Wifi delenie

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
djmark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2008, 14:00

Wifi delenie

Príspevok od používateľa djmark »

chcem sa spýtať ked mám anténu a mám na ňu napojených dvoch užívatelov, či sa medzi nimi signál delí na pólku. Napr. ked je na nu napojený jeden úžívatel a ide mu download 3000kb/s ked niečo sťahuje a napojí sa druhý užívatel ktorý tiež chcem niečo sťahovať po sieiti. bude sa medzi nich deliť rýchlosť že obydvom to pojde 1500kb/s alebo aj tomu druhému to pojde 3000kb/s.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Wifi delenie

Príspevok od používateľa newmi »

Nie. Deli sa to podla aktualnych potrieb. Ked jeden nieco stahuje z netu, fici mu to takmer plnou rychlostou, pricom ked ten druhy napr len surfuje, tak tomu prvemu pocas nacitania stranok docasne klesne rychlost, ked sa stranka nacita, tak mu ide zase full. Ked tahaju obidvaja tak sa to deli priblizne na rovnako ale musia mat aj rovnaku kvalitu a intenzitu signalu.

A btw, ked raz mas max download 3000kb/s, tak tazko to pojde obom 3000kb/s (cize dokopy 6000kb/s)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Wifi delenie

Príspevok od používateľa rado3105 »

Zavisi to od routera, ale je to zvacsa tak ako pisal predomnou. Riesi sa to pouzitim kvalitnych routerov, kde sa kazdemu klientovi nastavi maximalna rychlost, popripade ako sa ma traffic delit, nazyva sa to QOS, je to pomerne komplikovane. Vhodne zariadenia, software: Mikrotik, Ubiquity, linux shaper, openwrt....
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Siete"