Pomoc po upgrade komponentov

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

Ahojte. Rieesim taky problem, upgradoval som cely pc ( zdroj, dosku, ramky, grafu aj cpu ) hdd mi ostal. pri bootovani mi napise ze disk read error occured. cim to spravit a by som sa dostal do winu? potreboval by som vsak aby sa vsetky data zachovali na HDD. dik moc :help:
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa Brandoo »

Problem je ten ze si menil dosku a windows sa ti nespusti pokial nieje zapojeny do toho isteho portu na tej doske co si instaloval Win.

- Ked uz raz nainstalujes windows tak nemozes prepajat kabel z HDD do ineho SATA na MB.

- existuje riesenie ze si vytvoris novu particiu na disku pomocou dakeho programu co pracuje s diskom, napalit na CD a rozdelit disk na viac odielov
- potom nainstalujes znova windows na novu particiu a prenesies si data
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa Snake »

emPORiO napísal:- Ked uz raz nainstalujes windows tak nemozes prepajat kabel z HDD do ineho SATA na MB.
Ale? jak to že mne to funguje? :rolleyes:

Ja to vidim na vec s driverom radicu (popr. AHCI), nutny reinstall





.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa Brandoo »

No predstav si ze mne nefunguje. Ked prepojim jeden HDD kde mam windows do ineho sata portu tak mi nenajde nainstalovany OS
mam disk nastaveny ako IDE nie AHCI
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa Snake »

zastrc ho do portu ktory ma rovnaky radic ako ten predosly, a naskoci, a nastav si boot menu ;)





.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa FEAR »

emPORiO napísal:No predstav si ze mne nefunguje. Ked prepojim jeden HDD kde mam windows do ineho sata portu tak mi nenajde nainstalovany OS
mam disk nastaveny ako IDE nie AHCI
to je taka kravina ako vyprazany lad....

co sa tyka toho winu sance ze ti nabehne zavisia od chipsetu ..teda ak je rovnaky alebo cca podobny predchadzajucej doske tak je velka pravdepodobnodt ze nabehne ..ak je chipset iny je to v rukach stasteny ..ale pravdepodobnejsie je ze ti to nenabehne prave kvoli ovladacom od chipsetu,,, take veci treba predpokladat a teda pred vymenou HW si data z C odzalohovat .... ak chces predsa len sa pokusit rozbehnut taky system tak "ale to bud treba vediet robit v dose alebo mat druhy Pc a na nom spravit nasledovne ... prepisat subor system ktory sa nachadza v zlozke C:\Windows\system32\congig ...prepises ho suborom system ktory s anachadza v zlozke C:\windows\repair ... tymto vlastne "odfajcis" vsetky ovladace co su nainstalovane .. vratane service packu ak je ... tymto zvysis sance na nabootovanie systemu...

inak ake mas HDD ATA? SATA? ak ti to nechce chytit HDD poriadne pozri najumprovanie HDD ak su ATA a nastavenie biosu co sa tyka bootovania..

a taketo tvrdenia si nevsimaj - Ked uz raz nainstalujes windows tak nemozes prepajat kabel z HDD do ineho SATA na MB. - neviem ako sa windows viaze na dany port ...cista hlupost mozes si to po instalacii dat kde chces ..
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

HDDcko je ATA. cedecko original od windowsu mam. ale nechcem stratit data na HDD. chcem si zalohovat, a potom preinstalovat cele xp
edit: ak to ale nepojde, tak spravim to co bdue treba no.. ide mi oto, ze su tam niektore veci, co mama nema na usbcku, a otec tiez. ak by to stratili ze preziju, ale racej by to tam mali.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak poriadne pozri... napoj na kabel HDD a CD rom ... na hdd musis mat nastavene jumprom MASTER na CD rom SLAVE...v biose nastav prijoritu bootovania na HDD
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

fuha... jumper viem co je, slave a master moc nie, pozrem manual
hm.. ziadne jumpre pre hdd tam nevidim. dosku mam asus P5Q se/r.
sory, som dost lamka v tomto
este ma napada. nemam vymenit kable za tie co boli k doske? lebo tam mam povodne.. skusim ich vymenit. ci to pomoze
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

vymenil som kable, nic. jumpre ziadne nevidim. asi repair windows, ze
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa FEAR »

Obrázok

Slave - vedlajsi "sekundarny"
Master - hlavny "primarny'
kedze su 2 zariadenia na jednom kabli musia byt nejako rozlisene aby radic vedel scim "skym " komunikuje
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa Snake »

je jedno ako to najumpruje, win bude musieť reinstalovat, toto je strata casu, uz to mohol mat 5krat hotove





.
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

no a mam vacsi problem, preinstalujem to a hotovo. ale.... na tej mojej doske ledka stale vkuse len blika a pc nejde zapnut. neviem cim to moze byt. obcas svieti a ide zapnut, ale niekedy sa vypne, a niekedy ide dalej. ale skoro stale ledka blika. a nic nezabera. ani reset cmos a vybratie baterky.
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa lednicky1 »

ale inac mozno to zaberie, teraz som zbadal, mal som hdd na slave a mechaniku na master omg. prehodil som to, ale ledka blika, cize to nejde zapnut :furious2: :furious2:

edit: takze, zistil som, ze fakt hdd bol napojeny ako slave, a mechanika ako master, prehodil som to, a teraz to ide pekne, bootuje windows. ale pri bootovani sa pc restartne.. takze co tera? xD
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pomoc po upgrade komponentov

Príspevok od používateľa FEAR »

to co som ti pisal vyssej ...predsa

Kód: Vybrať všetko

co sa tyka toho winu sance ze ti nabehne zavisia od chipsetu ..teda ak je rovnaky alebo cca podobny predchadzajucej doske tak je velka pravdepodobnodt ze nabehne ..ak je chipset iny je to v rukach stasteny ..ale pravdepodobnejsie je ze ti to nenabehne prave kvoli ovladacom od chipsetu,,, take veci treba predpokladat a teda pred vymenou HW si data z C odzalohovat .... ak chces predsa len sa pokusit rozbehnut taky system tak "ale to bud treba vediet robit v dose alebo mat druhy Pc a na nom spravit nasledovne ... prepisat subor system ktory sa nachadza v zlozke C:\Windows\system32\config ...prepises ho suborom system ktory s anachadza v zlozke C:\windows\repair ... tymto vlastne "odfajcis" vsetky ovladace co su nainstalovane .. vratane service packu ak je ... tymto zvysis sance na nabootovanie systemu...
ak sa ti tymto podari dostat do systemu tak vec ze je to dobre iba na to aby si si poodzalohoval data ..co sa da spravit ked uz maz druhy PC aj jednoduchsie klasickym poprenasanim dat za disku ... toto pouzivam ak potrebujem sa dostat do systemu aby som videl co tam zakaznik vsetko mal aby som vedel co dalej pri reinstalacii ... takze aj ak chces ficat dalej na starom systeme tak to si len do buducna starosti narobis ... teda preinstalacia tak ci tak nutna...

Návrat na "Operačné Systémy"