nastavenie znovupripojenia routera na internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

nastavenie znovupripojenia routera na internet

Príspevok od používateľa pipo »

Zdravim vospolok, nazov asi znie kus divo ale vysvetlim o co mi ide.
Mam inetnet turbo 2 alebo tak nejak od t-comu. Na internet sa pripajam pomocou routera ASUS WL600G.
Problem vsak nastava, ked sa router samovolne odpoji z internetu, robi to bez ohladu na to ci prave pouzivam pocitac alebo nie, niekedy to spravi 2krat na den ale vacsinou iba raz do tyzdna. Prejavi sa to tak, ze to primarne ADSL pripojenie ostane funkcne ale to sekundarne alebo ako to nazvat, spadne co mi signaluzuje kontrolka "IP" cervenym svetlom. V tomto pripade staci vypnut a zapnut router a do pol minuty je vsetko pripojene a zas na isty cas fungujem dalej. Avsak internet poskytujem aj susedovi a ten mi uz parkrat volal ze mu nejde a ja mu na dialku neviem pomoct, ked u nas nie je nikto doma.
Priciny preco to robi velmi riesit nechcem, chybu v routeri mozem pokojne vylucit lebo aj predosly router sa taktiez odpajal. Byvam na dedine a kapacity linky umoznuju mat ADSL internet od t-comu len dvom ludom a ja som jednym z nich takze som rad, ze to ide ako to ide.
Da sa teda nastavit router tak aby po odpojeni vykonal znovupripojenie automaticky, bez mojho zasahu a podla moznosti hned? Narychlo som tie nastavenia prebehol ale nic som nenasiel. Budem vdacny za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: nastavenie znovupripojenia routera na internet

Príspevok od používateľa Cvacho »

no pocgybujem ze sa ti to s danym zariadenim podari spravit, nieco co ty chces potrebuje nejaky watchdog ci uz softwarovy alebo hardwarovy ktory funguje tak ze strazi dane zariadenie softwarovy napr. ping v urcitych intervaloch danu IPadresu a ak je nedostupna spravi restart zariadenia nejako podobne funguje aj hardwarovy ale na Asus zariadeni to asi nespravis teda mozno s nejakym custom firmwarom by to slo ale bohuzial nic take nepoznam

inak videl by som to u Teba na nejaku poruchu s aDSL pripojkou na tvojom mieste by som to nahlasil na T-Come ako poruchu kedze vravis ze ine zariadenie Ti robilo nieco podobne ved za danu sluzbu riadne platis tak technicka podpora musi byt
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: nastavenie znovupripojenia routera na internet

Príspevok od používateľa Attilka »

nemas ho nejak cudne nastaveny,aj ja som si ho nastavil na hodku napriklad,vid screen :
Obrázok
ale pri zapnuti,takpovediac len hladani,alebo co len zapnuti colen exploreru a uz sa pripaja samo znova,ja nemam najmensi problem s tym,skus sa opytat poskytovatela sluzieb,mozno fakt u neho bude haluz
PS:mne postaci obycajne Belkin :cool:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

Re: nastavenie znovupripojenia routera na internet

Príspevok od používateľa pipo »

dik za rychle odpovede :) rad by som to riesil cez poskytovatela sluzieb ale prave dnes odchadzam do ciech na dlhsiu dobu tak uz to nestihnem, snad nabuduce. neviem ci ho mam nastaveny dobre ci blbo, vsetko som v podstate nechal na default lebo tych nastaveni je tam spusta. To nastavavenie co radil Attilka teda pred odchodom vyskusam a uz len budem dufat, ze to pomoze :) BTW ja to mam standardne nastavene na 24hodin.
a nehadam sa ze asus rulez alebo co :D mal som nan dobru ponuku tu na fore ta som sa zlakomil.
tak este raz dik a drzte palce...
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: nastavenie znovupripojenia routera na internet

Príspevok od používateľa Attilka »

Ja som ten Belkin dostal za necelych 30Eur,a pre moju potrebu postacuje
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb

Návrat na "Siete"