dvi-d redukcia

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa spencer »

čawte hoši asi ste to tu už preberali tak sorry môžte potom zmazať túto tému . chcel som sa spýtať mám na grafike dva výstupy jeden DVI-D a druhý vga-klasika no a mám lcd ktorého kábel do grafiky má na oboch stranách ten vga konektor . no a chcem sa teda opýtať dostal som ku grafike aj redukciu z kábla čo mám na monitore to jest ten vga na dvi-d na grafiku . oplatí sa mi dávať tu redukciu na kábel od monitora a využívať tak portu dvi-d? alebo to je v mojom prípade na 2 veci :/ diki
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa beardie »

ak nemas na monitore DVI vstup, tak pouzivaj to co doteraz, nebolo by tam ziadne vylepsenie obrazu (skor zhorsenie kvoli redukcii)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa spencer »

no fajn ale načo je potom dobrá taka redukcia ? je každému potom na dve veci ne ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa valistar »

keby si chcel nahodou mat dva vga monitory naraz zapojene
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa spencer »

jaj aha ja už tomu úplne rozumiem skratka kdesi som čítal že grafika vytvára dig. signál a najlepšie je ho preniesť digitálnou formou až do príjmača . ale vga to iba zbytočne komplikuje lebo sa vytvára skreslenie a straty takže to mám teda ozaj jedno no diki teda .

* na koniec keď som skúsil pripojiť monitor cez vga tak to nefungovalo funguje to len cez redukciu :?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa beardie »

grafika vytvára dig. signál a najlepšie je ho preniesť digitálnou formou až do príjmača
to je pravda, signal co ide digitalnou cestou je vzdy lepsi, problem ale je ten, ze VGA je iba analog
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa valistar »

no ked mas len analog vstup na monitore tak nemas fakt co riesit... dvi kabel nakonci s redukciou spat na vga naozaj nic neporiesi :rofl:
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa spencer »

inak nechcem tvoriť nový topic zbytočne tak sa spýtam tu : Názov monitora BenQ G2010W (Analog) - u tohto monitora je poznať keď keď zmením frekvenciu ? mne sa zda že hej ale nekto mi vravel že na lcd to nepoznať čo vy na to ?pri max rozlíšení mi ide len 60Hz a pri 1440 x 900 ide aj 75 Hz čo by ste po prípade robili vy ? :)
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa halflifeman »

Ja mam problem, ze mam v robote dosku ASUS P5QL-CM, ktora ma D-SUB a DVI-D. Na D-SUB som pripojil starsi LCD monitor ktory ma iba D-SUB konektor a na druhy DVI-D chcem pripojit klasicky CRT monitor, ale nedostanem tam redukciu D-SUB na DVI-I. Takze ak pises ze mas redukciu D-SUB na DVI-D (nie na DVI-I), tak by sa mi taka zisla, lebo neviem taku nikde zohnat.
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa faugusztin »

A nestaci ti nieco taketo ?
http://www.inakup.sk/pc/pc-zostavy_dato ... tu/195838/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa halflifeman »

neviem, tam pisu: Dátový kábel pre prepojenie monitora s DVI vstupom a VGA výstupu grafickej karty PC. Ja to mam opacne - graficka karta ma vystup DVI a monitor ma vstup D-SUB. Moze sa to otocit ?
Navyse som si vsimol, ze tam je DVI-A, kde su tiez tie dva piny hore a dole, takze to tam nevlezie.
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa faugusztin »

DVI-D na D-SUB nedostanes, musis mat DVI-A alebo DVI-I. Ak je to cisty DVI-D konektor, tak sa da zapojit iba na digitalny displej (teda so vstupom DVI-D alebo DVI-I).
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa halflifeman »

tiez si myslim, takze to mozem zabalit... jedine kupit graficku nejaku lacnu co ma D-SUB a DVI-I
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa spencer »

čavte , mám tu ďalší mizerný problém mám integrovanú graf . , potom ge force fx 5200 AGP , a ati radeon x 1650 AGP , používam pochopiteľne tu ATI-nu . lenže pri tej atine mi strašne tento monitor http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61394" onclick="window.open(this.href);return false; začne blikať nie je to ale blikanie klasické ako na crt kôli frekvencii ale skôr sú to menšie blikania a a tvorenie bledého pása smerom z hora nadol je to strašne nepríjemné na oči je to analógový LCD a pri nastavení frekvencie na 60Hz je to doslova katastrofa ,pri tom som práve čítal v príručke od monitora že nie je možné aby lcd blikalo tak prečo ? robí to len na tej atine na ostatných dvoch grafikách to poznať pomenej len na 60 Hz , na 75Hz je to nepostrehnuteľné (ale na tej atine je to strašné ) :( dik ak mi niekto niečo odporúči (graf. ovladače mám najnovšie) 9.3 .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: dvi-d redukcia

Príspevok od používateľa valistar »

druhy VGA kabel doma nemas? ze by si vyskusal...
to blikanie bude rusenie, pri analogoch bezna vec, vacsinou pomoze poriadny kabel.
alebo mohol by si skusit aj siet inac poriesit, napriklad zapojit monitor a PC na rozne fazy :)

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"