Prilis pomaly NB

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Palo84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Po 16. Okt, 2006, 02:00

Prilis pomaly NB

Príspevok od používateľa Palo84 »

Caute chcel by som vas poziadat o radu ohladom mojho NB. Je to toshiba L300 s intel dual core procakom. Je to NB bez OS. Hodil som tam XP (uz druhykrat lebo som si myslel ze sa mi problemy preinstalovanim vyriesia) a NB je velmi pomaly...startuje nejake 3-4 min...napr ked otvorim word dokument tak to istu chvilu trva dokial sa to spusti atd... myslim si ze chyba by mohla byt v tom ze ked otvorim device manager tak na primary IDE je nastaveny PIO mod namiesto DMA modu...neide mi to vsak prepnut ...co mam robit???za odpovede vopred dakujem...
GIGABYTE MA770-UD3, AMD Athlon II X4 620 overclocked to 3550 Mhz - Coolermaster Hyper N520, DDR2 Kingston HyperX 2x2 Gb 800 Mhz CL 4, Gainward GTX 560 Ti 1 GB, HDD Samsung Spinpoint F3 1TB, zdroj Fortron Bluestorm II 500 W, DVDRW/RAM LG NS50, Creative X-Fi Extreme Audio
LAPTOP: Dell Vostro 1500, Intel Core 2 Duo T7300, 2 Gb Ram 667Mhz, Geforce 8600M GT, HDD 160 Gb
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prilis pomaly NB

Príspevok od používateľa Jeremi »

predpokladam ze tam je sata disk problem moze byt v tom ze to nieje nainstalovane v sata mode a disk pracuje pomalsie vyriesit by to mohol ovladac na sata radic
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Palo84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Po 16. Okt, 2006, 02:00

Re: Prilis pomaly NB

Príspevok od používateľa Palo84 »

Myslim ze mas pravdu...behal som po nete a zrejme to bude v tom....ale potrebujem este jednu vec POMOOOOOOOC....docital som sa ze sata ovladace sa daju integrovat do instalacky winwowsu cez program nlite...lenze moj problem je::: ako dostanem ovladace z exe suboru???ti co sa tomu rozumeju vedia asi o com hovorim. Nikde na nete to nemozem najst, vsade sa len pise nieco ako "Spusti inštalačku s parametrami -a -pc:\intel Ovládač budeš mať v c:\intel" KDE?CO?AKE PARAMETRE?AKO TO MAM SPUSTIT??ASI SOM DEBIL ALE FAKT NEVIEM AKO TO MAM SPRAVIT...dik
GIGABYTE MA770-UD3, AMD Athlon II X4 620 overclocked to 3550 Mhz - Coolermaster Hyper N520, DDR2 Kingston HyperX 2x2 Gb 800 Mhz CL 4, Gainward GTX 560 Ti 1 GB, HDD Samsung Spinpoint F3 1TB, zdroj Fortron Bluestorm II 500 W, DVDRW/RAM LG NS50, Creative X-Fi Extreme Audio
LAPTOP: Dell Vostro 1500, Intel Core 2 Duo T7300, 2 Gb Ram 667Mhz, Geforce 8600M GT, HDD 160 Gb
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Prilis pomaly NB

Príspevok od používateľa Patko19 »

teraz ked uz mas prostredie win tak nepotrebujes integrovat ovladace. normalne nainstaluj tie ovladace a mal by si citit narast vykonu.
a ked ich budes chciet integrovat tak si pusti to exe a hladaj subory niekde v TEMP alebo ako si spominal tak na C:\intel.
ja to robim tak ze zmazem temp a ked idem nieco instalovat a potrebujem subory pre neskorsiu pracu tak kontrolujem adresar temp a ked sa tam nieco zjavy tak si to skopirujem a vybavene.
inak ma napadlo ze to moze byt aj self extract balik. skus to exe otvorit vo winrar-e. mozno to pomoze.
vsetko mi je jedno

Návrat na "Mobilné PC"