T-Com Turbo2

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Minmi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2008, 17:40

T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Minmi »

Zdravím,

volala mi teta z T-Comu či nemám záujem o Turbo2, rozmýšľal som nad zmenou už dlhšiu dobu, keďže mám pripojenie od miestneho providera už dáke roky a stále tá istá rýchlosť a cena (256kbit / 500sk :OO= , mikrovlnka).
Preto by som sa chcel spýtať niekoho kto ho používa aké máte skúsenosti - či bývajú nejaké výpadky, ako je natom ping, keďže hrám onlinovky (WOW :) ), stabilita, služby,...
+ ako je to s agregáciou, FUP,...
+ plánujem zapojiť 2 počítače a občas notebook, aký router by ste mi odporučili? zobrať dáky od nich alebo kúpiť zvlášť? optimálne wifi..

Ďakujem za vaše reakcie ;)
luky0071
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 24. Feb, 2009, 16:11

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa luky0071 »

Caw pocuvaj aj ja mam Turbo2 od T.comu....je to doby net...no newem ci je stabilny vsatde ale u mna celkom aj hej....len si k nemu nikdy nekupuj modem Glitel GT-318Ri ....je to srot totalny...idem ho reklamovat ...v kuse vypadava....docital som sa ze ho 1 chalan 5 krat reklamoval.....
Monitor:Samsung SynMaster 943NW 1400x900 Gpu:Nvidia 8500GT 512Mb
Cpu:Amd Athlon X2 4800+ Ram:Kingston 2x1Gb HDD:320 GB Samsung 7200:ot
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Mirdis »

dlhe roky uz mam internet od t-comu a zatial spokojnost...rychsloti super a spolahlivost taktiez...hrajem sem tam quake po nete a odozva je v pohode...fup som od kedy mam t-com este nezaregistroval a mozem povedat ,ze som sa natahal uz peknych par GB :) co sa tyka modemu resp. routra..tak osobne mam Glitel GT-318 a mozem povedat ze este ani raz som ho nereklamoval a ziadne vypadky netu som nespozoroval takze asi som chytil fajn kus...k tomu glitelu som kupil switch a mam napojene 2pc a jeden notebook....
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

taktiez pohoda pingy su dobre rychlost tiez vyssia ako ma byt o cca 200-300 kpbs a ako hovoril luky0071 glitel rozhodne neber. Ja mam teraz od nich d-link a spokojnost.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Toman »

- ties som s nim bol vzdy spogojny
- agregaciu vobec nepocitovat
- minimum vypadkou
- dobra podpora
- pingy v hrach som mal okolo 50-70ms
- zober router vigor
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa matopd »

Je to OK,

pouzivam vigor 2700 (nie magio), ma wifi a vsetko co potrebujes, hl. vyhoda tcomu (oproti ostatnym) je ta, ze mas verejnu IP, ktora sa kazdym restartom (spravidla jednym, obcas dvoma) zmeni, cize hura rapid free a vsetky routre, ktore dodavaju (aspon som sa myslim nestretol s takym co nie), podporuju dyndns, cize Tvoj PC je kedykolvek k dispozicii.

co sa tyka routra, odporucam vigora, je sice drahsi, ale ja osobne v nom (a v ziadnom inom) vyuzivam moznost "wake on lan" a tym padom si pustam PC na dialku a cez RDP pouzivam (dost cestujem, cas od casu to potrebujem...).

luky0071 napísal:Caw pocuvaj aj ja mam Turbo2 od T.comu....je to doby net...no newem ci je stabilny vsatde ale u mna celkom aj hej....len si k nemu nikdy nekupuj modem Glitel GT-318Ri ....je to srot totalny...idem ho reklamovat ...v kuse vypadava....docital som sa ze ho 1 chalan 5 krat reklamoval.....
5 krat, to si bud zle cital, alebo 1 chalan keca. Vsak uz po tretej mas narok na peniaze a pokial viem, tcom by sa za cca 120€ nepustal do vopred prehrateho sudneho sporu. BULLSHIT kaaaamo.

