Vzdialena plocha

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Agent0019
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 01. Jan, 2007, 02:00
Bydlisko: Stupava

Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa Agent0019 »

Zdravim. Chcem si spravit subor, ktory ked otvorim tak sa dostanem na plochu druheho pc v internete. Mamka to ma spravene tak ze sa z hociktoreho pc dostane na pc v robote pokial ma ten subor. ked som nan klikol pravym a dal edit tak to bolo nastavenie vzdialenej plochy ako je vo windowse akurat uz tam boli spravene nastavenia. IP tam bola xxx.xx.255.xx:44330 to cislo za dvojbodkou je port? chcel by som to dat neskusenemu kamosovy ktory ma furt nieco s pc a ma chello bez switcha/routra. mozem to spravit tak ako je ten subor akurat tam dam inu IP a necham tam ten port 44330. povedzme 77.666.555.44:44330? mozem pouzit ten port alebo to nembude fungovat. Dík.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q PRO CPU: Intel Core 2 duo E8400 3,00Ghz@3,71Ghz FAN: AC Freezer 7 PRO RAM: 4x1GB DDRAM2 Cosiar 800Mhz VGA: ASUS EAH6850 790Mhz 1GB HDD: samsung 640GB OS: WIN 7 PROFFESIONAL SP1
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa galen »

Agent0019 napísal:Zdravim. Chcem si spravit subor, ktory ked otvorim tak sa dostanem na plochu druheho pc v internete. Mamka to ma spravene tak ze sa z hociktoreho pc dostane na pc v robote pokial ma ten subor. ked som nan klikol pravym a dal edit tak to bolo nastavenie vzdialenej plochy ako je vo windowse akurat uz tam boli spravene nastavenia. IP tam bola xxx.xx.255.xx:44330 to cislo za dvojbodkou je port? chcel by som to dat neskusenemu kamosovy ktory ma furt nieco s pc a ma chello bez switcha/routra. mozem to spravit tak ako je ten subor akurat tam dam inu IP a necham tam ten port 44330. povedzme 77.666.555.44:44330? mozem pouzit ten port alebo to nembude fungovat. Dík.
tvoja mama ma pravdepodobne:
1) staticku IP v praci
2) nastaveny portForwarding/NAT z routra na port jej pocitaca v praci
3) nevypina pocitac v praci...


takze, ak ty chces nieco takeho spravit musis:
1) nejak z kamarata vymlatit jeho aktualnu IP (treba ho to naucit, aby siel napriklad na http://www.whatismyip.com a potom ti nadiktoval IP)
2) dalej sa tak nejak potichu predpoklada, ze tvoj kamarat ma router, ktory vie preforwardovat port
2.1) najdes to v rozhrani routra, a hladaj nieco ako NAT, pripadne Presmerovanie portov (portForwarding)
2.2) nastav tam jeho vnutornu IP pocitaca (pravdepodobne ju bude mat FIXnu, ak nie, tak mu ju nastav, nic nepokazis)
2.3) port pre windows RemoteDesktop je: 3389
2.4) vonkajsi port si zvol aky chces ... kludne aj 12345

2.x) ak je pripojeny cez modem priamo (usb, karta a podobne), tak pristupujes na port 3389, nie 12345

potom sa dostanes na jeho pocitac tak ze spustis mstsc.exe (Microsoft Terminal Services Client aka RemoteDesktop),
nazov pocitaca das IPktorupovieWhatIsMyIP:12345

meno, heslo ...
a hlavne sa uisti, ze si to na jeho pocitaci povolil, aby sa tam dalo lozit cez remote desktop, a uzivatel, ktoreho on bezne pouziva je clenom RemoteDesktopUser

pokial ta firewall pusti ... tak by to malo ist

PS: nezabudaj, ze windows XP home nemaju remote desktop... treba aspon winXP Pro ... alebo si pozri aplikaciu "vnc"... client+server, uneho nainstalujes server, u seba client, a postupujes podobne ako pri remoteDesktope, len iny port vnutorny (nie 3389, ale nastavujes ho ty)
vyhoda vnc je napriklad v tom, ze on vidi, ako mu hybes mysou, a kde klikas ... mozes mu takto ukazat, kde co ma, a v com je vlastne problem
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa killswitch »

odporucam precitat tento clanok: http://pctuning.tyden.cz/software/jak-z ... o-pocitace" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa Snake »

TeamViewer a všeobecne celé VNC je naprd, na RDP sa to nechytá ani omylom





.
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa marek1212 »

Snake napísal:TeamViewer a všeobecne celé VNC je naprd, na RDP sa to nechytá ani omylom
potvrdzujem Teamviewer je skvely nastroj, len si dajte bacha na security nastavenia prichadzajucich spojeni...defaultne tusim ze pripajana osoba moze vsetko (nie som si isty..) kazdopadne je rozumne to obmedzit na sluzby ktore sa vyuzivaju ( file transfer..dost nebezpecna vecicka)

"celé VNC je naprd" >>> to si zabil :) , uz mesiac sa vrtam v kode implemetacie VNC , dorabam funkcionalitu.... v tomto by mi veru teamviewer nepomohol ..

ale suhlasim ze pre koncoveho pouzivatela je teamviewer ta najspravnejsia volba,ziadne nastavovacky, instalacky, stiahnes a ficis
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa faugusztin »

