Strata dat, Omylom vymazany oddiel (Super F-fdsk)

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
someboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 07. Feb, 2009, 16:54

Strata dat, Omylom vymazany oddiel (Super F-fdsk)

Príspevok od používateľa someboy »

Stala sa mi velmi neprijemna vec, na notebooku mi zacal blnut disk. Mal som ho rozdeleny na dva oddiely.(C,D) V casti kde som mal naistalovany system(C) som sa nevedel dostat ked som si spustil zavadzac instalacie win xp tak na tejto jednotke nebolo pouzite ziadne miesto... Nainstaloval som win xp k dokumnetom na druhom oddiele som sa v pohode dostal, ale po case system zmrzol a zase pri starte vypisalo niejaku chybu - chybali subori...
Rozhodol som sa ze si zalohujem vsetky data z druheho oddielu(D) na externy disk. Ale ako som spustil Ghosta tak asi 5 minut to stalo a potom vyhodilo chybu... Na tomto oddiely som mal aj iso systemu tak som sa ho rozhodol nahrat na C čo sa mi vśak nepodarilo - skoncilo to pri 94% s chubou ze sa neda zapisovat...
Potom som sa rozhodol ze skusim sformatovat C, a nahrat iso znova z D. Ale tu som spravil tu najvacsiu chybu. Cez partition magic mi nalo iba disk ako ataznik. Spustil som teda Super F-disk, a jednotky sa chovali ako aktivne. Chcel som znazac C a vytvorit ju znova a nahrat iso systemu. ALe ako som klikol na vymazanie C, tak mi to zmazalo obidne jednotky...
Teraz som Spustil Active Data Recovery, ktory bezi uz 20 miut a stali pise Scaning a este sa to nepohlo....
Ake programy by ste doporucili na obnovu particie?? Aky postup??


dakujem za kazdu radu
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Strata dat, Omylom vymazany oddiel (Super F-fdsk)

Príspevok od používateľa Snake »

vyzerá skôr na skapatý disk než na poškodenie FS, preskenuj ho na inom PC





.
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Strata dat, Omylom vymazany oddiel (Super F-fdsk)

Príspevok od používateľa Attilka »

Snake napísal:vyzerá skôr na skapatý disk než na poškodenie FS, preskenuj ho na inom PC
Ale ak je disk OKAY,tak skus GetDataBack,mne uz par krat pomohol :cool:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
someboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 07. Feb, 2009, 16:54

Re: Strata dat, Omylom vymazany oddiel (Super F-fdsk)

Príspevok od používateľa someboy »

teraz som pustil Test Diska ale od 7% to ide strasne pomaly.... skusim na noc pustit get data back

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"