BSoD, vrčiaci HDD

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
oliver1024
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 22:53
Bydlisko: Bratislava - momentalne brno [pracovne]

BSoD, vrčiaci HDD

Príspevok od používateľa oliver1024 »

zdravim mam obrovsky problem ! idem od zaciatku :

v decembry som dostal od brata na vianoce hardisk ktory mi robi stale problemy a strasne vrci !!! povedal ze dlho nevydrzi no ale ide ok ale vrci nenormalne no....hraval som normalne az do vcera ... vcera som si kupil originalnu hru left 4 dead do steamu ale kedze som pouzival non steam a patche a tak neslo mi to preto som odinstalovat steam chcel no lenze to neslo ! tak som cely priecinok vymazal cez total comander dal som delete cez klavesu a 20gb sa vymazalo ! viem ze som neurobil asi dobre...potom som v registroch hladal : steam a vsetko som vymazal co naslo no dufam ze som nevymazal nieco zle pretoze od vtedy mam velke problemy !!! moj pocitac mi ide taku pol hodinu a potom pocujem taky divny zvuk z pc taky maly piskot a pc mi ukaze modru obrazovku z textom [modra smrt] !!!!!!! a teraz neviem ci to je tim steamom kedze to robi od vcera alebo tim hardiskom ktory odchadza uz dlhu dobu ,,, dnes som sa pytal ze co keby som vytiahol hardisk ale vraj je to prepojene ci co [mne to brat daval] z windowsom takze by mi neslo nic,,,,

ale myslim si ze keby to oblo z windowsom neslo by mi ani zapnut pc ! a ja sa tu na polhodinu dostanem,,,prosim vas cim to moze byt som strasne zufaly kazdu polhodinu pocujem ten zvuk a vzdy ked to pocujem viem ze sa mi ukaze tzv modra smrt (( som strasne zufaly a cakam na vasu pomoc,,,,,

ps : preinstalovat windows neviem a moj brat ma nervy ze ho kvoly tomu otravujem tak pride mozno o par tyzdnov (((((((

tiez to moze byt zdroj vraj ale mam zo 450w ale mam geforce 9800gt a amd 3200+ a 2gb ram tak by to malo drzat no nie ?

ja neviem fakt musite mi pomost
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa Snake »

Uprav si názov témy do normálnej podoby!!!





.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa zachary »

nuž keď sa hrabeš v registroch a mažeš priečinky natvrdo, keď vlastne nevieš čo robíš, tak sa nečuduj :rolleyes:

skús si spraviť poriadok v registroch - programom CCleaner

potom si otestuj harddisk HD Tune - položky error scan a nechaj prebehnúť kompletný test povrchu a ešte pozri smart - health

ten disk asi nebude celkom košer keďže vrčí, radšej ho reklamuj/kúp nový

k tomu pískaniu - čo píska ? doska ? zvuk v reproduktoroch ?

inak podľa mňa by si sa v tom viac nemal vŕtať a zavolať brata alebo niekoho skúsenejšieho
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
oliver1024
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 22:53
Bydlisko: Bratislava - momentalne brno [pracovne]

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa oliver1024 »

vrci mi hardisk tak nepriemne niekedy a asi 2sekundy pred tim ako mi ukaze modrzu smrt pocut od neho taky divny zvuk ...
brat pride o take 2 tyzdne :(((

dobre bude ked preinstalujem windows a ten hardisk zahodim do kosa ?
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa pEpinko »

Vyzera to dost zle, myslim ze bez reinstalacie systemu to nesprevadzkujes. A ten disk tiez nema co vydavat zvlastne zvuky, asi to s nim nebude celkom koser. Ako vravi zachary, radsej sa uz toho nechytaj a zavolaj niekoho co tomu rozumie, lebo mozes lahko prist aj o data. Btw keby nepouzivas nelegalnosti typu nonsteam verzie tak by sa to nestalo... :)
oliver1024
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 22:53
Bydlisko: Bratislava - momentalne brno [pracovne]

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa oliver1024 »

na tom zlom hardisku moze sa vsetko vymazat !!! z tim problem nemam vsetko mam zalohovane ...

ale ked som vymazal ten steam mal som ho pred tim na tom dobrom disku neostanu mi tam kusky z toho ? je mi jasne ze c sa vymaze ale dufam ze niesu kusky z toho aj na tom dobrom hdd chcem mat vsetko ciste co sa tika steaamu

je nieaky paradny navod na preinstalovanie windowsu taky co by som zvladol aj ja ? myslim si ze windows by som preinstalovat vedel z navodom vsak to neni take zlozite aj ovladace graficke a rozlisenie si viem potom zmenit ale tam je toho viacej,,,internet aby fungoval a zvuky aby isly a tak no
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa Snake »

Snake napísal:Uprav si názov témy do normálnej podoby!!!
Naposledy na teba apelujem, uprav si názov témy. Ďalšie upozornenie už nepríde





