RivaTuner 2.24

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Download

Changelog:
Spoiler: ukázať
Minor bugfixes:
Fixed bug in hardware monitoring module causing hardware monitoring based scheduled tasks to be ignored due to improper initialization on RivaTuner startup.
Fixed erroneous 100MHz memory clock reading on G9x GPU series based display adapters caused by bug in memory clock frequency generator source clock detection code.
File system redirection is no longer disabled when executing a patch script under 64-bit OS to prevent the issues with missing file system browser dialog when pressing the "Continue" button.
Heights of sticky graphs in the group are now updated properly when manually editing fixed graph height settings in the properties of any graph of the group.
Fixed bug into startup daemon routine of RivaTunerStatisticsServer and D3DOverrider utilities causing these tools to be started and reside in memory without displaying tray icon under certain conditions.

What's new:
Added database for ForceWare 182.06.
Added Catalyst 9.2 drivers family detection.
Updated PCI DeviceID database for ATI display adapters.
Improved Logitech G15 keyboard LCD support in hardware monitoring module:
RivaTuner no longer maps OSD text to Logitech keyboard LCD, now there is separate "Show in LCD" option in the data source properties window allowing you to define independent output configurations for OSD and LCD. Previously available power user oriented MapOSDToLCD regitry entry is no longer in use.
Previously available power user oriented LCD font size adjustment option is now also available in the data source properties.
New dynamic LCD re-connection mode ensures proper LCD output when LCD software is being restarted dynamically.
Added heuristic on-die fan PWM controller detection for G92 based display adapters to provide proper low-level fan control and reference fan duty cycle monitoring for both reference desing and alternate display adapters using the fan connected to alternate on-die PWM controller (e.g. Palit GeForce 9800GT series).
Improved detection algorithms for core and memory clock frequency generators switching to PCIE bus clock on NV40 and newer NVIDIA graphics processors. The algorithms are still experimental, so both core and memory clock frequency generator bypassing detection can be forcibly disabled via EnableNVPLLBypassingDetection and EnableMPLLBypassingDetection registry entries.
Updated RivaTunerStatisticsServer v3.1.1 bundled utility. This version is a maintenance release, it doesn't contain new features besides the fix mentioned above.
Updated D3DOverrider v2.0.1 bundled utility. This version is a maintenance release, it doesn't contain new features besides the fix mentioned above.
Naposledy upravil/-a _Mato_ v Št 26. Feb, 2009, 22:07, upravené celkom 1 krát.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: RivaTuner 2.23

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mam otazku, ze ci v RivaTuner sa da zistit resp. monitorovat napätie GPU, a iné veci okrem tych co su uz nastavene v Hardwere monitoring. Ak sa da, tak hlavne ako to spravit...

Diky
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa FEAR »

Pokila viem tak sa da... ale myslim ze zalezi aj od VGA..
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa tosR »

Mám nejaký gadget vo viste, ktorý berie napätie, teploty, RPM chladiča z RivaTunner, len keby som si ja pamätal odkial som to stiahol..
Používateľov profilový obrázok
njssdfu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2008, 09:54

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa njssdfu »

Dobry den,
potreboval by som pomoct s nastavenim rivatunerom. urobil som si profili na otacky ventilatora podla zmien teploty. funguje to skvelo, ale po nejakom case (hodine, mozno viac) mi to zacne blbnut. so zvysenim teploty sa otacky znizuju aj ked pise ze percenta otacok sa zvysuju. a ked dam ventilator na 100% rucne tak mi ide len na nejakych 6% a ked ho dam zas na 0% tak ide na 100%. mam GTX 260, naistalovany Vtuner a nTune a zapnuty Rivatuner server(skratka je RSS) na monitorovanie tepoty aby mi ju ukazovalo na monitore.
neviem ci to je tym ze mam win7 64bit lebo v rivatuneri nemozem taktovat grafiku(preto mam vtune a ntune). ma problem s jej rozpoznamim.

