Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa shampoo »

Mám zostavu z podpisu
- Prave merám odber pri vypnutom PC
Co je zaujimave tak odber pri vypnutom PC je 13,8W a nemeni sa ani pri vypnutí na zdroji.
Akurát pri vypnutí na zdroji mi na doske ASUS P5Q-PRO prestane trvale svitit zelená LED a začne blikat ale odber sa nemení je stale tych 13,8W.

Pre nulový odber sa musí zdroj fyzicky odpojit zo siete /vytiahnut sietovu snuru,alebo napajat PC z predlžovačky s vypinačom.
Ak pocitam ze PC sa nepouziva vobec len je v zastrcke 13,8hod x 24hod je 331W/den
331x 365dni je to do roka 120815W zaokruhlene 121kW
tarif neviem presne ale nech je 3 SK 3x121 je 363SK iba zato že to mam v zastrčke.
- takze do roka mam napríklad zadarmo jeden kvalitnejší FAN ;)
- podla mna ten trvalý odber suvisí aj s poruchami zdrojov co sa spominaju na inych forach aj tu na tom nasom.
:bye:

Merané digi voltmetrom MASTECH MY 68 zapojeným ako ampérmeter AC do serie medzi zastrčku a PC.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa gammaray »

A preco je nazov temy Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU ??? :?
Pokial mas nieco co je na elektrinu a je to zapojene v zasuvke tak to bude mat odber tak ci tak ci je to vypnute ci zapnute nezalezi. Preto sa k pocitacom pouziva nieco taketo a vypnes privod elektriny k PC uplne
Obrázok

A prosim nabuduce nezavadzat nazvom temy.
Dakujem
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa canopus »

gammaray napísal:A preco je nazov temy Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU ??? :?
Pokial mas nieco co je na elektrinu a je to zapojene v zasuvke tak to bude mat odber tak ci tak ci je to vypnute ci zapnute nezalezi. Preto sa k pocitacom pouziva nieco taketo a vypnes privod elektriny k PC uplne
Obrázokpri mojom zdroji je odber nulovy napojenym priamo na
vonkjais zdroj,asi preto,ze enermaxi su asi take kvalitne :rolleyes:

A prosim nabuduce nezavadzat nazvom temy.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Iba blbá informacia pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa shampoo »

- vsetko berem OK , nadpis asi mal zniet takto,aby nešíril paniku
- lebo v poslednom case citam po forach iba same staznosti na zdroje Enermax modu
- tak ma napadlo ci tie poruchy nesuvisia so skutocnostou ze tento zdroj ma rovnaký odber 13,8W ci je zapnuty alebo vypnutý sietovym tlačitkom. Pri takto velkom odbere asi nieco napaja,a teda je trvale pod prudom.

Napr. tu sa to tiez riesilo - Enar. MODU 625W znicen! PROC?
http://www.extrahardware.cz/forum/viewt ... 92&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa dexterav »

to je problém resp vlastnosť dosky
tam ide o to že ked xceš zapnúť PC napr. klávesnicou, proste to nemôžeš komplet vypnúť
niekedz to ide v biose zatrhnúť, niekdz sú na to prepínače na doske a niekedz sa to nedá, preto je na zdroji vypínač :-)
inak je to všeobecný problém, spústu vecí na elektrinu v súčastnosti vypneš iba vztiahnutím zo zásuvky alebo až stlačením nejakého extra gombíka a až vtedy všetko zhasne
inak iba stanby mode :( :rolleyes:

mno tak isto sa kazia aj CORSAIRE, FORTRONY, ZALAManY atd... :laugh:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa shampoo »

