Wifi sieť - Router/Access Point

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
kkamrpag

Wifi sieť - Router/Access Point

Príspevok od používateľa kkamrpag »

Stav> Momentalne mam pripojene 3 PC cez wifi router Canyon. Potreba pripojiť ešte jeden PC na internet cez wifi, ale je tu problem so signálom - PC je v "pivnici". PC má v sebe wifi kartu, ukazuje bezdrátovú sieť 24% sila signálu, ale signál internetu žiadny. Skúšobne som PC presunul bližšie k routru a všetko super šľapalo. Dokúpil som access point Air Live WT 2000 AP, aby som prekonal prekážky /steny/ a zlepšil príjem. Bezdrátovú sieť zariadenia AP som vytvoril podľa návodu, ale neviem ako spojazdniť internet??? :E Je potrebné v nastaveniach routra robiť nejaké zmeny??? Mám zabezpečenie WEP - t.j. heslom, ale nikde to odo mňa nežiadalo AP zariadenie? Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Wifi sieť - Router/Access Point

Príspevok od používateľa matopd »

A ten canyon ma dhcp???? Skus nejake dny (parkrat mi to pomohlo na well-och...)

M
kkamrpag

Re: Wifi sieť - Router/Access Point

Príspevok od používateľa kkamrpag »

Ano, Canyon ma DHCP. Tej druhej vete velmi nerozumiem - dny, well???

Co sa tyka MAC adries, vsetky laptopy som zadefinoval v routri Canyon (AP1), intrenet frci cez router bez problemov. Cez Air live (AP2) internet nejde ani na jednom laptope, dokonca aj ked ho prepojim kablom. Premostenie nie je funkcne...
Mimochodom vo Wireless nastaveniach (AP1):
MODE - AP,
ale su tam dalsie moznosti - Station Infrastructure, .. Ad hoc, AP bridge point, AP multipoint, AP bridge WDS???

1. Canyon router -> laptops /signal super, funguje/
2. Canyon router -> AP Air live -> PC pivnica /problem/

Musia mat abidva AP1, AP2 rovnake SSID??
Viem, je to vela otazok, ale overujem si uz vsetko...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Wifi sieť - Router/Access Point

Príspevok od používateľa matopd »

matopd napísal:A ten canyon ma dhcp???? Skus nejake dny (parkrat mi to pomohlo na well-och...)

M

Sorry, nie dny ale dns (preklep), myslim si, ze ked sa na ten AP pripojis, mas to nastavene OK, skor by som to tipoval na problem s AP ako takym. Raz som sa "bortil" s jednym wellom a tam mi pomohlo (teda dokym som nanovo neflashol fw) nastavit priamo v net adaptery pocitaca dns od providera. Mozno mas podobny problem, skus to...

M

Návrat na "Siete"