.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa zachary »

radšej počkaj na brata alebo zavolaj niekoho kto s tým má skúsenosti .. môžeš spraviť viac škody ako úžitku .. a ten vrčiaci disk prebehni softom ktorý som popísal vyššie a ak sa nájdu chyby, pokojne ho reklamuj / zahoď do koša
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
oliver1024
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 22:53
Bydlisko: Bratislava - momentalne brno [pracovne]

Problem z pc

Príspevok od používateľa oliver1024 »

oliver1024 napísal:zdravim mam obrovsky problem ! idem od zaciatku :

v decembry som dostal od brata na vianoce hardisk ktory mi robi stale problemy a strasne vrci !!! povedal ze dlho nevydrzi no ale ide ok ale vrci nenormalne no....hraval som normalne az do vcera ... vcera som si kupil originalnu hru left 4 dead do steamu ale kedze som pouzival non steam a patche a tak neslo mi to preto som odinstalovat steam chcel no lenze to neslo ! tak som cely priecinok vymazal cez total comander dal som delete cez klavesu a 20gb sa vymazalo ! viem ze som neurobil asi dobre...potom som v registroch hladal : steam a vsetko som vymazal co naslo no dufam ze som nevymazal nieco zle pretoze od vtedy mam velke problemy !!! moj pocitac mi ide taku pol hodinu a potom pocujem taky divny zvuk z pc taky maly piskot a pc mi ukaze modru obrazovku z textom [modra smrt] !!!!!!! a teraz neviem ci to je tim steamom kedze to robi od vcera alebo tim hardiskom ktory odchadza uz dlhu dobu ,,, dnes som sa pytal ze co keby som vytiahol hardisk ale vraj je to prepojene ci co [mne to brat daval] z windowsom takze by mi neslo nic,,,,

ale myslim si ze keby to oblo z windowsom neslo by mi ani zapnut pc ! a ja sa tu na polhodinu dostanem,,,prosim vas cim to moze byt som strasne zufaly kazdu polhodinu pocujem ten zvuk a vzdy ked to pocujem viem ze sa mi ukaze tzv modra smrt (( som strasne zufaly a cakam na vasu pomoc,,,,,

ps : preinstalovat windows neviem a moj brat ma nervy ze ho kvoly tomu otravujem tak pride mozno o par tyzdnov (((((((

tiez to moze byt zdroj vraj ale mam zo 450w ale mam geforce 9800gt a amd 3200+ a 2gb ram tak by to malo drzat no nie ?

ja neviem fakt musite mi pomost
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa zachary »

inak všetko v poriadku? :punish:
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
oliver1024
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 22:53
Bydlisko: Bratislava - momentalne brno [pracovne]

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa oliver1024 »

si rob srandu no ale keby si mal pc dosraty a nevedel by sisi pomost tiez by si bol natom tak ako ja
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: BSoD, vrčiaci HDD

Príspevok od používateľa zachary »

nerobím si srandu, snažím sa ti pomôcť ale očividne ty nezvládaš ani jednoduché pokyny .. tak počkaj na niekoho skúsenejšieho
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa Snake »

oliver1024 napísal:si rob srandu no ale keby si mal pc dosraty a nevedel by sisi pomost tiez by si bol natom tak ako ja
ver mi že on by si vedel pomôcť, ale nie tým že je skúsenejší, ale tým že by sa nechoval k situácii tak lahostajne ako ty pred vznikom problému





.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa pEpinko »

Zaujimalo by ma co vlastne od nas ocakavas?

Ak na tom PC nemas nijake data o ktore sa bojis prijst (alebo si uz vsetko zalohoval) tak reinstaluj system, ine vychodisko nevidim. Potom ak to bude robit stale, tak vies ze disk je nefunkcny a najlepsie sa ho co najskor zbavit.

A co sa tyka reinstalacie Windowsu, nevidim na tom nic zlozite. Strcis CD do mechaniky a riadis sa tym co PC vypisuje na obrazovke. Ak mas lokalizovanu verziu (XP je tusim iba CZ, Vista aj SK) tym lepsie. Po nainstalovani systemu pekne porade doinstalujes ovladace (chipset, graficka karta ...), ak vies aky mas HW nemal by to byt roblem, staci do googlu napisat nazov zariadenia a zato magicke slovicko "driver". Nasledne nechas chvilu bezat Windows Update, ktory postahuje najroznejsie kriticke aktualizacie a opravy. To uz by si mal mat PC v stave ked vsetko ide ako ma a mozes veselo nahravat oblubene programy, hry... Do 30 dni este nezabudni aktivovat Windows bud cez internet, alebo telefonicky.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mam obrovsky problem prosim o vasu pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

pEpinko napísal:Zaujimalo by ma co vlastne od nas ocakavas?

ocakavat nemusi nic, na inom fore mu uz bolo poradene co ma spravit, tak nech sa tym riadi a nepise 20x to iste...ci to akoze caka ze inde mu ten disk opravia na dialku? :hysterical:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"