chyba na HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

chyba na HDD

Príspevok od používateľa MarkAurel »

mam daky problem na HDD CHKDSK ho najde ale ked ho dam po restarte opravit pri stvrtej kontrole z 5 to je kontrola DAT sa zasekne a nic sa nedeje, tato chyba robi problem aj pri starte XP trva az skoro 2-3min, a uz mam treti reinstal XP a zase tento problem, poradite daky program?? dakujem
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Toman »

chod na stranku vyrobcu HDD, najdes tam obraz diagnostickeho CD, daj to skontrolovat nim.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa MarkAurel »

soft ktory som tam nasiel nepomohol, nepomoze znovu rozdelit HDD a naformatovat?
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa zachary »

prebehni si disk softom Hard Disk Sentinel - zobrazí stav disku, aj smart .. môžeš ho aj otestovať
alebo HD Tune a skontroluj povrch disku, či nemáš bad sectory
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa MarkAurel »

ani sentinel ani tune nic nenasli iba OaO Defrag nasiel chybu aj portable aj PRO verzia a CHKDSK ju ukazal tiez no nevedel odstranit, rozdelil som HDD nanovo a preinstaloval som XP. chyba je OK, vdaka vsetkym za snahu
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa matopd »

A co tak ho form. na lowlevel??? Mne to vacsinou pomoze
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Snake »

lowlevel uz neexistuje, pouziva sa zero-fill





.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa matopd »

no, v powermaxe existuje a celkom pomaha...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Snake »

ale to je zero-fill, low level už neexistuje, na moderných HDD (rátaj začiatkom 90 rokov) úplne vymizol, LLF sa používa akurát v továrniach, user to nemá ako a vlastne aj nemôže inicializovať, a ak aj môže, kľudne si môže odfajčiť HDD. Ešte raz, LLF - nepouživa sa uz skoro 2 desatrocia. Zero-fill - moderny prepis sektorov. HLF - pozname ako quick format.

LLF sa nepoužíva kvôli novému návrhu diskov, nefungoval by, nevedel by totiž, kam stopy zapísať (resp ich znovu vytvoriť)...

;)





.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa matopd »

Snake napísal:ale to je zero-fill, low level už neexistuje, na moderných HDD (rátaj začiatkom 90 rokov) úplne vymizol, LLF sa používa akurát v továrniach, user to nemá ako a vlastne aj nemôže inicializovať, a ak aj môže, kľudne si môže odfajčiť HDD. Ešte raz, LLF - nepouživa sa uz skoro 2 desatrocia. Zero-fill - moderny prepis sektorov. HLF - pozname ako quick format.

LLF sa nepoužíva kvôli novému návrhu diskov, nefungoval by, nevedel by totiž, kam stopy zapísať (resp ich znovu vytvoriť)...

;)
To je OK, ale v powermaxe to je a ten program nieje az taky stary...
Cize, ked niekto bezne hovori ze zelena je zelena a iny povie, ze zelena uz neexistuje a ja ju vidim, tak je to zelena, nie?

Z toho co si napisal mi je jasne akurat to, ze v maxtore su blbci a nazyvaju ZF LLF-kom.

Aj ked sa mi zda, ze mi v jednom pripade nepomohol ZF, ale LLF.

M
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Snake »

tak si mysli čo chceš, ja ta tu nebudem prehovárať, to je rovnako ako s LCD, používa sa TN ale myslí sa na TN+film (pretože tú vrstvu majú už všetky monitory).

Na stránke seagateu je ZF http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?v ... cale=en-GB" onclick="window.open(this.href);return false;

ale používaj si LLF :) mne to je 25
matopd napísal:Aj ked sa mi zda, ze mi v jednom pripade nepomohol ZF, ale LLF.
bol to ZF ;)





.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa matopd »

Oni v tom Maxtore asi beru nejake silne lieky :D

Ti aziati su malinky a maju mozgy blizko zadku, tak im to tam musi asi sem-tam skratnut a my sa tu potom handrkujeme o nicom a pritom asi mame na mysli to iste.

M
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Snake »

maxtor je seagate, a to ze je to nejaka utilita, to ti moze byt jedno, je to ZF...LLF by ani nefungoval (resp. nasledne by disk nefungoval)





.
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Tubera »

Kolko je vlastne tych formatov pre HDD? Su dane formaty niecim limitovane?.
Ak neratam zapis FAT, NTFS, Linux a dalsie.

Dakujem za odpoved.

Este jedna otazka Low Format dokaze naformatovat vyssi disk ako 250GB.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: chyba na HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Low Level Format uz nie je, to len niektori programatori si nevedia zvyknut na vyraz zero-fill (asi preto ze to konci na -fill, co teda v spojeni s istymi predponami dava celkom nepekne vyrazy).

Mas Zero-Fill a High-Level Format (Quick Format) a potom klasicky Filesystemovy format (to je vlastne aj HLF)





.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"