Wake on Lan

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Hundy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06. Júl, 2007, 08:00

Wake on Lan

Príspevok od používateľa Hundy »

Zdravím.

Viem že táto téma je rozoberaná už "xy" krát ale na jeden problém som odpoveď nenašiel.

V BIOS-e (Asus P5B-V) mám povolenú funkciu WOL na sieťovke (Marwel Yukon) je to tiež povolené. A v riadení spotreby sieťovky sú všetky položky zaškrtnuté. (aj keď mi nejde do hlavy prečo mu mám povoliť vypínanie zariadenia z dôvodu šetrenia) tým pádom je sieťovka odpojená a nedostanem k nej žiadny MagicPacket. Aspom tak to chápem ja.
Router (AD 2651) má nastavené smerovanie portu 7 (TCP, UDP) na IP počítača. IP je nastavená staticky bez prideľovania DHCP serverom.
Problém je v tom, že z vypnutého stavu PC nezapnem vôbec takže ho dávam do Hybernate. Z Hybernate ho sice zobudím ale:Ak ho dám večer do Hybernate ráno ho z prace zobudiť neviem. Až potom sa mi to podarý ak mi ho doma niekto z Hybernate preberie ja sa pripojím a potom ho môžem uspávať a preberať celý deň.
Zobudzam ho pomocou "WakeOnLanGui" a uspávam lokálne pomocou "PsShutdown".

Neviete poradiť ako ho zobudiť bez pomoci niekoho pri compe doma???
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: Wake on Lan

Príspevok od používateľa Cvacho »

skusal si na oboch portoch to WOL ??? osobne som skusal 7 a i 9 ale tiez mi to niekedy blblo ale momentalne mi to slape ale nejdem cez router a NAT budim to priamo z LAN ostatne mam nastavene ako Ty cize v BIOSE aj v system manag.
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Wake on Lan

Príspevok od používateľa matopd »

Mozno Ti nepomozem,

ale ja som to mal poriesene pomocou vigora 2700 v apl. je wol. Po urcitej dobe mi to nechodi (winvista 32b), myslel som ze to je sietovkou, nic nepomohlo. Po case som si stiahol win7 a nainstaloval som si to na druhy disk (pokusy) a cuduj sa svete, wol funguje :D

Cize poskusaj nieco take...

M
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Wake on Lan

Príspevok od používateľa janik »

Ja pouzivam nasledujuce nastavenia pre WOL pocitacov v mojej lokalnej sieti:
Nastavenia PC :
- v Biose PC mam povoleny WOL
- v nastaveniach sietovej karty PC v polozke Advanced mam povoleny WOL, v polozke Power Managment nemam zaskrtnute nic
- PC vypinam do stavu ShutDown
Nastavenia routra, ktorym som pripojeny do T-Com :
- otvoreny port 7 pre UDP
- presmerovanie portu 7 na xxx.yyy.zzz.255 (napr 192.168.0.255) xxx.yyy.zzz podla toho ako mate nakonfigurovanu lokalnu siet
Pre zapnutie PC prostrednictvom internetu vyuzivam http://wake-on-lan.samuraj-cz.com" onclick="window.open(this.href);return false;
- do policka IP adress treba zadat verejnu IPcku - staticku IP adresu, pripadne dynamicku IP adresu, ktoru nastavi DDNS sluzba (WAN IP adress)
- subnet mask 255.255.255.255 pre WAN
- do policka port 7
Pre lokalne zapnutie PC vyuzivam SW - WakeOnLanGui
- do policka Internet Adress treba zadat xxx.yyy.zzz.255 (napr 192.168.0.255) xxx.yyy.zzz podla toho ako mate nakonfigurovanu lokalnu siet
- Subnet Mask - 255.255.255.0 (podla toho ako mate nakonfigurovanu lokalnu siet)
- Send Option - Local Subnet
- Remote Port Number - 7

Ak pouzivate DDNS, je potrebne si uvedomit, ze po kazdom restarte routra mate pridelenu inu verejnu IP adresu, ktoru zadavate pri WOL cez internet-vzdy musite zadat aktualnu.
AMD Phenom II X4 960BE + Noctua NH-U12P; GIGABYTE FXA990-UD3; 2x4GB A-DATA 1600; 1x WD 250GB, 2xWD 320GB; ASUS HD 6670; Fractal Design Define R3; Seasonic S12II-500HT

Návrat na "Siete"