Problém s vypnutím notebooku

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Brano18
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 09:52

Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa Brano18 »

Poprosil by som o radu. Pri vypnúti NB štandardne cez ponuku štart-vypnuť PC mi nejde vypnuť NB. Predtým mi to nerobilo vôbec a riadne mi to vyplo. Ale teraz mi to začalo robiť. Keď dám vypnúť tak mi píše systém windows sa vypína a ostane tak. Potom musim iba natvdo windows s podržaním tlačítka vypnúť. Neviete poradiť.
Ešte mám notebookb Hewlett-Packard HP Pavilion dv6500.
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa popo666 »

skus kuknut systemovy log, ci tam nieco nenajdes. Tazko sa tam naviguje, kedze neviem v akom jazyku mas Windows. Skus najst nejake chyby v tom logu. Ak nie, skus este skontrolovat disky, ci nemaju vadne sektory, resp ci niehlasia zle SMART hodnoty. Podomne problemy mala znama, tesne pred smrtou HDD, ktory aj v SMART vykazoval svoju nestabilitu. Potom uz asi len reinstall. Pripadne si spomen, co si posledne doinstaloval do NB, aj nejakou vadnou aplikaciou (servisom) to moze byt.
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Brano18 napísal:Keď dám vypnúť tak mi píše systém windows sa vypína a ostane tak.
Skus "vypnut" nasledovnym sposobom. Spusti prikazovy riadok (ponuka start -> spustit -> cmd.exe -> enter). Do prikazoveho riadku napis:

Kód: Vybrať všetko

shutdown -s -f -t 1
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa popo666 »

pochybujem, ze to zabere, aj ked normalny shutdown nie je forcenuty, narozdiel od toho co si napisal, nemalo by to hrat rozdiel. Este ma napadlo, nabootuj sa pri boote systemu do (neviem si spomenut ako sa vola) asi safety mode (stlacas pri starte F8 az kym ti nenabehne tabulka vsetkych moznych bootov, vyber si safemode, ci ako sa uz vola :D) Normalne sa prihlas pod tvoj ucet, a vypni PC. Ak ti zbehne, na 98% mas v systeme vadny ovladac alebo program (servis), ktory sa v safemode nespusta (tam sa pusti len jadro a pripadne to co mu prikazes, aj GUI je pocitane cez procesor a nie VGA, preto take male rozlisenie budes mat)
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Nepisem, ze to zaberie. Je to viac-menej skuska, ci to je zalezitost software-ova alebo problem s hardware. Windows su obcas hlupe v tom, ze cakaju a cakaju a cakaju na ukoncenie nejakej ulohy az do...dochodku :).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
pepek17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 19:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa pepek17 »

Nemas nahodou aktivovane aktualizacie pri vypnuti systemu???mozno tam je nieco odrbkane a nechce to akualizovat tak sa to len zasekne a nic nerobi...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: Problém s vypnutím notebooku

Príspevok od používateľa blackbox »

Brano 18 bol zjavne len "náhodným okoloidúcim" a už sa tu neukázal.. možno zabudol na akom fóre sa niečo pýtal :hysterical: ..ale nie, dúfam, že svoj problém už vyriešil..
nechcem zakladať nový thread tak skúsim pokračovať tu lebo mám PODOBNÝ problém.
Mám vistu32bit+SP1 (notebook v podpise) Môj problém je, že keď chcem dať systém do "režimu dlhodobého spánku", tak nie vždy ale často sa stane to, že zostane "polozaspatý" :laugh: Proste obrazovka je už vypnutá ale niečo v ňom stále "funguje" a vrčí (no minimálne ventilátor určite :D ) a svietia konktrolky (aj tá že procesor pracuje).. Divné je, že to nerobí vždy.. iba niekedy. A najviac (možno aj vždy) to robí, keď nechám spustené nejaké programy .. Potom musím vypnúť book natvrdo, lebo už sa s ním nedá nič viac robiť(teoreticky by ešte mohol letieť cez okno, ale to by bola škoda.. :rolleyes: ) Nie je to životne dôležitá vec, ale dosť ma to obťažuje, lebo rád by som využíval túto funkciu, keďže počas dňa často vypínam a zapínam notebook a prechod je pomalší ako do tohoto "režimu.." Som laik, takže niektoré veci nemusím pochopiť, keď sa budete snažiť pomôcť.. napr. taký systémový log približne viem čo je ale kde ho môžem pozrieť, tak to by som nevedel a ani čo s tým.. vďaka za prípadné rady, tipy a pomoc
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::

Návrat na "Mobilné PC"