Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Stale po nejakej dobe hrania, sa mi z nicoho nic prepne monitor do stand by rezimu, sekne pc a pomoze iba restart, naposledy sa neprepol do stand by ale ostala vertikalne pruhovana obrazovka s 3 opakujucimi sa odtienmi hnedej farby, raz sa mi objavila nejaka cervena "windows crash" obrazovka a po chvili sa sam restartoval. V com moze byt problem a co s nim? Dik
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mas problem s tou zostavou co mas v popise? Mas aktualne ovladace? mas nieco pretaktovane alebo sa prehrieva? pozri grafu v GPU-Z senzor jake su teploty

Blizsie info treba
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Durana »

k tvojmu podpisu ..pokial viem pamatesamozu nastavit automaticky len na 800Mhz. To ze ich mas podla vyrobcu 1066 znamena ze ich mas certifikovane na tu rychlost( mali by ti ist pretaktovat na 1066Mhz)

A napis ake mas catalisty(idealne skusit nainstalovat nove). Mas referencnu, alebo tu s glacier chladicom? (ja mam tu s glacier a aj po pretaktovani @705Mhz sa mi ani zdaleka neprehrieva natolko aby mi toto robila). Ako uz napisal emporio. Stiahni si nieco na monitorovanie teplot pocas hrania a napis ako velmi ti to hreje
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Skusim odpovedat vam obom, teraz mam catalyst 8.12+hotfix, pred nim som mal zakladny, skusil som aj 9.1, pri oboch sa dialo to iste, ako to ide pod 8.12 zatial neviem, pamate som pretaktoval na 1066MHz, zatial to frci, teploty na grafike mam okolo 65st. Celzia, aspon na 70 mam nastaveny alarm v ASUS SmartDoctor a zatial mi len 2x hlasil prekrocenie hranice 70st. Celzia. Sice tomu programu velmi neverim ale este som si nevsimol ze by grafika mala napr. 10 st. Celzia. Chladic na GPU je zakladny, na menicoch napatia nieje nic, co zrejme moze robit problem...http://prohardver.hu/dl/new/2008-07/400 ... ciator.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Durana »

Tu istu mam aj ja, pamate mam v pretaktovanom rezime na 1160 a koli teplotam sa mi nestalo ze by mi hra padla, ale zas dost zalezi aj od airflov v skrinke. Jedine co mi nevydrzala bolo ked som ju vytazil furmarkom na 10 a viac minut, to uz fakt nevydrzala.
Pozri hlavne teploty na pamatiach a shader core, ten chladic jadro uchladi celkom vpohode, ale ak ti ukazuje vela na tychto dvoch, moze to sposobovat nestabilitu. Ked som zakryl otvor odkial sa nasava vzduch a zatazil ju, tak pri teplote nad 85stupnov sa mi zacala resetovat, a to som mal vtedy teplotu na jadre len 72stupnov. Ak butu tie teploty v normale tak potom uz neviem.

Skusal si to pri viacerych hrach? Teoreticky moze byt chyba v hre(ale kedze sa ti vypinal monitor, asi to predsa len bude tou grafou)
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

No, robi mi to pri Battlefield 2, Crysis, World I C... Vsimol som si ze ten akoze 6-pinovy napajaci konektor od grafiky ma iba 5-pinov, neviem preco, ja som pouzil skutocne 6-pinovy, na kabli od zdroja, tie teploty mam okolo tych 70st. Celsia. V klude ma shaeder 53, GPU 57 Mem IO a 46 Dis OI, vsimol som si ze pri hrani Crysis mi v PC cosi pisti, najpravdepodobnejsie to bude grafika, piska v roznych nazvem to modoch, inac pisti pocas videi na zaciatku, inac v nednotlivich sekciach v menu, pocas hrania misii nepisti vobec.
Dal som ten Catylist 8.12+hotfix a aj tak to robi, je to uz 3. ovladac co nepomohol. Problem je ze netusim co sa deje. V zadu na skryni mam tento chladic: http://www.tichepc.sk/produkt/AC-Fan-9L-3039.html" onclick="window.open(this.href);return false; , plech na boku skrine je prederavevy v okoli grafiky, skrina vyzera takto: http://www.cstore.cz/eshop/mainItemImag ... droje_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Je to moja prva zostava co som si poskladal, dufam ze sa mi casom podari poriesit problemy co mam, vdaka za pomoc.
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
P3PoX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2008, 12:58
Bydlisko: Prešov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa P3PoX »

mne robi presne to iste, aj ked teploty mam na jadre do 60°C, pamete do 68°C. Probelm bude zrejme v prehrievani niecoho ineho... JA som to docasne vyriesil 2 fanmi fukajucimi pod graficku :D uz len cakam ked zozeniem hocjaku nahradu a idem do dat na RMA :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel® Core™ i5-4690K /OC 4.6Ghz, 1.26V/ CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: MSI Z97-G43 GPU: MSI R5850 Twin Frozr II /OC 840/5000Mhz/ , RAM: Kingston 4GB DDR3 1866Mhz HyperX Fury Black Series/OC 2200Mhz, 1.62V/, PSU: Seasonic S12II 520W, HDD: Samsung SpinPointF1 320GB, Sound card: Asus Xonar D1, Headset: Roccat Kave 5.1, LCD: Dell U2312HM 23" Mouse: Logitech G9X+Razer Goliathus Control Edition, Keyboard: OCZ Alchemy Elixir
See you on the battlefield!
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Ok. tak v com by teda mohol byt problem, co je to ine co sa moze prehrievat a sposobyt vyssie spomenute prejavy? Prave som si vsimol ze ked v catalyste prechadzam jednotlive moznosti pod nastavenim 3D tak mi zacne pistat grafika.
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa scream »

osobne som uz dlho nemal grafiku ktora by viac ci menej nepiskala.... nieje to chyba je to vlastnost
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

No dobre a to prepnutie monitora do sand by, potom nasledne seknutie PC moze byt cim sposobene? Je aj ine riesenie ako reklamacia grafiky...?
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa scream »

skusal si cistu instalaciu windows?
mne neico podobne sposobovala utilita gamer hud od gigabyte
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Hm, no este nie, ja mam nainstalovane OSD gamer od ASUS-u, aj to asi moze sposobovat problemy...
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Hocikedy pocas hrania Mafie sa mi stane ze mi na chvilu vypadne obraz a hned na to sa obnovi, system ohlasi stratu kontaktu z grafikou a vsetko ide dalej...
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Vie mi niekto prelozit tuto chybu BSOD do ludskej reci?

BAD_POOL_HEADER
....

0x00000019(0,00000020, 0xE7AF1000, 0xE7AF1818, 0x0D030600)

?? dik
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Prehrievajuca sa grafika alebo zly ovladac?

Príspevok od používateľa killswitch »

s touto hlaskou som sa ja stretol vzdy, ak boli vadne pamate. skus ich otestovat v nejakom programe ala memtest. pripadne skus ponechat len jeden, ak mas viac modulov.

dalsia z moznosti je, ze mas nejake vadne miesta na HDD. skus tak isto pozriet na bad sectory.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms793223.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
A pool header issue is a problem with Windows memory allocation. Device driver issues are probably the msot common, but this can have diverse causes including bad sectors or other disk write issues, and problems with some routers. (By theory, RAM problems would be suspect for memory pool issues, but I haven’t been able to confirm this as a cause.)

Návrat na "Grafické karty"