wifi siet do druheho domu aj s netom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2423
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

wifi siet do druheho domu aj s netom

Príspevok od používateľa hopkok »

Potreboval by som ponoc. Doma mam net s routrom a potreboval by som ho dostatpomocou wifi asi do 200m vzdialeneho domu kde nie je mozne zriadit dsl. V odkaze je moj navrh pripojenia, vas sa chcem spytat ci to tak bude fungovat, nasledne by som preneseny signal s dsl chcel routrovat v dome cislo 2 pomocou wifi routra.
Takze zapojenie by bolo nasledovne: http://img99.imageshack.us/img99/6286/wifilx8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Na obrazku v lavej strane je pripojenie u mna doma: DSL modem pripojeny k wifi routeru pomocou RJ45. Desktop PC pripojeny pomocou jedneho z portov na routery. Nasledne sa segra pripaja pomocou wifi booku. no a tera by som chcel na vystup z routra switch c.2 priviest kabel na strechu pomocou sietoveho kabla, tam pripojit AP (nastaveny ako AP), ku nemu pripojit antenu....na druhom dome bude zas antena, pripojena na AP v rezime klient, to by bolo zatial jasne aj mne no ale moja otazka je ci na tento vystup z AP mozem nasledne pripojit router pouzitim otvoru pre kabel z modemu RJ 45 (ten isty vystup ako na routery u mna doma kde je pripojeny dsl modem) a nasledne ku routeru pripojit desktop, notas atd. Bude to takto fungovat? Ak ano mozte mi sem napisat ako mam presne nakonfigurovat adresy v AP a routeroch?

Dakujem
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: wifi siet do druheho domu aj s netom

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

No s tym wifi je trosku taky maly problem neviem ci to bude mat taky velky dosah ak by to malo tak by si nemusel nic taketo riesit stacilo by ku kazdemu pc pripojit USB wifi primac a slo by to aj na 200 pc len potom by boli samozrejme aj pychlosti delene . to by som skorej riesil nejakou mikrovlnkou .
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2423
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: wifi siet do druheho domu aj s netom

Príspevok od používateľa hopkok »

no uz to mam skoro poriesene teoreticky, ked to bude hotove napisem ako to vsetko slape a ako to je nastavene...

Návrat na "Siete"