Aspire 5100

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Aspire 5100

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

Zdravim včera sa mi stal takyto problem na mojom booku prosto som isiel k priatelke a zobral som si aj svoj book aby som sa nenudil no ked sme dosli k nej zamozrejme som sa napojil na siet a spustil book, konfiguracia je AMD Turion 1,6GHz,1GB DDR2 RAM, ATI Xpress 1100, 120GB Pata HDD. Mam na nom nainstalovane dva OS samozrejme XP a teraz nedavno som do neho natlačil sedmičku ktora na nom isla v pohode. No prisiel som k priatelke zapol som book vybral som si sedmicku pri bootovani no nabehla obrazovka Windows Is Starting (klasika Windows 7) a ako tak na neho pozeram nejako dlho sa zapina nechal som ho tak isiel som si zapalit cigu na balkon že možno sa spamata. Prišiel som naspat z balkona a pozeram na notebook nič sa nezmenilo ostala na pol zamrznuta bootovacia obrazovka sedmičky a HDD dioda trvalo svietila no HDD nebolo vobec počut čo je tiež zvlaštne vo vačšiom tichu ho počut pri praci. No tak som mu dal reset a pri bootovani zvolil Win XP nabehlo logo z XP ale zas to iste stalo tak asi 10minut dioda svietila a nič sa nedialo nechal som ho tak mozno že sa spameta a asi po 20tich minutach sa zmenila bootovacia obrazovka Xpčka a cela sčiernela a asi po dalšich 10minutach nabehlo xpčko ale v brutalne spomalenom stave a kazdu minutu zmrzlo asi na 5sekund. Uplne som bol zhrozeny že čo sa mu stalo sedmička vobec nechce nabootovat a xpčko je v katastrofalnom stave. Reinstal som zatial neskušal ešte nebol čas a mam take blbe podozrenie na ten disk či mu asi nepreplo alebo čo tak som spustil HDD Tune a dal som Benchmark a asi v polke vyhodilo že Read Error Test Aborted priložujem tu aj screen z HD Tune. Tak skuste nejak poradit možno mal niekto podobny problem ja už som s toho jelen :wallbash:
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Aspire 5100

Príspevok od používateľa PatrikL »

čo je v záložke health? v tom hd tune
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Aspire 5100

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

no v založke health je smartko na spodku piše Healht Status OK smart nehlasi zatial žiadnu chybu
Naposledy upravil/-a QlimaxXx v Ne 19. Júl, 2009, 11:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Aspire 5100

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

ako tak sa hrabem v tom notebooku zistil som dalšiu fatalnu chybu, disk mam rozdeleny na dve particie C:(55,5GB) D:(55,6GB) na cečku je XP a na dečku sedmička no v XP sa k dečku vobec nedostanem ked kliknem na neho dvakrat mi vyhodi že disk d: nieje naformatovany dam formatovat a po chvilke mi naskoči okno s chybou nedokončena operacia čiže dečko nieje vobe pristupne :smutny:

Návrat na "Mobilné PC"