M
Minmi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2008, 17:40

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Minmi »

vďaka za reakcie :good:
router teda radíte wifi DrayTek Vigor 2700 VGST, pozerám ale že je dosť drahý :( rozmýšľam či ho zobrať alebo dokúpiť niečo lacnejšie.. v čom je vlastne ten vigor dobrý? myslím tým, že či budem ja bežný užívateľ vôbec schopný využiť jeho potenciál :-)
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa matopd »

Minmi napísal:vďaka za reakcie :good:
router teda radíte wifi DrayTek Vigor 2700 VGST, pozerám ale že je dosť drahý :( rozmýšľam či ho zobrať alebo dokúpiť niečo lacnejšie.. v čom je vlastne ten vigor dobrý? myslím tým, že či budem ja bežný užívateľ vôbec schopný využiť jeho potenciál :-)
Ak si bezny uzivatel treba Ti wifi, zober aj ten dlink a si v poho (ak nebude fungovat (su problemy) reklamuj), ak chces bez problemov, da sa zohnat aj podobnych parametrov (mozem aj ja dodat novy) edimax. Akurat dlink ma "napevno" antenu.

Treba si ale uvedomit, ak mas pevnu linku, vigor dokaze cez VOIP porty pustit aj dva telefony (dokonca sluzby vvn aj linky s predvolbou pevnej siete), cize oco s mamou a ja :D
Minmi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2008, 17:40

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Minmi »

matopd napísal: Treba si ale uvedomit, ak mas pevnu linku, vigor dokaze cez VOIP porty pustit aj dva telefony (dokonca sluzby vvn aj linky s predvolbou pevnej siete), cize oco s mamou a ja :D
aha myslíš tým že voláte traja naraz? to by som veru nevyužil :)

rozmýšľam ale teda nad tým D-linkom, aké sú tam hlavné rozdiely medzi ním a vigorom?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa matopd »

Hlavne rozdiely, no vigor je skratka best of best, akurat jedna vec ma s****e a to, ze tcomacky fw dost zaostava za svetovym...

M
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa matopd »

Minmi napísal:
matopd napísal: Treba si ale uvedomit, ak mas pevnu linku, vigor dokaze cez VOIP porty pustit aj dva telefony (dokonca sluzby vvn aj linky s predvolbou pevnej siete), cize oco s mamou a ja :D
aha myslíš tým že voláte traja naraz? to by som veru nevyužil :)

rozmýšľam ale teda nad tým D-linkom, aké sú tam hlavné rozdiely medzi ním a vigorom?
No traja teoreticky ano, jeden z pevnej, druhy z vvn 1 a treti z vvn 2, kazdy samostatne cislo
Minmi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2008, 17:40

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Minmi »

asi teda priplatím a zoberem vigor, bude do budúcna :)
dík za rady :good:
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa matopd »

Urcite sa oplatiiii

M
Minmi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2008, 17:40

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa Minmi »

tak už som to objednal, tak som zvedavý :)
chcel som zobrať ten vigor ale ponúkli mi D-Link DSL-2641R v akcii za 50€ (na stránkach ho v akcii nemali, bol tam za 100€ :? ) tak som nakoniec zobral ten, hádam som s tým nič nepokazil :P
Používateľov profilový obrázok
katcheer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Ne 04. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: T-Com Turbo2

Príspevok od používateľa katcheer »

turbo 2 je urcite dobra volba na slovenske pomery.
no ten d-link za 50€???? a este v akcii. Ved teraz su dost na inzaraty ponukane, idu okolo 30€. Ja som svoj novy predal ledva 25€ pred mesiacom. To som ho kupoval vo vianocnej akcii za 27€. radsej si sa mal pozriet po nejakom vigore, cojaviem na ebayi alebo kde. ved uvidis, mozno bedes spokojny, alebo prejdes na vigor ako ja. :)
Asus M5A97 EVO R2.0 ♦ AMD Phenom II 1055T + Noctua NH-U12S ♦ Corsair Dominator 8Gb ♦
Seagate Barracuda 160Gb + WD Green 2Gb ♦ Asus GTX 660TI DirectCU II OC 2Gb ♦ OCZ ZT 650W♦
M-Audio 2496 > Audyn AD 400 ♦ Dell U2412M ♦ Windows 8.1 x64

Návrat na "Siete"