Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Ahojte, mám taký problem, dnes mi došiel novy chladič, zhodil som box, vybral CPU, očistil ho liehom, vratil spať, naniesol teplovodivu pastu(mx2), osadil chladičom a zapol, PC sa rozbehne, monitor hodi save mode ( oranzova led) a počujem len ako "ide".Nepočujem zvuky na uvodnej obrazovke (master, slave atd.) takže usudzujem, že počítač sa dalej nedostane (win...)

Možte mi poradiť kde može byť chyba? piny na CPU vyzeraju ok... všetky v poriadku
Nieje problem ze ked som daval CPU dole tak sa mi dostala na socket teplovodiva pasta.. Tak som ju zotrel vatou s liehom... Takže je možné že sa to dostalo do tych dierok... Može to byť sposobene tym?

Dakujem za napady

UPDATE: takže skúšal som iny CPU, nenabehol ani ten aj ked je 100% funkčny.
UPDATE2: vzadu svietia 4x led čo znamena:

-The D-LED will hang here if the processor is damaged or not installed properly

kedze Cpu nieje poškodeny čo tipujete? že je v tych pinoch na sockete daka nečistota? čo s tyM?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa FEAR »

no neviem nakolko si si isty ze sa mohlo stat ze si zaniesol pastu do petice... ak predsa ..hmmm no skus vlozit CPU a niekolko krat uzavriet a otvorit zaistovacou packou peticu .. snad to nejak pomoze ... inak si neviem predstavit ako sa toto moze stat :rolleyes:

inak co to je za socket vobec?... doska bude zrejme MSI kedze mas tam D-bracket panel z ledkami ktory ma asi len MSI..

a predpokladam ze napajanie CPU mas zalozene... "ak nejake je'
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa M1ch4l »

kedze ti nesiel ani funkcny CPU, tak bude problem asi v tych kontaktoch. Tiez by ma zaujimalo, co je to za socket, cistenie LGA odhadujem na problematickejsie ako cistenie obycajneho socketu.
Moc ma nenapada, cim to vycistit...mozes skusit servitku na sparadle(ale jemne na to!) alebo nieco podobne, pripadne aj s niecim, co rozpusta pastu.
Len ma napadlo, ze to nemusi byt prave pasta, ale aj nejaka ina mala(ale sakra mala) smietka... no najpravdepodobnejsie to aj tak bude pasta...

Keby bol problem v napajani, tak by asi skor bol error code typu "nedostatocne napajanie" a nie "zle CPU, resp. zle nainstalovane" ci nie? Neviem, este sa mi nikdy nic take nastastie nestalo.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

problem je taky ze ani ja neveim či to može byť pasta.. socket to je 478... presne mPGA478B ... ale tu pastu tam nevidno.. takže tam ani byť nemusí.. neviem v čom može byť problem ale serie ma to... A ked by to nebola pasta tak by to mohlo nbyť čo? pretoze ako hovorim nevidim ju tam, ale čistil som okolo tak sa tam mohlo dačo dostať...

Dakujem
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa FEAR »

skus sem hodit dake foto ... mierene na tu peticu a okolie..
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

FEAR napísal:skus sem hodit dake foto ... mierene na tu peticu a okolie..
tu to máš ale nepomože to si myslím... A ta pasta v tom vidno nieje, takže tam ani možno nieje, ale ako hovorim čistil som to pri tom zhybe ten páky.. tak sa mohlo dačo dostať dnu :-X

