HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
delongi

HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa delongi »

Tento ročný notbook sa my večer normálne vypol a ráno keď som ho zapol už nenabehol display :wallbash: Notbook normálne po štarte nabehne , HDD zopár krát zabliká, ventilátor odfúkne všetky kontrolky svietia svitia ako normálne len display je KO.Tma.Posvietil som naň baterkou žiadne náznaky obrazu.Zapol som ho j cez S-Video aj Ext.VGA a stále nič :wallbash: Obraz žiadny.Ani BIOS proste obraz žiadny. Tipujem že odišla grafická karta. Asi táto je v tom NVIDIA GeForce Go 6150 video graphics up to 335MB total available graphics memory.Neviete niekdo či je na MB alebo samostatne? Nechce sa my veriť že by odišli CCFL trubice.Žeby už aj HP patrilo medzi čínske šroty? :furious2: Zo zárukou nepochodím lebo je to dovezený NB z UK .A aj tak je na ňom len rok WARANTY.Nemali ste už niekto podobný prípad alebo poradte čo ďalej :help:
Tu je link pre názornosť o aký NB sa jedná http://www.tabletpc2.com/Review-HP_TX10 ... 20426.html
Ďakujem vopred za akúkolvek pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa Patko19 »

no ked uz nemas nan zaruku tak by som skusil sa sam do toho pozriet. mozno len vypadnute kabliky.
keby bola grafika v prdeli tak by to aspon nejake tony vydavalo si myslim.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa jararak »

pavlion partil, parti a bude patrit vzdy medzi sracky.

ked uz sme si vysvetlili s cim mas docinenia, ked si ho pripojil na ten externy monitor skusal si aj prepnut obraz? vecsinou na aktivaciu externeho obrazu mas nejaku klavesu, popripade dvojhmat/ ine kombo
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa scarinko »

neviem odkedy je Pavilion povazovany za NB. vzdy to bol len odpad.
pokial nemas na to zaruku tak by som si zacal hladat novy NB nakolko vymena VGA ktora je tam pravdepodobne integrovana obnasa vymenu dosky a to je taka paleta ze dovi dopo

inac neviem preco sa vsetci cudujete ze su paviliony pokazene a ze preco toto robi a preco toto nejde
to je normalna vlastnost paviliona - byt pokazeny
ja tvrdim ze oni sa uz pokazene predavaju
a
to iste su aususy (teda ako to vola vacsina sveta ze ASUS)
hh dneska som videl Asus NB ktory mal vypalenu dieru od napajacieho konektora asi tak na chlasky prst ktory by si dnu strcil
zakaznik zapojil adapter zapol NB do siete a vyslahli 20cm plamene a zacal horiet hh
a najvacsia radost je ze to nemal v zaruke jaka haluz co

tak a uz sa naucte kupovat poriadne NBky a nie tie pseudoveci tvariace sa ako NBky

howg
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Pockaj, kym ti nabehne OS (odhadni), pripadne zadaj heslo. Ked budes v OS napoj ext. monitor a stlac Fn+F5. Ak to pojde mas Tablet Desktop (blbe), ak nie, tak ani ten. Kazdopadne VGA nevymenis..
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa Voloda »

Se

Chcem trosku rovirit tuto temu, pretoze mam rovnaky problem s tym rozdielom, ze esterny monitor funguje normalne. LCD v notebooku vykazuje aktivitu, ale iba v tom smere, ze zvysovanim a znizovanim jasu sa monitor rozjasnuje a naopak. Ale obraz veskery zadny.

Dalsi problem je, ze nenaskoci ani ponuka BIOSu..ani sa tam neda dostat. Skusal som po starte aj F2 aj DEL a nic..proste akoby ho vynechalo zo startovacej sekvencie, prisom je to hlupost, lebo startovacie sekvencie riadi BIOS :)
Tieto prblemy zacali po jednom z mnoha odpojeni externeho monitora.

NOtebook je ASUS (starsi typ, cca 3 roky). Chcem sa pytat, ci sa to da nejako softwarovo opravit alebo to mam nosit do servisu, resp. vyhodit von oknom.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: HP Pavilion tx100 nenabehne LCD panel

Príspevok od používateľa hopkok »

vadna GPU

Návrat na "Mobilné PC"