Pomoc s HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
tutukan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 22. Feb, 2009, 21:43
Bydlisko: Piešťany

Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa tutukan1 »

Cawko. Mam dva disky v bedni dva 80GB...po preinstalovani windowsu a nainstalovani chipsetu sa mi disky zobrazuju ako keby boli usb disky v pravo dole mam moznost safely remove hardware...ako pri usb diskoch alebo externych diskoch. Nevadilo by mi to ak by som vsak nezaznamenaval poklesy FPS v cod 4 a to dost velke zo 125 FPS na 60 a potom sa to postupne vrati naspat na 125. ( stojim v rohu mapy a pozeram do steny). prosim o pomoc a rady... moja MB je asus M2NPV-MX.
Vopred dakujem za rady a pomoc.
MUHAHAHAHAHAHA
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa stanomx »

no možno by som si myslel niečo o tvojej doske.. skus restartovat bios
inak mas tie disky v RAID abo normalne?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa _Mato_ »

@ tutukan1: Predpokladam, ze mas dosku s Nvidia cipsetom a nainstalovane Nforce ovladace. Kedysi na Nforce2/3 robilo nieco podobne - teda disk(y) bolo vidiet v "Safe Remove". Nemyslim si vsak, ze by za pokles fps boli zodpovedne prave disky - zvlast v pripade poklesu 125 -> 60.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
tutukan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 22. Feb, 2009, 21:43
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa tutukan1 »

_Mato_ napísal:@ tutukan1: Predpokladam, ze mas dosku s Nvidia cipsetom a nainstalovane Nforce ovladace. Kedysi na Nforce2/3 robilo nieco podobne - teda disk(y) bolo vidiet v "Safe Remove". Nemyslim si vsak, ze by za pokles fps boli zodpovedne prave disky - zvlast v pripade poklesu 125 -> 60.
Jo jo mam dosku s Nvidia chipsetom konkretne Nforce430...mas nejaky napad co by to mohlo robit ? Totizto nikdy mi to nerobilo taketo poklesy fpska v cod 4.
MUHAHAHAHAHAHA
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa FEAR »

OH co to tu zas riesite :) predpokladam ze su to sata disky pokial nie tak je to vec ktoru som este nevidel ... teda vratme sa ktomu ze su to sata a vysvetlenie je hned jednoduche ...v case kedy XP zhliadlo svetlo sveta sa z rozhranim SATA neratalo takze tekyto disk vidi XP ako odstranitelne zariadenie ... je to vec softwaru ... teda stareho windows XP trapit ta to nemusi nema to ziaden vpliv na FPS v hrach ..
Naposledy upravil/-a FEAR v Po 02. Mar, 2009, 17:42, upravené celkom 1 krát.
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa Attilka »

pokracovanie 2FEAR
lebo NVidia si nainstaloval ovladace pre SATA alebo SATA II disky,a pri hre blika,alebo svieti LEDka HDD ?ak len sem tam blika,neriesil by som disky,ale niekde inam by som hladal pricinu,mas tam vobec VGA?O nej si sa nejak nezmienil,mozno to pustas na integrovanej,a pre nu nemas poriadny ovladac nainstalovany
PS:mas tam integrovanu 6150,co je na hrane minima ;)
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa _Mato_ »

FEAR napísal:... je to vec softwaru ... teda stareho windows XP
Nie je to "vec" stareho Windows XP - je to zalezitost ovladacov konkretneho vyrobcu. Prave Nvidia bola v minulosti (NForce2/3/4) za svoje IDE/SATA ovladace velmi kritizovana.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa Attilka »

Ano mas pravdu,bola kritizovane,ale iba koli tomu,ze si ich podaktory nevedeli poriadne nainstalovat,nejak im to neslo,mali namiesto ATAPI 7,len ATAPI 5-6,a potom preto kritizovali.A pritom bol aj chipset na vine niekedy,mal som taky pripad,nie a nie ani za boha svateho nainstalovat ten driver,ono sa tvarilo,ze je nainstalovane,ale disky boli len a len ATAPI 5-6,nie a nie ich rozbehat na SATA II/ATAPI 7,a najhorsie bolo to,ze kupujuci reklamoval,lebo ze bol okabateny,lebo som mu predal len klasicky IDE,pritom bol fizicky SATA II,to nebola zadna sranda.
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
tutukan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 22. Feb, 2009, 21:43
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa tutukan1 »

grafiku mam v podpise tj. HD4830... na tej integrovanej grafike by som asi poklesy zo 125 na 60 tazko mal:-)
FEAR napísal: je to vec softwaru ... teda stareho windows XP trapit ta to nemusi nema to ziaden vpliv na FPS v hrach ..
ak myslis stareho ako neupdatnuteho tak potom ta musim sklamat lebo mam SP3 a original windows XP professional. Proste neriesime tu nic len ze po nainstalovani najnovsieho driveru na chipset (drivery stiahnute z oficialnej stranky asusu) sa mi HDD zjavia napravo dole v liste ako keby boli pripojene ako USB disky.
MUHAHAHAHAHAHA
andypetro6661111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: So 13. Sep, 2008, 14:29
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa andypetro6661111 »

Je to úplne normálne ako sa ti tie disky zobrazujú ,mal som to aj na starom nForce4 Ultra čipsete ,aj na P35 čipsete a mám to aj teraz na P45 čipsete či vo win XP alebo teraz vo Viste ,pri starých IDE diskoch mi to nerobilo len pri SATA diskoch a nikdy som s tým nemal problémy s FPS v hrách.

Dávam aj screen Obrázok
Naposledy upravil/-a andypetro6661111 v Št 05. Mar, 2009, 00:43, upravené celkom 1 krát.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa FEAR »

tutukan1 napísal:
FEAR napísal: je to vec softwaru ... teda stareho windows XP trapit ta to nemusi nema to ziaden vpliv na FPS v hrach ..
ak myslis stareho ako neupdatnuteho tak potom ta musim sklamat lebo mam SP3 a original windows XP professional. Proste neriesime tu nic len ze po nainstalovani najnovsieho driveru na chipset (drivery stiahnute z oficialnej stranky asusu) sa mi HDD zjavia napravo dole v liste ako keby boli pripojene ako USB disky.

v prvom rade si ujasni co je service pack :rolleyes: ...to su zaplaty ..nerozumej pod tym ze sa dotykaju jadra systemu a 95% znich su vsetko bezpecnostne zaplaty ..tak prosimta ked si mi stym chcel strelit facku tak si minul .. a skus aj z _Mato_-om pocuvat co pisem ... neviem ci je to tazko pochopitr ze XP ma uz cez 8 Rokov..
Používateľov profilový obrázok
tutukan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 22. Feb, 2009, 21:43
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc s HDD

Príspevok od používateľa tutukan1 »

FEAR napísal:..tu bola zbytocna citacia..
facku si si strelil momentalne sam kedze andypetro6661111 nahodil screen z windowsu vista ... cize z toho vyplyva ze je uplne jedno aky mas OS ci XP alebo vistu...linux sem netahaj ak fungujes na nom. proste je to vec chipsetu a nie OS. ( btw o ziadnu facku mi vazne neslo ). a ak mi chces tvrdit ze SP su LEN zaplaty tak potom ta necham vtom teda.
MUHAHAHAHAHAHA

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"