kym ma pustil dalej....a dozicil mi asi 15 min bez restartu a potom ten isty kolotoc od znova.....tak som tam nahodil stare ramky ze srat na to ale bohuzial nic to nepomohlo......
dost ma to serie a bol by som vdacny za kazdu radu....ci tip ktory by mi to pomohol vyriesit

inak moja zostava: nejaky intel dual core 2.66 mhz ramka 4 GB kingston volaco...hdd nejaky (iba 160gb neviem co) grafika radeon 4850 gygabite (strasne sa prehrieva ale nemyslim ze je to tym) doska p5k-e asus, a zdroj fotron 400wt PLS HELP :)

a XPcko...ale kedze to robil aj skor ako sa nacitalo nemylsim ze to ma suvis
CPU Intel® Core™ i5-2500K Processor 4,5Ghz, RAM corsair vengeance 16GB KIT DDR3 1866MHz, VGA Sapphire radeon r9 290 4GBram , SSD Samsung 830 256GB, PSU Fortron 750W gold,
Monitor 27" Qnix 2710 96HZ
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Pomoc- restartuje sa mi pc

Príspevok od používateľa gammaray »

GPU sa strasne prehrieva pises....hod teploty ake ma. Restartuje sa to pri hrani iba alebo aj ked ho nechas len tak "stat" ? Pretaktovany ho nemas ? Vsetky teploty su OK ?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Kostej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 00:50
Bydlisko: Zohor (okres Malacky)

Re: Pomoc- restartuje sa mi pc

Príspevok od používateľa Kostej »

no tak zas az tak strasne nie, to som prehnal, ale bezne chodi okolo 80-95 stupnov.......co je ale vraj pre tuto kartu celkom normalne
a k tomu restartu....najprv sa to restartovalo z casu na cas....a vylucne ak som pustal nejaku hru (ale iba ked sa isla nacitavat......nie pocas jej behu) co som prisudzoval novym ramkam....ale poslednych par dni je to lubovolne......dokonca sa to niekedy restartuje same ale 5 krat v priebehu 15-20 sec, kludne v case ked sa len zacina zapinat PC
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc- restartuje sa mi pc

Príspevok od používateľa stanomx »

mozno treba odskusat iny zdroj... a graficku by sa zislo schladit (AC S1 rev.2)
RAMMSTEIN

Návrat na "Hardware všeobecne"