chcel by som sa dozvediet ako na tom stoji xMax v sucasnosti, co som cital po nete clanky, najviac ich je z roku 2005, kedy vlastne bola oznamena tato technologia(sice vyvijana od 2002) a teda len domnienky(hlavne tvrdenia pana Josepha Bobiera - zakladatela xG Technologies), 66km dosah, 0,5pW vysielaci vykon (na stovky metrov, na viac ako kilometer 0,5-1mW), atd.. proste optimisticke spravy tohto "mozno podvodnika, mozno genia"(stale nechapem tomu, ako ten WPF filter ma z spomedzi toho sumu(teda presnejsie este pod jeho hranicou) "vyextrahovat" data ktore su prenasane tak malym vykonom(cital som nejake domienky ohladne nejake "rozbocovaca sumov", ktore sa potom porovnavaju a ten rozdiel su tie uzitocne data.... ).. jedine co mi pripada vcelku dobra vec, je ten synchonizacny "kanal"(nejaka nosna vlna, ktora zosynchrnozije vysielac s prijimacom), ktory ma frekvencnu sirku cca 6kHz (pricom ale uzitocne data budu prenasane az po synchronizacii a to uz v normalnom sirokopasmovom frekvencnom kanale 6-50MHz) a narozdiel o technologie UWB(ktora by v tychto subgigovych pasmach(v ktorych chce vlastne xmax vysielat aj napriek tomu ze tam vysielaju mobilni operatori, ale kedze vysiela s tak malym vykonnom, zevraj si to moze dovolit a nebude "nikoho" rusit.. sice si bez tak uskutocnila na konci toho roku v amerike vysielat(s povolenim FCC) na pasme tusim 169,44MHz namiesto tych slubenych 900MHz) nemohla vysielat kvoli tomu tomu, ze cele jeho frekvencne spektrum je pod hranicou -41dBm/MHz a teda povodny signal by bol nekvalitny a dokonca by sa rusil s inymi... na stranke xMaxu su prezentuju uz funkcnu tuto technologiu, prvy mobilny telefon pre voip, dokonca voip zakladnovu stanicu..
nemate niekto nejake info o tej technologii v sucansosti, nejaky dobry clanok, atd..
xMax
xMax
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
Re: xMax
No u mna uplna novinka a ani som netusil (skor sa priznam, ze neverim), aby bola schopnost vyuzitia prenosovaho media na tak nizkych kmitoctoch radovo v Gb/s.
No nic, budem hladat, najdem a ak to funguje, budem sa radovat s Tebou...
No nic, budem hladat, najdem a ak to funguje, budem sa radovat s Tebou...

