Sekanie hier.

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Armageddon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 25. Dec, 2006, 02:00

Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Armageddon »

Ahojte. Mám problém. Pretrváva trochu dlhšie, ale teraz to je horšie. Moja zostava:
Zdroj CORSAIR VX450, 450W, ATX2.2, SATA, 120mm ventilátor
NTEL Core 2 Duo E7200 - 2,53GHz, 1066MHz FSB, 3MB cache, socket 775, BOX (Penryn, Wolfdale) takt na 3,2ghz
Chladič Noctua NH-U12P, socket 775/ 754/ AM2, 38x hliník. žebra, 8x měď. heatpipe, otočný, ventilátor NF-P12, 19,8
ASUS P5Q PRO - iP45/ICH10, 2x PCIe x16, DDR2 1200, SATA II RAID, GLAN, 8ch audio, sc775
2GB (KIT 2x1GB) DDR2 1066MHz PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL BOX
BFG GeForce GTX260 896mb GDDR3 MaxCore.

Môj problém. Predtým som mal HD4850. Pri hrách mi po nejakej chvíli vypísalo, že VGA prestala komunikovať s ovládačmi. Kúpil som si druhú, keďže som dostal výbornú ponuku. Myslel som, že problém zmizne. Teraz robí preistotu to, že napr:
Mirrors Edge. Hrám, po chvíli ako nejaký bug. Zblbnú mi farby. Keď nie, tak mi zmrzne a pomôže iba reset. Raz sa mi stalo, že mi aj vyhodilo tiež error, že vga prestala s ovládačmi komunikovať. Robí to aj pri NBA2k9, Wow, ... (ďalšie som neskúšal).

Už neviem čo spraviť. Mám najnovšie ovládače na VGA, na MB. V čom by mohol byť problém?

Teploty VGA sú v burne max do 78stupňov. Mám XP. :(
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa killswitch »

po vymene grafiky bol reinstal systemu? alebo aspon kompletne odstranenie ovladacov?
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Memnon »

a taktoval si grafiku? ak ano nastav ju na default

CPU tiez nastav na povodne takty
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Armageddon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 25. Dec, 2006, 02:00

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Armageddon »

reinstal bol. Grafika je na pôvodných taktoch. CPU nestačí keď znížim takt. Lebo úplne presne si nepamätám aké má pôvodné takty.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa killswitch »

reset biosu do tovarenskych nastaveni nepomaha?
Používateľov profilový obrázok
Armageddon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 25. Dec, 2006, 02:00

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Armageddon »

neskusal som. už viem pôvodný takt CPu, tak ho znížim.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa valistar »

radsej nastav cely bios na deafult, moze byt aj inde problem... napr setriace funkcie ktore ti podtaktuju procak ked je menej vytazeny a pod...
Používateľov profilový obrázok
Armageddon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 25. Dec, 2006, 02:00

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Armageddon »

Tak resetol som Bios, všetko bolo na pôvodných hodnotách, stále nič. Celkom pekne mi išlo Mirrors Edge, ale zase po 20min. zblbli farby. Najpr akoby seklo hru, potom zblbli farby. Už vážne neviem čím to môže byť.
Ronnie0602
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 15:54
Bydlisko: Bratislava/Miloslavov

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa Ronnie0602 »

Podla mna je na vine te 450W zdroj...Skus od kamosa zohnat nejaky znackovy silny a vyskusaj si to ci to pojde ..Ak hej, vies co mas robit


P.S. Ak sa mylim tak ma tu nezacnite prosim kefovat po celom fore :D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa valistar »

ten zdroj JE kvalitny a znackovy, a vykonom urcite postacujuci.

ale neviem v com bude problem... testy stability si skusal (napr. Occt otestovat cpu, gpu)? ked test nepadne tak dolezite budu aj teploty... snad sa z toho bude dat nieco vycitat. :?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa faugusztin »

Sledujes teploty ? Aku mas skrinku a ako mas riesene chladenie ? Toto mne skor pripomina postupne "varenie" komponent v zle odvetranej skrinke.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pisal teplotu 78 na grafike v burne max.

chyba zblbnutia farieb by sa ale mala tykat grafiky, no nie je to zarucene. Povedal by som tiez, ze sa ti nieco prehrieva. Mne sa napr. resetoval PC kvoli prehrievajuciemu sa chipsetu(ked som na to nejako nasmeroval vetrak, prestal sa resetovat)
konkretne tvoja chyba mi pripomina prehrievanie grafiky. V akom programe sledujes teplotu?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Sekanie hier.

Príspevok od používateľa HellAngel »

na tu teplotu 78 stupnov by som sa nespoliehal. Mal som problem tiez s teplotou na grafci, meral som ju a mala okolo 76 stupnov a drzala sa ale po chvili sa resetoval PC. Po prilozeni ruky na chladic bolo jasne ze teplota bola isto vyzsia. Odmeral som to a mala 90 stupnov na chladici. Dalej daj ofuk na chipset, iked vacsinou sa prehreju ked robis OC ale istota je gulomet. A poslednu vec co by som otestoval je zdroj. Aj ked je to kvalitny znackovy zdroj, nikde nie je napisane ze je neposkoditelny. Moze dosjist k priehrievaniu priamo v zdroji a to neodmeras.
Odposoval som ti aj na inom fore, ale napisem ti to este raz. Ak nemas ziadneho znameho, od ktoreho by si si mohol pozicat GK a zdroj na otestovanie, odnes to PC do nejakeho IT shopu na kontrolu. Vyde ta to iste nejake prachy ale nejakych 20€ ozehlis ak sa dopatras chyby.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Hry a problémy s nimi"