dakujem
|CPU|i5 2500k 3,3GHz@4,4GHz+NOCTUA NH-D14|HDD|WESTERN DIGITAL Caviar Black 1TB , 2xWESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB RAID 0|GPU|GIGABYTE N560OC-1GI|MB|ASUS P8P67,B3|RAM|2x4GB KINGSTON 1333MHz|PSU|CORSAIR TX750 V2|SOUND|SOUND BLASTER X-Fi Xtreme Audio, Genius 6000 5.1, Sennheiser HD 438|LCD|HP 2275W|OS|Win 7 64bit|CASE|FRACTAL Define R3 Titanium Grey
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa FEAR »

vie mi niekto povedat ci uz je nejaka verzia co vie pracovat z ovladacom na win 7? :)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa crux2005 »

zatiaľ nie, ale EVGA Precision si neskúšal?
s pozdravom, crux.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa FEAR »

neskusal.. dik ...skusim ;)

ps.. ako zo starsim ovladacom na win vista to fici ..no ale tak stary je stary a novy novy :)

edit ... mno tak ten EVGA Precision mi nefici "failed to initialize NVAPI wrapper " :)

edit2 ... mno som este nemal ani ten driver nainstalovany a uz som tam cpal ten EVGA Precision :D ..secko bavi
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa kju »

no mne osobne vo viste Riva Tuner nejak stale po sekunde zresetuje oracky vetraku :( nastavim na 30% (lebo pri origos 35 vetrak vrci) ale po sekunde to skoci spet :( a vobec nechapem preco .... hadma to je len nejakachybycka a nerobim nieco zle ja.
Ma s tym niekto tiez problem ? pripadne da sa to spravit cez upravu Biosu?
Používateľov profilový obrázok
turbosk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 23. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezno

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa turbosk »

Ja mám VISTu64bit a tiež som sa namordoval s rivatunerom. Teraz mi ide všetko krásne.
Otáčky ventilátora asi resetuje preto lebo bios má asi dané 35% ako minimum.
Vo verzii rt 2.24c mi zobralo bez úpravy aj nové ovládače, takže som sa už nemusel trápiť úpravou.
MB: Asus M2N Sli Deluxe CPU: AMD Athlon64 6400+ Black Edition & AC Freezer64 RAM: DDR2 2x2GB 800 MHz VGA: Asus 9800GTX+ HDD:3x750GB Samsung SATA, 320GB Seagate S-ATA, 160GB Seagate S-ATA ZDROJ: Enermax 460W DVD-RW: Samsung 182D MONITOR: HP w2207h TV Hauppage WinTV-HVR-1300 MOUSE: Razer Mamba + Intelli Mouse explorer 3.0
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa kju »

no jo ma minimum 35% ale v XP to slo v pohode. aj na 30% a drzal si to nastavenie :smutny:
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa lysohlavec »

Vie mi niekto poradit preco mi hore vpravo neukazuje moznost prepnut taktovanie v 2D a v 3D? Grafika je ATI 4830
Používateľov profilový obrázok
jardacarda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Po 13. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Dubravka

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa jardacarda »

ahojte, nainstaloval som si tento rivatuner avsak pri starte mi pise zem i chyba daky rivatuner x64 system driver aze nemam podpisane ovladace. Mam windows7 x64 a ati radeon hd3870 grafiku. prosim poradte
PC1>DOSKA>Asus P5K PRO, CPU>Intel E2160@3.2Ghz, 1,35V Vcore, RAM>A-Data 2x1GB PC6400 a 1x2gb adata pc6400, VGA>Palit radeon HD3870, DISK>WD 160GB SATA2 8MB cahce, Samsung 640GB F1 DVD-RW>LG GSA L62N, PSU> Fortron bluestorm II 400W, Monitor>Asus 223T, KEYBOARD>Genius, MYŠ>Logitech RX250, Repro>Hercules XPS 2.100SilverWIFI>Tompcom Skycer 4001g
TLACIAREN>HP laserjet 1022n
Používateľov profilový obrázok
njssdfu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2008, 09:54

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa njssdfu »

jardacarda napísal:ahojte, nainstaloval som si tento rivatuner avsak pri starte mi pise zem i chyba daky rivatuner x64 system driver aze nemam podpisane ovladace. Mam windows7 x64 a ati radeon hd3870 grafiku. prosim poradte
ja mam tiez win7 64 bit. riva tuner na tomto OS nejde. daju sa upravovat otacky (aj ked mne to blblo) ale OC nejde.
|CPU|i5 2500k 3,3GHz@4,4GHz+NOCTUA NH-D14|HDD|WESTERN DIGITAL Caviar Black 1TB , 2xWESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB RAID 0|GPU|GIGABYTE N560OC-1GI|MB|ASUS P8P67,B3|RAM|2x4GB KINGSTON 1333MHz|PSU|CORSAIR TX750 V2|SOUND|SOUND BLASTER X-Fi Xtreme Audio, Genius 6000 5.1, Sennheiser HD 438|LCD|HP 2275W|OS|Win 7 64bit|CASE|FRACTAL Define R3 Titanium Grey
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: RivaTuner 2.24

Príspevok od používateľa crux2005 »

ako to obísť: http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
s pozdravom, crux.

Návrat na "Grafické karty"