zla mechanika ?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

mam dosku ASUS P5Q PRO, a mam na nej IDE mechaniku, ale mam s nou problem, ze cokolvek je v nej, nic z toho sa neda naistalovat, skusal som uz niekolko mechanik tak som dospel k nazoru ne doska nejako nespolupracuje s IDE rozhranik a tak asi kupim SATA mechaniku. Myslite ze je nieco taketo mozne ???
SONY Vaio EB1S1E
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa zachary »

aký konkrétny problém vypíše/hlási systém ? dáta/hudbu číta/kopíruje v poriadku ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

hudbu som neskusal, ale napr. dam instalovat hru a vypise chybu xxx.dll abo ze to nie je platna aplikacia system32 abo take daco
SONY Vaio EB1S1E
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa zachary »

no tak vyskusaj citanie/kopirovanie z danej mechaniky .. ATA kabel je v poriadku ? media su takisto v poriadku, v inej mechanike funguju dobre ?

aka je to mechanika? novsi firmware si neskusal ? nemas nejake hw konflikty v spravcovi zariadeni ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

citanie aj kopirovanie je v poriadku ale ked som si napr. skopiroval ovladace na komp na HDD aby som nemusel stale hladat CD tak uz to potom neslo zato ze som to kopiroval z mechaniky. ATA kabel je uple novy k doske co bol. Co je to firmware ??? v spravcovi ukazuje vsetko OK

//edit niekto sa ma pytal ci mam IDE abo SATA HDD nemohlo by to byt aj tym ze mam SATA disk a IDE mechaniku ???
SONY Vaio EB1S1E
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa zachary »

to predsa nemôže vadiť, keď je na doske IDE aj SATA radič, musia fungovať spolu korektne

ovládače k doske si nainštaloval?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

jasne ved to robim ako prve, ja sa snazim zistit co s tym je lebo uz som rozhodnuty kupit novu SATA mechaniku a to by ma nasralo keby nesla ani ta
SONY Vaio EB1S1E
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

Redrox napísal:citanie aj kopirovanie je v poriadku ale ked som si napr. skopiroval ovladace na komp na HDD aby som nemusel stale hladat CD tak uz to potom neslo zato ze som to kopiroval z mechaniky.
tak teda to kopiruje dobre alebo nie? :? lebo zda sa ze nie.

treba skusit tu mechaniku na inom pocitaci.
Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

skopiruje to zda se bez chyby ale precitat to uz neprecita... Ale ta mechanika je dobra, skusal aj ine mechaniky asi 3 a neni mozne ze by boli vsetky zle ked na inych starsich kompoch idu dobre
SONY Vaio EB1S1E
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Tubera »

Ake typy mechanik su to?
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

to ze to vyzera akoby to skopirovalo, to este neznamena ze to kopirovalo dobre :-)
mozno je zly HDD, z ktoreho to cita.
priprav si nejaky vacsi subor, aspon par stoviek mega. vyrataj tomu kontrolny sucet, cez md5 alebo crc32. vypal, skopiruj a skontroluj. pokial to robi kazda PATA mechanika co pripojis, daj v biose default nastavenie. skus znova. skus pripadne kopirovat a citat v nejakej live linuxovej distribucii. mozno tam mas nejake pochybne/chybne ovladace.
daj testovat memtest, mozno su chybne pamate. skus prime95. mozno je daco s CPU alebo doskou. zle kopirovanie moze sposobovat viac veci.
Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate
Používateľov profilový obrázok
Redrox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Št 19. Feb, 2009, 11:32
Bydlisko: Turčianske Teplice (MT)

Re: zla mechanika ?

Príspevok od používateľa Redrox »

uz som kupil novu SATA mechaniku a ako som cakal uz ide vsetko v poriadku v pohode instalujem z DVD/CD
SONY Vaio EB1S1E

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"