odpaleny zdroj

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
masko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava - Stare Mesto / Dubravka (ako kedy :) )

odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa masko »

stalo sa vam, ze by sa odpalil zdroj pri vypnutom PC? tak mne ano. dnes som dosiel domov, v byte smradu jak keby horelo, a ono asi naozaj horelo.. iduc po smrade som dosiel az k PC. zdroj je na kašu, nezapne sa ani naprazdno (bez dosky), co je vsak horsie, PC nenabehne ani s inym zdrojom, takze vyzera, ze zobral so sebou aj dosku alebo kto vie co este.

neviete poradit, ako vyskusat ci je doska OK? v kazdom pripade by mala aspon pipat ak by bola v poriadku nie? co by este mohlo byt zle? PC vobec nereaguje. disky s datami su nastastie OK.

ps: co mohlo byt pricinou? PC bolo vypnute... zabranila by tomu prepätova ochrana?
Athlon X2 5200+ [AC Freezer 64 PRO], Asrock AliveNF5 eSata2+, Apacer 2 GB 800 Mhz, MSI 8800GT 512 MB, SB Audigy 2 ZS + Genius 5.1 HomeTheater, 22" HP w2207, Chello 10Mbit
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Fester182 »

- Mne sa stalo to iste PC som vecer vypol rano idem zapnu a nic ani tuk :) ale bez smradu a zdroja nakasu :)
- Zdroj nejde, a PC nenabehne ani s funkncym zdrojom ,ale dioda na doske svieti. Uz len skusit co vsetko ten zdroj zo sebou zobral :) taktiez by ma zaujimalo ci tomu zabrani prepetova ochrana lebo u nas v cinziaku stoji ta eletrika na figu borovu.

- Dosku skusis tak ze ju vyskusas na inom PC ale ako vravis ze si ju skusal aj s funkcnim zdrojom tak je asi dead aj ta.

- Inak toto iste sa mi stalo pred dvomi rokmi taktiez cez sviatky....
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nie ste sami, urcite sa najdu este nieaky co sa im to stalo. Totiz aj mne sa to iste stalo.
Mal som EuroCase 350W, brat hral dlhsie do noci, rano ho idem zapnut a nic, o minutu uz horel a bol citit smrat jak keby ste palili gumy/plast. Hrozne nieco... a este pred tym mi odisiel zdroj Foxconn 300W spolu s doskou a na doske zo zadnej strany bola vypalena.

Tak vymontuj vsetko zo skrinky a skontroluj dosku ci nepachne alebo neni poskodena..
Mas zaruku este? to treba dat reklamovat, mne reklamovali
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Fester182 »

v mojom pripade veci poputuju na reklamaciu.
- zabrani tomu ta prepetova ochrana ?
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Brandoo »

prepetova ochrana ma za ulohu len redukovat prud elektriny aby nedochadzalo k velkym vykyvom. Ale uder blesku.. pochybujem. Neviem, mne sa odpalili este pred tym ako som kupil predlzovacku s tou ochranou tak neviem povedat ale urcite je to lepsie ako bez nej. Od zdroja do dosky zodpoveda zdroj za skody (si myslim).. dobre by bolo keby sa vyadril niekto skusenejsi
Používateľov profilový obrázok
masko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava - Stare Mesto / Dubravka (ako kedy :) )

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa masko »

no v mojom pripade tiez pojde vsetko na reklamaciu, nema to ani rok...
Athlon X2 5200+ [AC Freezer 64 PRO], Asrock AliveNF5 eSata2+, Apacer 2 GB 800 Mhz, MSI 8800GT 512 MB, SB Audigy 2 ZS + Genius 5.1 HomeTheater, 22" HP w2207, Chello 10Mbit
Používateľov profilový obrázok
Peto seal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 20:31
Bydlisko: Bratislava IV

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Peto seal »

POSIM VAS LUDIA KEDY SA NAUCITE VYPINAT ZDROJE?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nestaci SW trbe HW!!!! Na noc a odchod z bytu urcite!!!!!!!!!!!
A ked srackovy zdroj odide, rad so sebov zobere dosku, HDD, grafiku,RAM..skoro hocico...

//nepouzivaj prosim Ta velke pismo, ked chces nieco zvyraznit tak to daj farebne, potom nemusis ani vykricniky davat, gammaray
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: odpaleny zdroj

Príspevok od používateľa Fester182 »

ja zdroj vypinam !
srackovy zdroj taky nemam.

si si mohol to velke pismo a tie vykricniky aj odpustit.
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit

Návrat na "Hardware všeobecne"