Zvlastny problem s radeonom 4830

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

Kupil som si novu grafiku Ati Saphire radeon 4830. Zo zaciatku asi 2 dni sla normalne hral som crysis, company of heroes. Potom mi pri hrani zacal zamrzat crysis a zacalo mi vyhadzovat znamy VPU error.
Preinstaloval som ovladace. Vsetko islo ok. Ibaze ked som vypol pc a potom neskor zapol znova vsetko zacalo zamrzat a vyhadzovat VPU error.
Preinstaloval som win. Nahodil som najnovsie ovladace 9.2. Vsetko islo super. Vypnem pc potom zapnem znova zamrza vo vsetkom. Crysis, stalker clear sky benchmark, company atd... Ked hram hru dam otacky chladica grafiky na maximum pozeral som aj teploty max 65 stupnov bolo. Vobec nerozumiem kde je problem lebo ked preinstalujem ovladace (uninstall - restart - driver sweeper - restart - nove ovladace) vsetko ide super aj niekolko hodin. Po vypnuti pc a jeho zapnuti problem je späť.

Moja zostava
AMD X2 3600+
Fortron 400 W
Window xp sp3
Ati catalyst 9.2
doska Biostar tforce 550
ram A-data 2x2GB
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa FEAR »

Pre zaciatok vypni v nastaveniach to VPU recovery... pripadne pozriet logy ci sa tam nuvadza nieco konkretnejsie
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

Ak vypnem vpu tak mi zamrzne kompletne pc a musim restartovat. Ked je zapnute vpu aspon sa dostanem do win cez alt+tab a vypnem hru alebo benchmark v ktorom to zamrzlo.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa FEAR »

No tak pozri tie logy.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa scream »

pokial mas teploty OK a skusil si viac verzii ovladacov (neodaj preinstaloval windows alebo skusil v druhom compe) tak by som to hodil na reklamacku.

Jadro s najvacsou pravdepodobnostou nestiha makat na default frekvencii. Blby kus kremiku...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

No ale preco dokaze makat ked preinstalujem ovladace. Ved ked dam nove ovladace (8.12 ; 9.1 ;9.2) vsetko ide ako po masle. Aj niekolko hodin. Iba ked vypnem pc a potom ked ho zapnem problem sa objavi znovu. Zatial to robim tak ze ked chcem hrat odinstalujem ovladace a nahodim ich znova ale no nechem to robit zakazdym ked vypnem pc.
Používateľov profilový obrázok
P3PoX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2008, 12:58
Bydlisko: Prešov

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa P3PoX »

trochu mimo, kde sa vypina VPU recover v 9.2, nikde to tam nemam :?:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel® Core™ i5-4690K /OC 4.6Ghz, 1.26V/ CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: MSI Z97-G43 GPU: MSI R5850 Twin Frozr II /OC 840/5000Mhz/ , RAM: Kingston 4GB DDR3 1866Mhz HyperX Fury Black Series/OC 2200Mhz, 1.62V/, PSU: Seasonic S12II 520W, HDD: Samsung SpinPointF1 320GB, Sound card: Asus Xonar D1, Headset: Roccat Kave 5.1, LCD: Dell U2312HM 23" Mouse: Logitech G9X+Razer Goliathus Control Edition, Keyboard: OCZ Alchemy Elixir
See you on the battlefield!
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak vies co na tie logy nepozeraj je to na ..... mozno ked to tu bude mat 5stran tak tam mozno pozries.. "netvrdim ze tam bude riesenie" ale preinstalovavat dookola ovladac a stazovat sa ze to nejde asi neni riesenie..
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

ok pozriem ich len neviem kde su :red:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa FEAR »

no vidis to uz si sa mohol spytat pred 2x sprispevkami .. :) takze ..tento pocitac - spravovat - zobrazovac udalosti - aplikacie - "pripadne system"

Obrázok


pravdepodobne tam budes mat bud vykricniky alebo cervene kriziky treba ich pozriet ake udalosti sa tam popisuju "v spoojeni s VGA"
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

Tak som sa pozrel na tie logy a nenasiel som tam vobec nic o grafike. Mal som to zoradene podla datumu a predtym som spustil benchmark aby sa vyhodil ten vpu error. Nenasiel som tam nic o grafike.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa stanomx »

a nebude to biosom? samozrejme biosom karty... :)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
wanguard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 16. Feb, 2007, 08:00

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa wanguard »

No to neviem. Je to nova grafika. Netusim odkial by som stiahlol bios pre saphire a ani ako by som ho preflashoval
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa stanomx »

tak si jednoducho niekoho zohnaj na to... naflasujes to v dose proste, alebo vo windowse priamo tu sa daju stiehnut programy na flashovanie a aj biosy (niektore)
ja si pametam ze som riesil problem s biosom na karte od ATi a tez sprosty problem tam bol
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
klb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 14. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bernolakovo, okr. Senec, Slovensko

Re: Zvlastny problem s radeonom 4830

Príspevok od používateľa klb »

co takto skusit reset dosky? predpokladam ze mas zapojene aj pridavne napajanie.
pripadne napis ako si problem vyriesil.
Intel core i5-4690K, Scythe Big Shuriken, Asus Z97i-plus, 2x4GB Crucial Balistix 1600MHz, SSD Crucial M4 120GB, Spire PowerCube SPM210B-300W-PFC

Návrat na "Grafické karty"