Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Príspevok od používateľa bruno75 »

Zdravim Vas vsetkych v tuto este sviatocnu dobu a prajem oneskorene Stastne a Vesele.

No ale k teme. Kedze som kupil (vlastne nie ja ale jezisko :D ) pre moju drahu polovicku notebook a s nim samozrejme aj na Wifi router Edimax BR-6204WLg narobil som si vrasky na mojom stareckom cele.
Konkretne mam spojenie od UPC teda Chello Platinum (10Mbps) a podla toho co sa mi podarilo zistit a aj z vlastnych skusenosti je to viazane na spravnu MAC adresu. A tu je to co som uz skusal ale bohuzial neuspesne.
- MAC adresu si zmenim v podstate na aku chcem pomerne jednoducho cez http://chello.upc.sk" onclick="window.open(this.href);return false; kde dam svoje prihlasovacie meno a heslo a pekne si chello natiahne aktualnu MAC adresu. Ja len potvrdim ci to suhlasi. Samozrejme toto funguje spolahlivo a bez nejakych problemov viem rozchodit net aj na desktope aj na booku
- problem nastava ak tam zapojim horeuvedeny router.
snazim sa na nadstavenie routeru pouzivat wizard z CD
pripojenie DHCP client teda dynamicka IP
dam naklonovat MAC adresu
pokus o spojenie s inernetom bohuzial neuspesne. Mimichodom PC nadstavene na Automaticke pridelenie IP.
- dokonca som skusal na chelle zaregistrovat aj MAC samotneho routeru (v podstate naklonovanim PC na MAC adresu routeru a naslednym zaregistrovanim na stranke chella) ale ani tak sa mi nedari uspesne spojit router s vonkajsim svetom (internetom)

Uz som bezradny a fakt neviem ako ten router donutit chodit na chello.
V diskusiach som cital ze na chello treba aby mal router podporu NAT. Podla dokumentacie ju tento ma ale neviem ci ju pouziva automaticky alebo treba nieco konfigurovat.
Pomozte pls. Vopred dakujem
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Príspevok od používateľa bruno75 »

Ludia nenechajte ma v stichu. Potrebujem to rozbehat...
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
jur0

Re: Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Príspevok od používateľa jur0 »

Zdravim,
presne tento router ...EDIMAX BR-6204WLg som dostal od jeziska. :D ...no tento clanok som nasiel preto, lebo sa rozhodujem ci ho predat, no tym nehovorim ze je zly...
...takze, mam Chello a podarilo sa mi velmi lahko a bez problemov spojazdnit tento router aj bez prehlasovania MAC adresy. Problem som mal vsak ten, net sice siel, ale pomaly, niekedy 2 min. jedna strannka, niektore sa nenacitaly vobec. Toto je druhy router co mi to robi, ale net sa mi vpodstate spojazdnit podarilo.

no ale k tomu tvojmu ...no z toho co tu pises to vyzera ze to dobre nastavujes, kable mas dobre pozapajane? ten co ide z chello krabicky (volakedy do pc) ide do routera WAN, a z pc ide do routera 1, z dalsieho pc do routera 2,... az pripojka routera 4. ...alebo tam mas nieco zle nastavene, ale neviem co, lebo mne to islo vpoho. az na ten malicky problem, ale ten sa mozno da vyriesit ...som zistil ze v tej sieti pouzivam tri rovnake MAC adresy ...no neskusal som este ci ked ich pomenim ci to pojde tak ako ma.

...takze viac ti neporadim, len ze prestuduj manual, moc tam toho neni treba nastavovat, sa s tym pohraj, malo by to ist.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Príspevok od používateľa newmi »

ICQ ti ide? AK ano tak mas len zle nastavene DNS servery.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chello (UPC) a router Edimax BR-6204WLg

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Presne tento problem ma kamarat.Ten isty router s chello...Trapi sa stym uz 2 tyzdne a nik mu nevie poradit.

Návrat na "Siete"