Z hladiska uzivatelskeho komfortu (rozumej "lagy" a podobne veci) su priblizne na rovnakej urovni RDP a NX, resp. jeho implementacia FreeNX. TeamViewer ma problem, ze pre komercne pouzitie je plateny, a VNC je naozaj jedno z najhorsich rieseni co sa tyka kvality. Zaroven je to ale najdostupnejsie riesenie, kedze RDP server mas iba vo Windows, NX server mas iba v Linuxe a Unix systemoch...
Agent0019
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 01. Jan, 2007, 02:00
Bydlisko: Stupava

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa Agent0019 »

no ja by som to chcel robyt len cez vzdialenu plochu co je vo windowse, nic neinstalovat, maximalne niake male nastavenia. Len sa chcem jednoducho spytat ci ked tam hodim do remote desktopu ip adresu a za dvojbodku cislo 44330 ci to bude fungovat, ak kamos router nema, ma LEN modem od chella a ma windows XP profesional. Podari sa mi to cez ten port 44330?
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q PRO CPU: Intel Core 2 duo E8400 3,00Ghz@3,71Ghz FAN: AC Freezer 7 PRO RAM: 4x1GB DDRAM2 Cosiar 800Mhz VGA: ASUS EAH6850 790Mhz 1GB HDD: samsung 640GB OS: WIN 7 PROFFESIONAL SP1
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa galen »

Agent0019 napísal:no ja by som to chcel robyt len cez vzdialenu plochu co je vo windowse, nic neinstalovat, maximalne niake male nastavenia. Len sa chcem jednoducho spytat ci ked tam hodim do remote desktopu ip adresu a za dvojbodku cislo 44330 ci to bude fungovat, ak kamos router nema, ma LEN modem od chella a ma windows XP profesional. Podari sa mi to cez ten port 44330?
pravdepodobne nie
nakolko port 44330 sa bezne pod windowsami nepouziva, a nepobezi na nom remoteDesktop listener ...

vies to vsak zmenit v registroch:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber
a "desiatkova" nastav na 44330

ak budes z tohoto shortInfo zmateny, skus manual od mrkvosoftu:
http://support.microsoft.com/kb/306759
lava, prava, lava, prava ...
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa marek1212 »

faugusztin napísal:Z hladiska uzivatelskeho komfortu (rozumej "lagy" a podobne veci) su priblizne na rovnakej urovni RDP a NX, resp. jeho implementacia FreeNX. TeamViewer ma problem, ze pre komercne pouzitie je plateny, a VNC je naozaj jedno z najhorsich rieseni co sa tyka kvality. Zaroven je to ale najdostupnejsie riesenie, kedze RDP server mas iba vo Windows, NX server mas iba v Linuxe a Unix systemoch...
ale to hadam nie, VNC je sluzba,protokol.Nema to nic spolocne s lagmi. Mas xy roznych implementacii VNC ktore podporuju viac druhov kompresie. Prave od kompresie, rychlosti a kvality...zavysia tie lagy...neverim ze medzi spomenutymi druhmi kompresie (specialne tight v tightvnc a ultra v ultravnc) neexistuje jedna ktora by konkurovala tej v rdp, teamvwr...
Samozrejme toto plati pri c++ verzii. V jave nie su vsetky kompresne algoritmy napisane rovnako efektivne.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neexistuje. RDP totiz neprenasa obraz, a v tom sa odlisuje od ostatnych. VNC prenasa cely obraz, resp. zmenene casti obrazovky, RDP prenasa informacie typu Windows sprav, ktore staci klientovi vykreslit. RDP v tomto ohlade odpoveda X-Windows protokolu, VNC zas skor Fraps-u. A prenasanie bitmap je jednoducho omnoho narocnejsie a nachylnejsie na lagy ako prenasanie malych binarnych prikazov.
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa marek1212 »

Ano to je mozne. Tato vyhoda sak plati len dovtedy kym pracujes s interfacom windowsu...predpokladam ze pri pracovani s niecim co nema windows vstavane sa prenasaju zmeny obrazovych sprav rovnako akok u VNC.. ale je to zaujimava pripomienka, rozhodne by ma zaujimalo kde ma RDP tu hranicu ked sa posielaju windwos eventy a ked uz obraz...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ved RDP server ani nemas na iny system ako Windows :-) .
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa marek1212 »

aha, sme sa nepochopili, myslel som situaciu ked si vo windowse otvoris cez rdp napr prehliadac, emailoveho klienta....
obsah prehliadaca sa nema ako ktebe dostat pomocou windows sprav..
cize moja domienka je ze posielanie windows eventov - áno, ale... len na situacie ako oznacenie ikony, kontextove menu,otvorenie explorera, jednoducho vstavanych funkcii windows
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa faugusztin »

A co myslis ako vykresluje napriklad browser veci ? Iste, aj bitmapy tam su, ale :-) .
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vzdialena plocha

Príspevok od používateľa galen »

... ale je rozdiel 10x bitmapa po 160x20 pixeloch, ako jedna velka 800x600 ...

staci sa pripojit na nejaky remote komp cez vytacane spojenie, 32kbps, a uvidis ako to funguje :D
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"