E2160 OC problem

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
badyto

E2160 OC problem

Príspevok od používateľa badyto »

Zdravim!
hladal som vo fore a nasiel som vela riesenic s tymto procakom, no ziadna z nich mi nepomohla...
Zostava je z podpisu, takty taktiez z podpisu(3Ghz, 333x9, delicka 3, 1.46V). Bios som skusal tak 3 verzie, nic nepomohlo momentane mam najnovsi. Setriace funkcie vypnute, proste OC nastavenia mam urcite v poriadku.
Vsetko je rock solid stabilne, komp mi nemrzne, skusal som vselijake zatazove testy, vsetko chodi supr!
Problem ale je v tom ze mi niekedy (nahodne) pri pusteni PC restartne 2x PC a resetnu sa mi nastavenia OC :( Potom musim behnut do biosu a znovu vsetko nadstavit. Potom je to zasa o nahode ci mi to zoberie alebo znovu 2x restartne :( niekedy som to bootol tak na 5x ale vacsinou staci iba 1-2x... Toto ma ovsem strasne hneva!
Trva to odkedy som si tuto zostavu zakupil a trpezlivost mi uz skoncila, som pripraveny aj na pripadny HW zasah, pajkovacku a kladivo mam uz po ruke, len mi prosim poradte co mozem urobit?
Dakujem velmi pekne za rady!

Edit: ramkam pustam 2.1V, odskusane v testoch taktiez stabilne... Skusal som aj ist na default hodnotach pri nizsej delicke, no problem pretrvaval.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: E2160 OC problem

Príspevok od používateľa qq6600 »

A robi ti to aj ked das vsetko na defaultne nastavenia?
badyto

Re: E2160 OC problem

Príspevok od používateľa badyto »

qq6600 Ked je vsetko na defaulte tak mi ho neresetuje, len ked je OC

rottenkiwi Pamet som testoval myslim programom co sa volal memtest, a dalsimi ale 2 programami, je to uz dlhsia doba, nepametam si nazvy ale bolo to bez chyb. plus presiel som na tychto nastaveniach bez problemov 2x crysis, warhead, farcry2, fear2 atd... Plus PC mam zapate kazdy den a dost dlho a narocne ho vyuzivam a zatial som nemal ziadny problem so stabilitou.

Skusim teda casovanie 5-5-5-18 a ostatne auto, delicka 2,5 a napetie 2.1V, uvidim co to povie...
Cize vlastne oproti mojim terajsim nastavniam len zmenim delicku z 3 na 2,5.
Používateľov profilový obrázok
P3PoX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2008, 12:58
Bydlisko: Prešov

Re: E2160 OC problem

Príspevok od používateľa P3PoX »

Presne ten isty problem som mal ja, ked som mal este E2180. Niekde na nete som nasiel taku tabulke kde boli uvedene urcite hodnoty FSB pre tu dosku, pri ktorych sa PC zapina na viackrat...Skus ten CPU este mierne pretaktovat, alebo podtaktovat, teda zmenit hodnotu FSB, mozno to pomoze :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel® Core™ i5-4690K /OC 4.6Ghz, 1.26V/ CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: MSI Z97-G43 GPU: MSI R5850 Twin Frozr II /OC 840/5000Mhz/ , RAM: Kingston 4GB DDR3 1866Mhz HyperX Fury Black Series/OC 2200Mhz, 1.62V/, PSU: Seasonic S12II 520W, HDD: Samsung SpinPointF1 320GB, Sound card: Asus Xonar D1, Headset: Roccat Kave 5.1, LCD: Dell U2312HM 23" Mouse: Logitech G9X+Razer Goliathus Control Edition, Keyboard: OCZ Alchemy Elixir
See you on the battlefield!
badyto

Re: E2160 OC problem

Príspevok od používateľa badyto »

JJ viem o tej tabulke, tam riesia tzv. cold reset bug, lenze podla tej tabulky by som musel mat FSB (200,266,300) a delicku vzdy 3.33, a to by znamenalo najlepsi mozny bezproblemovy takt 2700Mhz... Ale mozno to bude asi jedine rozumne riesenie u mna :( Takze asi idem schovat to kladivo :red:

Návrat na "Procesory"