Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa blackbox »

Spomenul som môj problém v inom threade zaoberajúcom sa ale vypínaním(resp. nevypínaním notebooku) a nie mojím problémom a mám pocit, že to ľudia obchádzajú.. tak to radšej hodím sem..

Mám vistu32bit+SP1 (notebook v podpise) Môj problém je, že keď chcem dať systém do "režimu dlhodobého spánku", tak nie vždy ale často sa stane to, že zostane "polozaspatý" :laugh: Proste obrazovka je už vypnutá ale niečo v ňom stále "funguje" a vrčí (no minimálne ventilátor určite :D ) a svietia konktrolky (aj tá že procesor pracuje).. Divné je, že to nerobí vždy.. iba niekedy. A najviac (možno aj vždy) to robí, keď nechám spustené nejaké programy .. Potom musím vypnúť book natvrdo, lebo už sa s ním nedá nič viac robiť(teoreticky by ešte mohol letieť cez okno, ale to by bola škoda.. :rolleyes: ) Nie je to životne dôležitá vec, ale dosť ma to obťažuje, lebo rád by som využíval túto funkciu, keďže počas dňa často vypínam a zapínam notebook a prechod je pomalší ako do tohoto "režimu.." Som laik, takže niektoré veci nemusím pochopiť, keď sa budete snažiť pomôcť.. napr. taký systémový log približne viem čo je ale kde ho môžem pozrieť, tak to by som nevedel a ani čo s tým.. vďaka za prípadné rady, tipy a pomoc
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Systemovy log = Event Viewer. Je v Ovladacich paneloch, Nastroje pro spravu a tam nieco s udalostami. Preklikaj si to, mozno nieco najdes okolo casu uspania tvojho notebooku.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa blackbox »

:-) to si robíš srandu... bol som tam a čo ďalej? Ja som fakt len laik, vyznám sa iba do vecí, ktoré som sa naučil pri používaní notebooku a niečo naviac čo som sa od niekoho dozvedel alebo prípadne prečítal niekde na fóre ako tu. Ja netuším čo by som tam v tom Event view-erovi zistil. Videl som tam toho mnoho, ale ako to zúžitkovať, tak to je už iný oriešok.. Ale neva, dik za snahu o pomoc.. V čom je možná chyba toho čo sa deje? Viem, že som mohol niečo nainštalovať čo som nemal, mohol niečo vymazať čo som nemal (nechtiac nejakým spyware programom).. Nemám chuť preinštalovávať Win, takže asi budem musieť trpieť túto "vadu".. :(
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ako som pisal, pozeraj polozky v tom case uspatia, posledna hlaska pri vypnuti by mala byt so source Kernel-Power a hlaskou "The system is entering sleep.". Nasledne bude par Tcpip hlasiek a potom riadok so source Power-Troubleshooter a hlaskou :
The system has resumed from sleep.

Sleep Time: 10. 2. 2009 7:44:11
Wake Time: 11. 2. 2009 7:25:32

Wake Source: Power Button

Wake Source je zdroj zobudenia, teda to co ho zobudilo. Ale fakt neviem ci ti to pomoze, nic lepsie ale nemas. Skus citat co tam je, mozno sa nejaka sluzba nechce uspat alebo podobne.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa blackbox »

pozriem to keď sa to stane, lebo je tam toho nejak veľa :rolleyes: možno niečo objavím. V tom Event viewer som išiel do "windows logs" a dalej do "system".. tam boli rôzne hlášky ale bolo ich tam veľa, niektoré iba "informations", niektoré "warning" a aj nejaké "error". Malo by to byť tam alebo som trochu viac zablúdil ako som mal? Lebo keď som išiel do "custom views", potom do "summary page events" a dal som "open" tak mi vyhodilo "errory" a pod "source" bolo písané "EventLog" a v popise chyby či čo to je pod "general" len toto: "The previous system shutdown at 16:05:08 on 8. 2. 2009 was unexpected". A to mi asi veľa nepomôže, nie?
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, ta hlaska znamena ze z jeho pohladu si pred tym zapnutim vypol system nasilne... Hladaj teda predtym.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: Problém s prechodom do "režimu dlhodobého spánku"

Príspevok od používateľa blackbox »

to viem, čo to znamená.. :) ja len, že či som správne hľadal..
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::

Návrat na "Mobilné PC"