Microcom ad2651 - rada uzivatelom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Microcom ad2651 - rada uzivatelom

Príspevok od používateľa LittleMan »

zdravim,

som majitelom adsl routeru microcom ad2651. Az dodnes ma neuveritelne hnevalo neustale padanie (ping timeout) pripojenia na icq servery ...

po 3 mesacnom pripojeni na cesnet, kde icq ani raz nepadlo, som si uvedomil, ze chyba bude asi doma.

ked uz t-com vydal vyhlasenie, ze si treba aktualizovat nejake 3 modemy, lebo robia zmenu v sieti, pozrel som sa teda, aky mam na routeri vlastne firmware - bola tam verzia 4.1.0.9, pricom aktualna verzia pre modemy/routre Conexant (ano, v obale microcom je modem conexant) je 4.1.0.38, t-com ponuka verziu .30, ktora je odskusana aj pre tento konkretny model ...

hoci prvy router mi pri pokuse o update FW ciastocne odisiel (nedalo sa don ulozit nove nastavenie, nastastie adsl parametre ostali ulozene, a net fungoval) tak som sa trochu obaval, ale povedal som si, ze to skusim ... a vyslo to

terajsia verzia 4.1.0.30 sa po cca 8 hodinach prejavila ako stabilna - icq nevypisalo ani jeden ping timeout za celu dobu pripojenia ... uvidim ako sa bude spravat v priebehu nasledujucich dni, ale pevne verim, ze problemy s pingom skoncili ...


na zaver este link na t-com: http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1805" onclick="window.open(this.href);return false;

takze majitelia spominaneho routera - pokial mate stary FW a problemy s ping timeout (napr. na icq sieti) skuste si aktualizovat FW - na linkovanej t-com stranke je odkaz na stiahnutie novej verzie a tiez aj manual ako nahrat novy FW a nastavit po aktualizacii router ... nezabudnite si pred aktualizaciou zistit vase pristupove meno a heslo do internetu (na zmluve od t-comu), po aktualizacii ho bude potrebne znova ulozit do zariadenia ...

Prispevok pisem, lebo dufam ze niekomu moze pomoct ...

//moja radost opadla ...vcera mal router asi dobru naladu ... dnes uz icq opat pada :-( ale potesujuce je, ze nie tak casto, ako predtym ...
Naposledy upravil/-a LittleMan v Ut 27. Jan, 2009, 18:48, upravené celkom 2 krát.
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Microcom ad2651 - rada uzivatelom

Príspevok od používateľa faugusztin »

LittleMan napísal:... nezabudnite si pred aktualizaciou zistit vase pristupove meno a heslo do internetu (na zmluve od t-comu), po aktualizacii ho bude potrebne znova ulozit do zariadenia ...
Okrem pripadu, ze ste menili nieco v zmluvnom vztahu (nasa firma si tusim zaplatila pevnu IP) a nejaky hyperaktivny clovek v T-Come vam zmeni meno/heslo, ale zabudne vam ho oznamit. Toto sa nam naozaj stalo :D
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Microcom ad2651 - rada uzivatelom

Príspevok od používateľa cool_point »

Ďakujem LittleMan, večer doma to pozriem, ale zdá sa mi, že mám z tejto stránky ten firmware a aj tak mi vypadáva qip. Ak to bolo myslené tento problém. Napíše mi že sa stratilo spojenie, niečo v tomto zmysle a za chvíľu je opäť online.
faugusztin napísal:Okrem pripadu, ze ste menili nieco v zmluvnom vztahu (nasa firma si tusim zaplatila pevnu IP) a nejaky hyperaktivny clovek v T-Come vam zmeni meno/heslo, ale zabudne vam ho oznamit. Toto sa nam naozaj stalo :D
No mne sa raz zase stalo že som rušil viazanú linku a pani bola taká ochotná, že mi to dala zrušiť skôr ako malo byť. Mal som bohovský problém, keďže som mal na to v stávkovej kanc. napojený PC, ktorý má spojenie s centrálou každých 15min. Ono som mal pripraveného alternatívneho providera, ale až neskôr. Našťastie chlapci boli ochotný prísť natiahnuť káble v sobotu. :)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Microcom ad2651 - rada uzivatelom

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

jaj mam 2656, mal som rovnaky problem ale od istej doby to prestalo.. neviem preco, mam ale iny problem a to niekedy uplne "prestane ist" internet resp. hrozne pomaly-reset rutru pomoze, ale nemam chut kazdu chvilu resetovat.. nema niekto fw na tento typ??? na webe som nenasiel

Návrat na "Siete"