Mixovanie a vykon procesora

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa cuculka »

Ahojte...tak potrebujem poradit ohladom procesora na mixovanie...ci bude stacit amd 5000+oc3GHz alebo bude lepsi nejaky intel...
http://notape.net/product/show_product/378532" onclick="window.open(this.href);return false;
toto sa bude pouzivat pocas mixovania+do toho pojdu 2xcdj+mixpult
ide oto aby to pekne plynulo islo a nahravky boly co najkvalitnejsie cize aby sa nestalo ze po hodine)alebo viac) mi to zamrzne alebo nieco podobne...dakujem za rady...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa stanomx »

no myslim ze by to mohlo celkom stacit... na jeden, no pre dva radsej by som dal intel videl som uz ako to seká... konkretne na zostave s 1 core procakom od INTEL ale predsa len bol to slaby procak
ak uz nemas kupene veci tak radsej by som do intelu isiel... najlepsie nejaky bazarovi E6xxx.... alebo teda E5200
samozrejme + OC
ale je dost moznee ze by to slo bez problemov aj na tom AMD-cku
RAMMSTEIN
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa shajek »

chod radsej do toho amd ... je viac pre mulitimedia :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa j0hny »

Ak s tym chces mixovat len audio, staci ti aj bez OC, potrebujes tam lepsiu zvukovku s vlastnym CPU (odporucam staru Sound Blaster 5.1 alebo audigy) nic onboard, hodi sa 1gb pamete.
Bezne utilitky mixovacie ti potiahne.
Ta konzola nema nic HW, predpokladam ze analog, kopa potenciometrov. Podobne behringeru.
Ak chces mixovat video 1024*768, potrebujes lepsi intel (2x3GHz) 2gb pamete, a dobru grafiku s dual vystupom. A pri HQ klipoch rychly disk :)
A edit: samozrejme podla toho ako si to nastavis .... niektorym borcom co tam drbu 2gigove komprimovane klipy je malo stroj za 60tisic SK :D
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa cuculka »

No video sa mixovat nebude iba hudba(mixovanie pesniciek+tvorba)...cize pouzivat sa bude fruity loops a mozno casom reason...Ide hlavne oto aby sa nahodou nestalo ze mi to XY hodinach zamrzne ci pri mixovani alebo tvoreni...tu sa aj zistilo ze ta creativka nieje karta na tvorbu tam si myslim ze bude lespi asus alebo m-audio.
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
lordjustice
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: St 22. Okt, 2008, 10:48
Bydlisko: Žilina

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa lordjustice »

Kúp nejaké dvojjadro od intelu, radšej v základe s vyššou frekvenciou a malo by to stačiť. Na taktovanie by som sa nespoliehal. Ak chceš hrať verejne, vsadil by som na stopercentnú stabilitu a istotu, čo pri pretaktovaní bohužial nemáš nikdy. Zažil som už párty, kde mrzli noteboky pri finalscratchy. Zvukovku určite radšej MAudio.
Základná doska :Asus P5Q Deluxe * Procesor :Intel C2Q9300 @ 2500 @ 3,3 GHz * Pamäť :2 x 2GB DDR2 Kingston HyperX @ 1066 * Grafická karta :ATI HD 4870 @ 790/3920 * Pevný disk :WDC 250 a 320GB * Zvuková karta :Creative XFi * DVD-ROM :LG HG22LS50 * Typ monitora :Samsung 205BW - 20 palcov 1680/1050 * Operačný systém :XP Home Edition SP 3, Win7 64 * Zdroj :Fortron Epsilon 600W
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa j0hny »

Neviem preco by to malo zamrzat, jedine ze pouzivas nejaky stary produkt od atomixu alebo virtual dj. Vecsina programov pre audio bezi na parametroch od: amd 1 jadro 1,5GHz, 512MB ram, geforce grafika 6tkova rada+ (nie onboard!) zvukovka 4.1 od 15€+ (nie onboard!), WIN XP home 32bit. Chlapom co robim servis ich kompov pre DJ ing, ci uz s konzolou alebo bez, bezi to na prvych turionovych a celeronovych notebookoch, obcas sa najde nejaky barebone s 1300vkou celeronom a maju s tym pokoj rok, kym tam nenatiahnu nejaky sw z netu alebo vir, pripadne zaplnia registre stovkami hluposti. Obcas niekto vypina PC isticom alebo inak na "tvrdo" a sw sa poskodi. PC na DJing ma byt ciste na to, ziadny net, hry atd...
K novym creativkam pod 100€ sa nevyjadrujem, su to sroty, radsej staru za 10€ z bazaru (len aby bola dobra :) ). Tie novinky - super zvukovky kde najdes na doske 1 procesor a 10 suciastok dookola nestoja za nic.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa cuculka »

no este sa nestalo ze by pc zamrzol ale niekedy trocha zablbne...tak dozvedela som sa to dolezite cize v poho sa moze mixovat a tvorit hudba na pc... :)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa j0hny »

Inac, k tej notape, nemam s nimi ziadne skusenosti, potom napis ako to kvalitne nahrava z analogu :-) Ď.
Mozno by sa hodila konzolka na mixovanie MK2 napriklad, alebo hocico okrem behringera, tie maju malu zivotnost :D
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa cuculka »

no konzolu nepotrebujem ked mam mixpult nie?
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa j0hny »

vlastne to je to iste....
jorg506
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 01. Máj, 2009, 20:26

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa jorg506 »

tsss chlapci tu aj s vasimi salkami takze pc ti staci 733mhz 256 ram a zvukovu kupit za 20euro dajaku lepsiu a ficis ja mam 733 a od kedy ho mam sa nestalo zebi zamrzol a to pustam kokso naraz kopu veci hej winrar mi maka zbaluje winamp bavy pokec a icq a ide to v pohode takze nevidim problem :P
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa dexterav »

kedy niektorý pochopia že ísť a ísť je rozdiel :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa Shatterhand »

nikdy :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Mixovanie a vykon procesora

Príspevok od používateľa cuculka »

jorg506-je rozdiel pustat a mixovat....aj na starom pentium 200mhz idu pustat pesnicky... ved na tom tvojom pc by som ani FL studio nespustila...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .

Návrat na "Procesory"