Problem so zamrzanim IBM Thinkpad T41

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Metalpalo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 183
Dátum registrácie: So 11. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina

Problem so zamrzanim IBM Thinkpad T41

Príspevok od používateľa Metalpalo »

Zdravim mam starsi notebool od IBM ThinkPad T41. V poslednom case mi zamrza a to ked napriklad naklonim display alebo pohnem s notebookom. Display zacne preblikavat a komp jednoducho zamrzne. Po tvrdom restarte mi windows nenaloaduje, kontrolka pre disk neblika a nic sa nevypise na obrazovku. Dakedy pohnem s displajom alebo naklonim notebook tak sa rozbehne. Zo zaciatku sa to moc nestavalo ale teraz je to uz caste.

Viete mi niekto poradit len tak veobecne ze v com bude asi xyba. Bude to len nejaky zalomeny kabel, zly disk alebo co? Snad mi to uz neodchadza do vecnych lovist.

Neviete mi niekto poradit nejaky servis najlepsie v ZA.
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: Problem so zamrzanim IBM Thinkpad T41

Príspevok od používateľa Sapo »

No vyzera to na ten kabel alebo zly kontakt. mozno keby to rozrobis, mozno by sa to dalo spravit
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Problem so zamrzanim IBM Thinkpad T41

Príspevok od používateľa jararak »

t4x mali problem s grafickymi kartami, ak mas atinu, odchadzali koli blbemu chladeniu komplet cele dosky. ale to sa dialo masovo asi 2 roky dozadu. do displaya ide jeden pas kablikov - v praxi dvi vstup do lcd a potom este podsvetlenie v podobe neoniek. netusim co z toho moze mat problem, jedine ze sa ti niekde opiera niektory kablik a skratuje ti to. ina vec ma nenapada. oprava takeho niecoho zvykne byt drahsia ako ma ten stroj momentalne hodnotu.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Mobilné PC"