Vypnutie jedného jadra

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Rooobko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 18. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas, Ondrasova

Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa Rooobko »

ahojte, mám problém. chcem hrať plnohodnotne S.T.A.L.K.E.R. build 1935 ale na to potrebujem vypnúť jedno jadro...
brázdil som google ale odpoved som nenašiel (iba to že cez taskmanager, a to je blbosť, tak to nejde - teda ide ale nie tu)
ja to potrebujem vypnúť "navždy" vie niekto ako sa to dá v BIOSE?
mám nFORCE 570 SLI a AMD Athlon X2 4000+
Procesor: AMD Athlon X2 4000+,VGA : Sapphire ATi Radeon HD 3870 GDR4,RAM : 2X 512 mb 667mhz Corsair,Zakladna doska: MSI K9N SLI,ZDROJ : ENERMAX 420 W
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa FEAR »

a to ako stalker nejde na 2-jadrach?? pokial sa pametam ked som mal dual core tak som take nieco neriesil..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa faugusztin »

On hovori o tom free builde Stalkera, ktory zverejnili tento ci minuly tyzden.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa FEAR »

:) aha ..mno dobre ..inak ta polozka sa vola processor downcore "v bios-e' ale neviem ci na tej tvojej doske nieco take je..
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa Bubu123 »

podla mna to tam nebude ja mam chipset len mierny downgrade Nforce 560 a bios je tam velmi strucny a vela moznosti tam niesu ale tak skus v biose CTRL + F1 sa mi zda a budes tam mat este jednu polozku s niakymi moznostami skus to ale tak podla mna nic stoho nebude :) keby si mal nieco kvalitnejsie niaky ten nForce 780 alebo aspon AMD 780G .
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa FEAR »

pokial sa nemylim tak CTRL + F1 maju len intelacke dosky..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa faugusztin »

CTRL+F1 ma Gigabyte a je to mozno prax aj u niektorych inych vyrobcov, nie je to vec Intel/AMD. Asus dosky ziadne CTRL+F1 nemaju, nezavisle od toho ci je to Intel alebo AMD.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa stanomx »

prepacte za OT ale toto mi fakt neda keby
podla mna to tam nebude ja mam chipset len mierny downgrade Nforce 560 a bios je tam velmi strucny a vela moznosti tam niesu ale tak skus v biose CTRL + F1 sa mi zda a budes tam mat este jednu polozku s niakymi moznostami skus to ale tak podla mna nic stoho nebude keby si mal nieco kvalitnejsie niaky ten nForce 780 alebo aspon AMD 780G
keby mal NIAKY chipset tak mu nepojde aj keby si to jedno jadro odrezal frezou :!: uz sa na to neda divat ako tu kazdy vypisuje NIAKY na miesto NEJAKY :furious:
+ potvrdzujem to ze ctrl+f1 pochadza od gigabyte...
a vypada to tak ze nieje software ktory ti dokaze vypnut to jadro....
____
EDIT: to dendroid.... to asi hej.... ale to je taky prizvuk :D, je to len esteticke various obohatenie textu :hysterical:
Naposledy upravil/-a stanomx v Po 23. Mar, 2009, 14:39, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa shiro »

ano, takze kvoli nejakej freeware spatlanine nepodporujucej dualcore (dnes, v 21. storoci) si budes degradovat vykon PC vypinanim jedneho jadra? hra, co nebezi na dualcore nema na svete co robit, bud si to vie sama osefovat, alebo ju nemaju co vypustat do obehu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa dendroid »

To vacropoli : za slovo vypada by ta tiez na hodine SJ velmi nepochvalili ... :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa killswitch »

Bubu123 napísal:podla mna to tam nebude ja mam chipset len mierny downgrade Nforce 560 a bios je tam velmi strucny a vela moznosti tam niesu ale tak skus v biose CTRL + F1 sa mi zda a budes tam mat este jednu polozku s niakymi moznostami skus to ale tak podla mna nic stoho nebude :) keby si mal nieco kvalitnejsie niaky ten nForce 780 alebo aspon AMD 780G .
BIOS je z vacsej casti zalezitostou vyrobcu dosky a nie chipsetu. respektive kazdy chipset ma stovky roznych nastaveni, to ale neznamena, ze ich vyrobca musi spristupnit.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa charonme »

Vacropoli napísal:uz sa na to neda divat ako tu kazdy vypisuje NIAKY na miesto NEJAKY
presne! konecne sa niekto ozval, som uz myslel ze ja som ten divny, alebo ze na skolach sa zacala ucit ina slovencina
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa newmi »

shiro napísal:ano, takze kvoli nejakej freeware spatlanine nepodporujucej dualcore (dnes, v 21. storoci) si budes degradovat vykon PC vypinanim jedneho jadra? hra, co nebezi na dualcore nema na svete co robit, bud si to vie sama osefovat, alebo ju nemaju co vypustat do obehu.
No asi preto vypustili STALKERa neskor a v inej verzii, ze?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
edi6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 19:43

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa edi6 »

skus toto
imagecfg.exe
pouzitie pre dosovske aplikacie je nasledovne :
imagecfg -a 0x1 c:\windows\system32\ntvdm.exe
pre tvoje potreby si pravda uprav parametre
Sluzi na trvale nastavenie afinity daneho procesu na jedno jadro
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vypnutie jedného jadra

Príspevok od používateľa beardie »

teraz po roku mu je to uz u riti :rolleyes:

Návrat na "Procesory"