podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Durana »

MOja sestra nechava na notebooku bezat folding@home. Doteraz to nechavala na procesore co malo nulovu ucinnost. Tak som jej povedalze nech skusi na grafike. Problem je v tom ze chvil po spusteni jej teplotana grafike strasne vyleti(raz tusim az na 112stupnov) a chcel som jej poradit nech si teda vytvori rezim v ktorom to bude mat podtaktovane. Ma nainstalovane najnovsie ovladace a stiahla si rivatuner, avsak vraj tam nema moznost menit frekvencie. Je v zahranici a nemohol som si overit ci to len nevedela najst, alebo ci to tam naozaj nie je. Tak by som sa chcel spytat ci je nejaky program v ktorom by si mohla vytvorit profily pre graficku kartu s tym ze by si ju jednoducho podtaktovala aby jej to tak nepieklo?
...ma asus(ktory presne neviem) s dost biednym chladenim(ako drviva vacsina asusov)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa fobos »

mam tu istu grafu a nepotesim ta, je nepre(/pod)taktovatelna...

skusal som prisambohu uplne vsetko, dokonca aj flash biosu, ale ta grafika ma strasne stary bios, a kartu nevie korektne rozpoznat nic, gpu-z, riva tuner, everest ukazuju 16 shaderov, pritom ma len 8, dalej priepustnost pamate je ukazana zle, takty zle a pod.

Flash teda nesiel ,lebo ziaden flahovaci program nerozozna ten bios, a dokonca na tu grafiku nejdu ani ovladace z nvidia.com !! Na moju konkretne ani z acer.com !!!! Preto som po formatovani musel googlit, a nasiel som specialne ovladace len pre tuto kartu.

Proste ma neskutocne spraseny BIOS , asi z roku 3 . na folding mozes zabudnut, az nechces aby jej ten NB zhorel ...

edit: 2D rezim sa ale upravit da v rivatuneri 2.22
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Borec »

nebude to tým že grafa má spoločný bios s doskou v jednej fleške? :)
CPU: e8600 @ 6006MHZ(LN2) | MB: Asus P5E64 WS Evolution | RAM: 4x1GB DDR3 Kingston HyperX 2000MHz | VGA: GeForce GTX 280 | HDD: Barracuda 7200.10 250GB | PSU: Corsair TX750 | MYŠ: Razer Diamondback Red | Watercooling: Thermalright XWB-01 | Danger Den Maze4 GPU | Nexxxos III rev 2 + Black Ice GTX 120mm rad, všetko chladené magmami | Swiftech MCP355 + XSPC top/res | NTB: Toshiba A300
Core 2 Duo e8200 @ 5122MHz --- Core 2 Duo e8400 @ 5226MHz--- Core 2 Duo e8600 @ 6006MHz
Sapphire HD3850 256MB @ 958MHz/ 2070MHz --- MSI RX3850 OC 256MB @ 1012MHz/ 2160MHz
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8682
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa shiro »

nebude, pretoze doska a grafika maju vzdy separatne biosy. vsade.

notebooky sa obecne nedaju pre/podtaktovavat. nech si radsej kupi chladiacu podlozku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Durana »

Hmm tak to je teda fakt bieda.Tam to potom nema ani cenu niecoskusat. Vcera sa s tym skusala babrat na balkone a aj tak sa jej teplota drzala nad 100stupnov. Dokonca aj procak na balkone jej piekol na 78stupnov> ked sa rozpalila grafa tak jej siel procak nad 95stupnov a to bola na balkone. Neviem ci su procaky na notebooky stavane na vyssie teploty, alebo ci je to fakt bezne, ale mne doma ked na E5200 ide teplota nad 70stuppnov uz sa mi to moc nepozdava, neviem aka je Tmax v pripade jej noteboku.
Diki za radu, aspon si usetrim cas zbytocnymi pokusmi :-)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa fobos »

tie teploty sa mi zdaju nejak premrstene, cim si to merala ?
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Durana »

No segra to merala cez GPU-Z co sa tyka grafy a cez speedfan cosa tyka procesoru.
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Sapo »

Teploty su priliz velke, nech odinstaluje, ovladace a nech ich da bez toho folding home, a doporucujem chladiacu podlozku, moj Zalman NC2000 moj ntb schladi o cca 10 stupnov (pre 15'' ntb Zalman NC1000), a ozaj ked klikne pravym na baterku nema tam rezimy? tym sa to podtaktuvava ale neni som si isty ci aj VGA alebo len CPU....
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Jofo »

Jedina moznost co vidim je dumpnut sucasny BIOS karty, editnut ho a naflashovat spat. Ale aj tak - ked sa ti ta vec dostane do ruk, rozobrat, precistit, prepastovat... tie teploty ho coskoro privedu do hrobu
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa Durana »

Zajtra cestujem za segrou do BAa buddm u nej asi 5-6 hodin. Notebook som este nerozoberal a neviem ci sa jej ten napad bude pozdavat, ale MX-2 si pre istotu zoberiem zo sebou :D


edit: ona grafiku inak vpodstate vobec nepouziva, teda tam by som problem nevidel, ale ten procesor mi tiez prijde dost nad normalnu hodnotu. mozno len vyskusam ake to ma u nej teploty pri roznych profilocha podla toh osa rozhodnem ci m ito stoji za to to cistit a prepastovavat... btw v biose v notebookoch sa da podtaktovat procesro s tym ze jej aj nadalej pojdu profily? Resp daju sa menit frekvencie jednotlivych profilov? Resp ako to funguje pri zmene profilov, len sa meni nasobic? Ze by som jej znizil FSB aby to mala vo vsetkych profiloch trochu nizsie, lebo ona nevyuziva sand ani 10% jeho vykonu a zbytocne ma take frekvencie ze jej zachvilu to teplo sasi doohyba
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: podtaktovanie grafy na notase (9300M)

Príspevok od používateľa fobos »

nManJofo napísal:Jedina moznost co vidim je dumpnut sucasny BIOS karty, editnut ho a naflashovat spat.
s touto kartou = nemozne

Dumpnut ho dumpnes, ale absolutne nic ti ten BIOS nerozpozna (NiBiTor rozpozna komplet Mobilnu deviatkovu radu, az na 9300M), ako keby bol nejaka Alfa verzia vytvorena 3 mesiace pred uvedenim tejto karty.

Na toto GPU nejdu ani ZIADNE ovladace , ani od vyrobcu NB , jedine specialne upravene, co sa povaluju po webe , alebo tie zo zalohy NB
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Grafické karty"