T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Príspevok od používateľa schyzoy »

Cafte. Mam 3 dni 4G internet od T-Com cez optiku. Ide to fajn rychlo, heeh, ibaze...
Ked taham nieco z http serverov, taham do 2MB/s, paradicka. Ibaze ked chcem tahat z torrentov, ide max 25kB/s :E A nielen to, uplne sa mi spomali pri spustenom BitTorrente (aj ked ten taha iba tych 25kB/s) aj obycajne browsovanie po NETe!!!
Neviem kde je chyba, predtym som mal zapojeny NET cez Satro, tahalo to odvsadial naplno. Nic som nepreinstalovaval, iba som odpojil Satro a zapojil T-COM.

Prosim poradte, neviem si rady.

Dakujem.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Príspevok od používateľa faugusztin »

V ramci vymeny si menil aj router ? Ak ano, tak mozno nezvlada stovky az tisicky spojeni, ktore sa ti pri torrentoch vytvaraju. Skus znizit pocet spojeni v tvojom klientovi :
http://www.azureuswiki.com/index.php/Bad_routers" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Príspevok od používateľa zachary »

jj je to pravda že Bittorent/Bitspirit pri default nastavení zvykne zahltiť celé pásmo aj pokiaľ neťaháš plnou rýchlosťou

a rýchlosť torrentu primárne nezávisí od tvojho pripojenia/providera, ale od tvojich "torrentových kolegov", koľko dát ti posielajú (seed/peer, či ako to tam je)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Príspevok od používateľa faugusztin »

Primarny problem pri pouzivani torrentov za routerom je ten, ze tieto routery zvyknu byt zalozene na nejakom malom OS (busybox distribucia Linuxu, ci podobny uzavrety firmware). Zaroven maju routery obmedzene pamatove moznosti (2MB, lepsie 4-8MB a viac). Takze napriklad moja Linksys WRT54GL ma napriklad limit spojeni nastaveny na 512 spojeni. To vyzera ako vysoke cislo, no musite ratat s tym, ze kazde spojenie ma nejaky timeout, pokym sa caka na odpoved pre pocitac za NAT. To ma za dosledok to, ze ak vytvoris kopec spojeni cez torrent, tak sa ti zahlti tato tabulka a dalsie spojenia router odmieta, nema ich totiz kam zaznamenat.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: T-COM aj rychlo aj pomaly ?!!

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chlapi, dakujem pekne za ozrejmenie, skusim teda obmedzit to cislo. Ano menil som vlastne vsetko medzi PC a NET-om (modem + router je vymeneny za router od T-COMu).
Dam vediet ako som to poriesil.

Dakujem

EDIT - pani, neviem ci to, co ste napisali, ale pomohlo :cool: Momentalne idem 1,1MB/s

VDAKA
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Siete"