Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Cafte. Kolegyni sa podaril extra kusok. Resp. jej znamemu - kupila si new NB a poprosila ho, ci jej ho nemoze zaheslovat. Tak chalan vliezol do BIOSu, nastavil heslo aj na bootovanie, save, restart..............A hopla, heslo nefunguje :rolleyes:

Dal to ako kombinaciu cisiel, potom to skusal so shiftom, bez, s kapslockom, s numlockom, proste vsetko, nic nepomohlo. Takze zostava jedine - reset BIOS, resp clear. Alebo da sa inac?

Otazka znie - zoshortovat, nie zosrotovat, piny na MB v PC viem, ale ako v NB?? A kde tam bude ta baterka? Je to uplne new NB z Datartu (sak co uz), takze ak sa to neda nejako elegantne, pojde tam a zacvaka...

Dakujem za rady.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa NemesiS »

na notebooku máš obrovský problém
nie je tam nič podobné ako clear cmos prepínač.
robia to odborné servisné centrá za nejaký poplatok, cenu už neviem.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa Nesqwik »

niektore notebooky asus maju pod ram ciernu foliu pod ktorou su dve plosky ktore staci spojit napr srobovakom a je to avsak na 99% novych ntb je heslo ulozene na extra chipe cize nepomaha ani vymena chipu biosu, napr Toshiba ma ten chip este aj fizicky zabezpeceny proti vymene
skus nam napisat znacku a model
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Fuuu chlapi, je to Asus, model neviem, ale urcite nebudem na novom NB z obchodu shortovat nejake pliesky pod RAM :rolleyes: Dakujem za typ, ale toto nebudem riskovat.
Skor som myslel nejaku fintu, ale hned som tusil ze finta fň na toto neexistuje...

Takze baba pojde pekne do obchodu, zacvaka a sikovny kolega jej to preplati ;)

Dakujem za ochotu chalani
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa Patko19 »

a aj to z niecoho bootuje alebo v akej faze si ?
niekde budu nejake dosacke utilitky na reset biosu. sa mi zda ze na hirensboot cd je nieco take. uz len nabootovat.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa jararak »

znameho dcere sa podarilo to iste, znamy na moje odporucanie vzal book a siel s tym do offico servisu toshiby (book toshiba) a mu to chalan za nejaku tisicku spravil, len neviem ci najdes niekde v tvojom okli servis asus.

mimochodom da sa to zresetovat cez lpt port nejakou obklukou a plosak ktory si treba vyrobit, ale osobne som to este neskusal.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Patko19 - "tabulka" s bios dodavatelom a rychlostou CPU / velkostou RAM (sak vies co myslim, ktoru obrazovku), a potom cista obrazovka kde pyta heslo. Nemozes ani F2 aby si isiel aspon do biosu, da Ti to tu istu ciernu obrazovku s "Password:"

Jararak - dakujem za tip, ale ako som pisal vyssie, do new NB nebudeme pchat srobovaky, drotiky, letovacky :)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa Nesqwik »

ten reset sa nerobi za chodu , postup je asi taky vybrat baterku dat dole kryt vybrat ram prilozit srobovak na 3sec. a je vymalovano
najblyzsi origo servis je v CZ v brne, v praci sme pouzivali jednu utilitu ktora by toto mohla vyriesit ale bude zavisiet od niekolkych veci, no dopredu mi povedz ci si budes ochotny spravit bootovatelne USB viac to uz pojekazit nemozes :)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Nesqwik - uvidime ako sa rozhodne, resp. co vybavila v Datarte, bootovatelne USB neni problem. Keby to islo nejako softwarovo, to by bolo good. Zalezi od nej, dnes s nou budem, prezistim.
Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa Toman »

na daktorich NTB ak drzir ON futon 30 sekund sa resetne CMOS
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ako resetovat/clear BIOS v NB?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Toman - to znie elegantne

Chlapi, bol som s nou, ze vraj sa to podarilo cez nejaky kod od ASUSu, ked budem vediet viac postnem to sem.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Mobilné PC"