Prehrievajuce sa HDD

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

Je možné aby prehrievajúce sa HDD spomaľovali celý môj počítač? V poslednej dobe keď chvíľu (30min až hodina) hrám TF2 tak mi hra začne trhať v tom zmysle že celá obrazovka na zlomok sekundy zamrzne a potom to ide nejakých 10-20 sekúnd normalne a sa to opakuje nakoniec ma to kickne so servera s tým že client timed out (žiadne problemy s pigom nemam ani žiaden lag) navyše keď potom hru vypnem a chcem si niečo pozrieť na youtube tak to robí presne to isté celý comp je dáky spomalený a napríklad som vôbec nemohol otvoriť správcu zariadení alebo tento počítač zato firefox išiel v pohode teraz tu hodím teploty ktoré mi práve ukazuje everest práve teraz (žiadna záťaž)

Typ senzora ITE IT8718F (ISA 290h)
Typ senzora GPU Diode (NV-Diode)
Zistené vniknutie do skrine Áno

Teploty
Základná doska 44 °C (111 °F)
Procesor 38 °C (100 °F)
1. CPU / 1. jadro 58 °C (136 °F)
1. CPU / 2. jadro 58 °C (136 °F)
Dióda GPU 65 °C (149 °F)
WDC WD1200JB-00GVA0 45 °C (113 °F)
WDC WD2500AAJS-00YFA0 58 °C (136 °F)
WDC WD2500AAKS-00B3A0 53 °C (127 °F)
WDC WD5000AAKS-07YGA0 55 °C (131 °F)

Ventilátory
Procesor 3497 RPM
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa k0rben »

Napis prosim ta zostavu a skus dat k tym diskom nejaky ofuk, hociaku 120-ku vetrak...a odseleduj teploty a to ako sa to bude chovat.
Doteraz si nemal tento problem? Ci stale? Disky si dokupoval? Nieco si menil?
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

Doteraz som nemal tento problém aj teraz som musel vypnúť comp pretože sa s ním nedalo pohnúť
tie disky sú tam už v takej konfigurácii dlho neviem kedy som presne pridal ten posledný čo sa týka toho ventilátora tak nemám žiadny k dispozícii a ani neviem ako a kde by som ho namontoval tu so fotky mojej skrine
(fotené s mobilom)
Obrázok
Obrázok
Môžeš vidieť že tie 3 SATA disky sú jeden nad druhým povedal by som že sa možno aj dotýkajú keď som ich tam dával tak som predpokladal že môžu nastať problémy ale nič sa nedialo tak som to nechal tak.

Moja zostava
Motherboard: Biostar Tforce P965
Processor: Core2Duo E4400 @ 2,2GHz
Memory: 2048 MB DDR2@720MHz OCZ presný typ si nepamätam
Video Card: ASUS GeForce 9800GTX+
Chladič procesora je http://www.spirecoolers.com/main/produc ... ProdID=561" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa diZZy »

myslim že tie teploty sú priliš vysoké skus nejak prevzdušnit pc ... kolko mas v pc fanov ? ako písal korben aspom jeden 120 mm fan do case ...
btw:skús nejko inak rozmiestnit tie HDD aspom kazdy 3 cm od seba a uvidíš ...
mohol by si odfotiť aj MB ako to vyrzerá nemáš to moc zaprášené ? zly prietok vzduchu ?
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

idem cely komp rozobrať a vyčistiť od prachu
Ventilátor mam iba jeden a ten fuka vzduch dovnútra a potom na zdroji ten tiež fúka dovnútra
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa hulo92 »

Ako vidim na obrazku c. 3 uz si premiestnil disky, uz je to lepsie, ten ventilator co je pod zdrojom sa mi moc nelubi, vymen ho za nejaku 120-ku.
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa diZZy »

HDD mas rozmiestnené ked vyčistíš pc od prachu tak skus trosku popratovat kable nejako do jedneho zvazku napr. podotahuj eska-paskamy :)
btw:skus ten fan co mas v zadu case otočit aby fukal vonka :-)
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

hulo92 napísal:Ako vidim na obrazku c. 3 uz si premiestnil disky, uz je to lepsie, ten ventilator co je pod zdrojom sa mi moc nelubi, vymen ho za nejaku 120-ku.
no neviem ci by sa tam zmestil a ten disk som vytiahol len teraz neviem kam s nim

Inac uz som to vycistil a z CPU chladica som sundal asi za 2 hrste prachu :hmmm: vôbec ma nenapadlo že by tam nejaký bol až keď som videl toto

Obrázok

tak ma napadlo prečo ja nevidím zkrz rebrá mojeho chladiča
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

diZZy napísal:HDD mas rozmiestnené ked vyčistíš pc od prachu tak skus trosku popratovat kable nejako do jedneho zvazku napr. podotahuj eska-paskamy :)
btw:skus ten fan co mas v zadu case otočit aby fukal vonka :-)
to by som ho musel dať zvonka :-) a to by nešlo
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa diZZy »

:hysterical: :hysterical: :hysterical: JA NEMOOOZEEEEEEEEMMMMMMMM ty si tam mal na cpu chladici tu nalepku ? :laugh: dufam ze si tam mal chladiacu pastu :-D
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

diZZy napísal::hysterical: :hysterical: :hysterical: JA NEMOOOZEEEEEEEEMMMMMMMM ty si tam mal na cpu chladici tu nalepku ? :laugh: dufam ze si tam mal chladiacu pastu :-D
čo si myslis ze som debil to je fotka z nejakej recenzie chcel som poukázať na skutočnosť ze pomedzi rebra prejde svetlo a použil som tu fotku ako príklad pretože ja som skrz svoj chladič nič nevidel kvôli prachu
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa diZZy »

aha tak lebo najdu sa aj taký ktory to prehliadnu a potom sa čudujú ze ich cpu ma teploty aj 70 stupnov :D
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

každopádne nepotrebujem tak veľa diskov pozrem čo na tom jednom je a ak tam neni nič doležité tak pojde do ...
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa diZZy »

no ... tak ja neviem myslim ze je jedno kolko mas HDD chyba bude v nečom inom ale v com :?
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Prehrievajuce sa HDD

Príspevok od používateľa palker4 »

Ide o to ze sa tam vsetky nezmestia jedine ze by som ich dal zasa vsetky nahromadu a 58 Celsia určite neni pre disk dobra teplota uvidim ako budu hriať keď nie su na kope a potom sa rozhodne
idealnu poziciu pre ten posledny disk blokuje polmetrova grafika

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"