Kód: Vybrať všetko

http://www.vlacik.sk/images/20032009(008).jpg
http://www.vlacik.sk/images/20032009(009).jpg
http://www.vlacik.sk/images/20032009(010).jpg
http://www.vlacik.sk/images/20032009(011).jpg
http://www.vlacik.sk/images/20032009(012).jpg
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

teraz sa všetci držte stoličiek :-D takže problem vyriešeny :-D raz zo 100x čo som tam daval CPU, sa mi ohli asi 4 piny.. a jeden tak brutalne.. ale narovnal som ho.. a skusal davať do socketu ale nešlo.. tak som ostal sklamany.. a skusil ho narovnať ešte raz.. a pri tom sa mi zlomil.. tak hodim CPu do PC:. a drb reštart.. hmmm tak skúsím ešte raz :-D a hľa :D PC funguje :-D dakujem všetkym za rady ale neviem kde bola chyba.. asi v sockete je jedna dierka zla a tu som presne trafil a ešte som aj odondil GND na CPU? to sa mi nechce veriť :cool:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak pisal si v uvodmon poste ze piny su ok ...a teraz toto ... :rolleyes: .. a stou vadnou dierkou v sokete ...no... to skor si zle nasperoval CPU do petice..." nevojde tam hocijako"...
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

FEAR napísal:Tak pisal si v uvodmon poste ze piny su ok ...a teraz toto ... :rolleyes: .. a stou vadnou dierkou v sokete ...no... to skor si zle nasperoval CPU do petice..." nevojde tam hocijako"...
viem ze sa tam nevojde hociako.. ale to cpu kedze som ho tam daval už možno po 100x.. chytia ta nervy :D a tak to dopadne
STALKER_01
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 21:57

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa STALKER_01 »

kks, ale to je jako mozne ze ti ide pc ked mas odlomeny kolik na procesore??? :? :?
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Borec »

taktiež mám v lga775 odlomený jeden jazýček a PC funguje, nie všetky piny sú zapojené a nie všetky piny sú potrebné ;)
CPU: e8600 @ 6006MHZ(LN2) | MB: Asus P5E64 WS Evolution | RAM: 4x1GB DDR3 Kingston HyperX 2000MHz | VGA: GeForce GTX 280 | HDD: Barracuda 7200.10 250GB | PSU: Corsair TX750 | MYŠ: Razer Diamondback Red | Watercooling: Thermalright XWB-01 | Danger Den Maze4 GPU | Nexxxos III rev 2 + Black Ice GTX 120mm rad, všetko chladené magmami | Swiftech MCP355 + XSPC top/res | NTB: Toshiba A300
Core 2 Duo e8200 @ 5122MHz --- Core 2 Duo e8400 @ 5226MHz--- Core 2 Duo e8600 @ 6006MHz
Sapphire HD3850 256MB @ 958MHz/ 2070MHz --- MSI RX3850 OC 256MB @ 1012MHz/ 2160MHz
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa FEAR »

no to hej to uz chce fakt uz len mega stastie ze chyba ten nepotrebny...
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Nezapne sa PC- pravdepodobne koli CPU

Príspevok od používateľa Borec »

v mojom prípade síce ide o pin VSS alebo VDD (zem alebo napájanie) teraz si už nepametám, ale nakoľko ich je v sockete hádam okolo 200 na každý pól, jeden sa stratí. na dps procesora sú aj tak všetky poprepájané, čiže to že jeden chýba sa nijak neprejaví, ani nestabilitou ani klesaním napájania. ale redlo mi keď som to zbadal, hneď som šiel študovať datasheet k lga775 :-D
CPU: e8600 @ 6006MHZ(LN2) | MB: Asus P5E64 WS Evolution | RAM: 4x1GB DDR3 Kingston HyperX 2000MHz | VGA: GeForce GTX 280 | HDD: Barracuda 7200.10 250GB | PSU: Corsair TX750 | MYŠ: Razer Diamondback Red | Watercooling: Thermalright XWB-01 | Danger Den Maze4 GPU | Nexxxos III rev 2 + Black Ice GTX 120mm rad, všetko chladené magmami | Swiftech MCP355 + XSPC top/res | NTB: Toshiba A300
Core 2 Duo e8200 @ 5122MHz --- Core 2 Duo e8400 @ 5226MHz--- Core 2 Duo e8600 @ 6006MHz
Sapphire HD3850 256MB @ 958MHz/ 2070MHz --- MSI RX3850 OC 256MB @ 1012MHz/ 2160MHz

Návrat na "Procesory"