- chcel som len povedat, ci tieto zahadne v noci vyhorene a znicené zdroje neodišli do kremíkoveho neba len preto ze sa
neopojili od napajania.Predpetie ,podpetie rozne špičky ,prepínanie tarifu NT/VTtu vsade vznikaju napetove špičkyPodla mna je to dost možné. :bye:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa stanomx »

tak toto ma dostalo, necakal som 13W ... malo by sa to riesit myslim ze je to na standby mode velmi vela! ked si zobereme za v pohotovsti je v podstate "spínač z druhej ruky" (rozumej to tak že nenarába s 220V ale ovlada spustenie hlavneho modu zdroja) a neviem ale myslim ze doska dostava 3V vetvu... možno aj 5V. A zasobuje tym maximalne tak obvod ktorý ma odber menej než 1W (niečo ako nástenné hodiny) Opravte ma ak sa mylim, a ak sa mylim aj tak je to na XXX.
RAMMSTEIN
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mam tiez Enermax MUDU82+ 425 a co ma zarazilo a prekvapilo ze aj ked som vypol zdroj aj predlzovacku prepinacom, aj tak na doske blikala LEDka. Ten zdroj bude mrtvi len ked ho asi vytiahnem z elektriny. A to som si vobec neuvedomil ze taha elektrinu aj ked je takmer vypnuty.

Dik za info
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa dexterav »

pokiaľ vypneš predlžovačku ako je tá na obrázku už ti žiaden zdroj svietiť nebude
ak ak stále svieti, je vypínač na predlžovačke v .... :D
sme to urobili všetky čo mám doma, asi 5ks
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa Brandoo »

dexter napísal:pokiaľ vypneš predlžovačku ako je tá na obrázku už ti žiaden zdroj svietiť nebude
ak ak stále svieti, je vypínač na predlžovačke v .... :D
sme to urobili všetky čo mám doma, asi 5ks
No kks, som sa cudoval rano ked som ju zapol ze preco nesvieti LEDka na predzovacke... tak jej je uz amen tak to ani nemusim kupovat dalsiu ked super drahy PSU znici vsetko... tak to som necakal od Enermax, uz druha draha znacka co ma sklamala :( xP uz mi zostava iba Seasonic a ja neviem... Tagan

To je nieco hrozne zo zdrojmi... to je uz v pi.. (sorry za vyraz ale nemozem si pomoct)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa dexterav »

lenže to je vada predlžovačky stoja za veľké hnedé....
tie vypinače vydržia tak 2 zapnutia a potom koniec, akože vypnú a prúdik ide veselo dalej
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa shampoo »

lenže to je vada predlžovačky stoja za veľké hnedé..
Ano lebo su to lacne polske predlzovačky .Tieto polske zastrčky ma privadzaju do :wallbash:


tak som to dnes poriešil potiahol som extra privod len na PC
PC odpajam na noc - nemienim dotovat ENEL ked PC nepouživam.

Pomeral som si doma skoro všetko a tam kde je to možné budem zariadenia odpájat od siete žiadny standby mod.
Ved co som to tak letmo zratal do roka to ide skoro do 5000SK.
4xPC,3XTV,2XSAT,1XRouter 2x automat.na otvaranie atd.
Este jedna pikoška SATprijimac standby mod 7W
zapnuty 8,9W
-ale tu sa nepretržite napaja LNB konvertor na antene.
:bye:
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa gammaray »

Presne tak, ludia si vacsinou neuvedomuju ze aj ked je nieco naooko vypnute tympadom standby mod ze to zerie aj tak. Samozrejme vsetko sa odporuca vypinat, normalny clovek to robi, tym ktorym je to jedno nech platia elektrarnam nadalej viac ako by mali. Elektrarne maju takych radi :-D
Pokial si nieco vypol napr dialkovo TV tak je samozrejme ked nieje vypnuty hlavnym vypinacom alebo vypnuty priamo zo zasuvky je vlastne pripraveny na okamzite zapnutie, cize stale cosi zerie aby bol v pripravenom stave.
No a k stanby predlzovackam len tolko, ze tak ako na zdroji tak aj na predlzovackach sa nesetri. Ved nam nejde o 5 korun ale o peknych par tisic.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa dexterav »

no ja sopm najprv kúpil prepäťovku belkin a ked som ju odpálil :red:
po reklamácii resp vrátenie peňazí rovno UPS :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Upozornenie pre majitelov ENERMAX MODU

Príspevok od používateľa Mirdis »

kezde som tiez majitelom tohto zdroja tak ma prekvapilo aky ma odber :?ale nejako to neriesim kezde pc je na intraku tak nech si taha kolko chce :D budem to riesit az ked ho budem mat doma...a dufam,ze ten chalan mal vadny kus..
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)

Návrat na "Hardware všeobecne"