Vyber OS Linux

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Manowar

Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa Manowar »

Zdravim vas
Kedze ma uz dlhsiu dobu nepredstavitelne vytaca pouzivanie OSwin tak by som chcel prejst na OS linux. A tu zacina moja dilema.
Kedze je velke mnozstvo distribucnych foriem (DF) linuxu na ktore som narazil, (a ja som v tejto oblasti novacik) tak sa chcem opytat, ktoru DF linuxu by ste mi odprucily resp. kde by som mohol najst nejake tie info ohladom vhodnosti pouzitia pre zaciatocnikov. Konkretne specifikacie ohladom jednotlivych DF linuxu nie je problem najst ale nikde sa nic nepise ci je to vhodne aj pre zacinajuceho uzivatela
Alebo je to iba na subjektivnom dojme ktory na vas spravy ta ci ona DF linuxu??
Co by bolo vhodnejsie napr. Ubuntu, slax, Fedora, Mandrina, Danix, Gentoo....
Za rady vopred vdaka
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa Toman »

- ak ta windows nepredstavitelne vytaca tak pockaj co s tebou urobi linux....!
- zacal by som Live distribucoiu Knopix alebo ubuntu 8.10

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
tosed
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 21:41

Re: Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa tosed »

No mňa win tak isto vytáčal, mám svoj vlastný legálny, xp! Skúšal som linux ubuntu 8.04 a tak isto terajší najnovší mám pocit je to 8.10.., tak isto som skúšal Mandrivu. No je to na tebe, čo sa ti zapáči. Ja opäť pracujem na win xp a je to pohoda, som s ním spokojnejší. Dá sa naučiť robiť aj v linuxe, ale xp je xp a budem v nom robiť nadalej.
ak by si chcel ubuntu tak potom dobrá stránka je http://www.ubuntu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; alebo http://www.mandriva.cz" onclick="window.open(this.href);return false; tam nájdeš všetko o mandrive . No treba veľa čítať a skúšať. Prajem veľa úspechov. Ale ako písal toman, vyskúšaj Live cd- zistíš čo to je a potom uvidíš.
Používateľov profilový obrázok
viliam42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 08. Dec, 2007, 08:00

Re: Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa viliam42 »

moje skúsenosti z linuxom sú nasledovné:

UBUNTU x64 aj x86- nemá neslobodný software napr. kodeky , nejde SKYSTAR2 sat. karta
DEBIAN x64 aj x86 problém s USB wifi, SKYSTAR2
OPEN SUSE - problem s USB wifi , SKYSTAR2
FEDORA CORE problém s SKYSTAR2
MANDRIVA x64 po nabootovaní zmrzne
Ak oželiem SKYSTAR2 sat kartu tak je to linux MINT ten už ma kodeky, aj wifi mi ide , je v slovenčine a je ,da sa povedať pripravený na okamžité používanie.
Tiež mi vadí kopec aktualizácii ,ktoré treba stiahnuť bezprostredne po inštalácii. Zdá sa mi že linux sa vyvíja veľmi rýchlo a je málo času na otestovanie . Veď UBUNTU vychádza 2x do roka. V apríli a októbri.

Moja zostava:
athlonX2 x64 6000+
4G RAM
8600GTS grafika
320G HDD
DVD-RW SATA
a aj SKYSTAR2 sat karta
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa shampoo »

-tiež mám záujem o LINUX
- mám SKYSTAR2
-na akej distribucii si ju teda rozbehal ?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
viliam42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 08. Dec, 2007, 08:00

Re: Vyber OS Linux

Príspevok od používateľa viliam42 »

šlo to na UBUNTU 8.04, ale musel som tam nainštalovať kaffeine, čo je v prostredí KDE. tiež som musel ručne editovať zoznam transporderov a to v /home adresári . potom to bežalo, ale dosť často som to musel "zabiť", pretože to jednoducho zamrzlo. skúšam však hľadať ďalej. skusil som aj KUBUNTU s KDE4, ale tam sa mi akosi nedarilo.

Návrat na "Operačné Systémy"