info ohladom mejlu

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

info ohladom mejlu

Príspevok od používateľa lezgy »

mam tu taku zaujimavu otazku neviem ci v dobrej sekcii

takze modelova situacia

o pol stvrtej poobede mi bol odoslany mejl
ja outluk zapnem o 22 00 a precitam si mejl
outluk vypnem a idem het
o 5tej rano outluk znova zapnem a znova si rpecitam ten mejl

otazka je

spravca siete v tomto pripade... vie zistit kedy prvykrat bol mejl precitany?
ci bol otvoreny outluk o 22 00 a precitany mejl o 22 00 alebo
bol otvoreny o 22 00 a precitany az o 5 00
resp bol otvoreny o 5rano (ako posledne otvorenie outluku) a precitany o 5 00 rano?
hm?
dik

situacia v tomto trejde je uplna fikcia a vsetka pripadna podobnost v tomto trejde s niekym je cisto nahodna :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: info ohladom mejlu

Príspevok od používateľa LittleMan »

outlook je predpokladam postovy klient, ktory si bud stiahne spravy cez POP3, alebo sa synchronizuje so serverom cez IMAP.

ak si definujeme spravcu siete ako cloveka, ktory ma pristup k mailovemu serveru (ten, na ktory sa pripajas cez POP3/IMAP), tak ten dokaze v prvom pripade zistit maximalne to, kedy tvoj outlook stiahol spravu zo servera, ale ci si ju cital - to nezisti ani keby sa roztrhol. v pripade imapu si myslim, ze by to zistit mohol (aj ked neviem ako presne je to zabezpecene) a to z jednoducheho dovodu - pri imap protokole sa spravy nestahuju zo servera, ale sa iba synchronizuju priecinky, a ked ty oznacis spravu ako precitanu, oznaci sa tak aj na serveri ... dovod je jednoduchy - aby si mohol pouzivat mailoveho klienta na viacerych zariadeniach a nestratil pritom prehlad o tom, co si cital a co este nie ...

tolko moj nazor k tejto situacii, ktora je uplne fiktivna a akakolvek podobnost s realitou je cisto nahodna ;)
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: info ohladom mejlu

Príspevok od používateľa Snake »

Pokiaľ sa v maili nachádza "doručenka" (tzn. odošle sa mail že mail bol otvorený), tak áno, vie. Inak nie, jedine že by sadol za stroj, ale aj to neviem či outlook niečo také obsahuje (možno v denníku)





.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: info ohladom mejlu

Príspevok od používateľa matopd »

snake, to mozes zakazat, aj ked je to nastavene, vzdy sa spyta.

Ako LittleMan pise, je to vecou klienta a aj servera. Pop to isto nezisti, akurat kedy to stiahol, IMAP teoreticky hej (ale pochybujem) ale take ako exchange a pod (firmene) isto ano. Tam sa myslim aj da zistit, ako dlho ju cita a podobne prkotiny... Ja som v byvalej praci mal exch a dokonca aj webovy pristup ku nej, tam vedeli vsetko aj odkial sa checkujem...

M

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"